Jak amatorsko uprawiać pomidory?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2855
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

:wit
Dzisiaj słoneczko świeci ślicznie, a plan B też mam :wink:
Pozdrawiam Eugenia
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

Obrazek
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

Piękne te Wasze pomidoraski. Ja się klapię po łapach, żeby za szybko nie wysiać. Nie mam foliaka, nie mam szkarni, nie mam miejsca na parapetach, to na gruntowe trochę za wcześnie. Rok temu się pospieszyłam i potem sadziłam drzewa :/
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

FikuMiku Ja mam duże parapety i słoneczne. Wysiałam trochę już w styczniu, tak dla zabawy :wink:. Pójdą do większych donic i żeby miało to sens będą na parapetach do maja, a potem do szklarni nieogrzewanej. To są niskie odmiany, więc mam nadzieję, że dotrwają bez żadnych ceregieli. Typowo do gruntu ja nie będę siała w ogóle w tym roku. W ub. roku miałam rezerwę w gruncie-20 krzaków i narobiłam zapasów przecieru pomidorowego na kilka lat ;:306. Do szklarni planuję 30 krzaczków wysokich odmian.
pianista
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 9 maja 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

Też kiedyś miałem ten problem, ale posadziłem w bruzdach (poziomo) - udało się, pomidorki tylko na to czekały ;:333 ;:138 ;:oj
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

pianista Tak i to jest dobre rozwiązanie przy długich badylach. Też tak posadziłam kiedyś, dzięki radom tutaj na forum i się udało. A były naprawdę wielgaśne 60-70 cm łodygi umieściłam w ziemi po skosie (liście usunęłam), nad ziemią wystawały tylko 20 cm czubki, czyli w sumie razem z doniczką miały ok. 1 metra. Szybko ruszyły i owocowały normalnie. Ale trochę się z nimi naszamotałam podczas sadzenia i kilka złamałam zanim się wprawiłam:) . Sadziłam w szklarni i żeby potem nie trampać po podziemnych łodygach wymyśliłam sobie taki schemat.
Obrazek
dariadarla
50p
50p
Posty: 53
Od: 9 mar 2021, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

Patent wydaje się być dobry. Masz zdjęcie potem krzaczków jak wyglądały po posadzeniu? Ciekawa jestem ;)

Ja ze swoimi czekam jeszcze - na parapecie papryka zagościła. Pomidory do szklarni jeszcze mają czas. Ziemia przekompostowana i zalana florahumusem już czeka ;)
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

dariadarla Nie mam zdjęć, ale tak na oko to wyglądały i rosły normalnie. Zaczęły dojrzewać pod koniec lipca i nie chorowały. To była sytuacja,że tak powiem awaryjna. Siałam 31 marca, ale wysadzałam o 3 tyg. później niż planowałam, dopiero koniec maja a może to był już czerwiec jak sadziłam. W tym czasie nabrały tempa i bardzo szybko rosły, stały cały czas w domu na parapetach. Normalnie nie polecam takich długich sadzić, no ale przynajmniej wiem ,że warto próbować nawet jak coś nie idzie zgodnie z planem. ;:167
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6739
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

Pierwsze pomidorki już rosną w doniczkach. Honey Moon F1 i VP1 F1 to moje wczesne pewniaki. Bardzo jestem ciekawy jak spisze się Rosamunda. Jedno nasionko tej odmiany kosztuje ok. 4 zł ;:oj
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

Same pochlebne opinie czytam o Rosamundzie. Kolorek piękny malinowy- bije po ślipiach :). Jak się naczytałam jaki on smaczny to normalnie zatęskniłam za zapachem świeżego pomidora. Moje dzisiaj obadałam i chyba zaczynają tworzyć kwiatki, ale to tylko Betaluxy :wink: .
Obrazek
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

Jeszcze troszkę i przesadzę do dużych donic do ogrodu. Na razie cisną się na parapecie.
Obrazek
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

Hejka ;:167. Uprzejmie donoszę iż od 28maja br. wcinam własne pomidorki. Pierwsze dojrzewają Betaluxy karłowe. Pink Passion ma sporo zawiązanych pomidorów wielkości mandarynek ale jeszcze potrzebują czasu na dojrzenie. Obie odmiany siane i traktowane identycznie.
Obrazek
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Jak "amatorsko" uprawiać pomidory?

Post »

Moje Beta lux siane w lipcu nawet nie kwitną jeszcze a co dopiero je jeść może w sierpniu się doczekam ale z to pogodą to wątpię 2 czerwiec a dziś 4st nadają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”