Skrzydłokwiat,problemy z liśćmi

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
zelis0
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 sie 2010, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Plamy na liściach skrzydłokwiatu.

Post »

No ja mam problem jak Niezapominajka na pierwszym zdjęciu sprzed lat. Wcześniej zdarzyło mi się nie podlać skrzydłokwiatów przez 2 tyg. (z powodu mojej nieobecności) i później przez jakiś czas liście jeszcze były plamiste. Ale kwiat nadal jest ze mną. Teraz zauważyłam że dziej sie to samo. Mimo że jest podlewany regularnie, nie mylić z przelewaniem. Dziś wyciągnęłam go z doniczki i korzenie są ok. Zmieniłam ziemię, mam nadzieję że poprawi mu się. Pytanie jednak co to jest i jak to ewentualnie leczyć?
Magda
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Plamy na liściach skrzydłokwiatu.

Post »

DAIZY, a odczekałaś jakiś czas po przesadzeniu, zanim zaczęłaś używać tych pałeczek? Bo rozumiem, ze to pałeczki nawozowe czy tez owadobójczo - nawozowe. Tak w ogóle to skrzydłokwiat akurat nie lubi przenawożenia i być może ten biały nalot, to jakieś sole, które wytrąciły się na skutek przenawożenia, choć wydaje się to dziwne, że tak szybko po przesadzeniu. A ten biały nalot to nie jest przypadkiem pleśń?
Awatar użytkownika
kwiatusek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 12 lut 2012, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Plamy na liściach skrzydłokwiatu.

Post »

może jakiś preparat grzybobójczy? na pewno nie zaszkodzi
Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: ..Na którejś z nich jest moja róża...
DAIZY_DD
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 paź 2011, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Plamy na liściach skrzydłokwiatu.

Post »

oto moje kwiatuchy:)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Nie nawoziłam ich od razu po przesadzeniu jakies 3-4tyg później, pałeczkami nawozowymi "agzecol" do roślin zielonych z wit C. Nie próbowałam nic p/grzybicznego coś konkretnego polecisz?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Plamy na liściach skrzydłokwiatu.

Post »

To czerwone to tylko osłonka czy w tym masz posadzonego skrzydłokwiata i czy ma to odpływy w dnie i podstawek pd dnem?
DAIZY_DD
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 paź 2011, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Plamy na liściach skrzydłokwiatu.

Post »

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem kwiatuchowym :D to czerwone to osłonka kwiaty są posadzone w te czarne doniczki z mega dziurami i maja drenaż (kamyki i piasek) między doniczką a osłonką włożyłam kwadraciki styropianu żeby dno doniczki nie stykało się z wodą która by wypłynęła po podlewaniu. Chociaż ja nie dużo podlewam kwiatki, tak w sam raz żeby była ziemia lekko wilgotna. Ale na wszelki wypadek....
Awatar użytkownika
oShibby
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 26 lut 2012, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Baciuty

Re: Skrzydłokwiat. Usychają mu liście na końcówkach

Post »

A jak kwiatki przekwitają to obrywać czy coś z nimi robić by nowy rosły?
_______
oShibby
Awatar użytkownika
Marlenka X
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 1 cze 2012, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skrzydłokwiat. Usychają mu liście na końcówkach

Post »

:wit oShibby kwiatków się nie urywa,bo one po przekwitnięciu robią się zielone i wyglądają jak listek :) No chyba,że zbrązowieją albo cos innego to wtedy bym ucieła :wink:

-- 5 sie 2012, o 18:31 --
Adamoon pisze:Witam. Mam problem z moim skrzydłokwiatem. Od tygodnia podlewam go z nawozem i dwa razy był zraszany. Problem tkwi w tym, że końcówki liści zaczynają robić się suche.

Skrzydłokwiat stoi w miejscu 1,5m od północnego okna na szafce (gdy stał na parapecie to usychał).

Wcześniej wyczytałem w postach że:
A zraszany był?? Bo końcówki mogą usychać także z tego najprostszego powodu...
A w książce wyczytałem, że skrzydłokwiat lubi zraszanie. Więc to raczej nie powinna być wina zraszania. Może za dużo nawożę tę roślinę ?


PS. Roślinkę przesadzałem w tym roku do doniczki o jeden rozmiar większy :)

Obrazek
Adamoonie :wink: chodzi o to,że za mało go zraszasz! Ta wzmianka
A zraszany był?? Bo końcówki mogą usychać także z tego najprostszego powodu...
nie mówi o tym,że skrzydłokwiat nie lubi zraszania tylko,że je uwielbia :D Czytanie ze zrozumieniem się kłania ;:224
Miłego dnia
Awatar użytkownika
ONA-NINA
200p
200p
Posty: 234
Od: 10 lip 2012, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szczecin

Re: Skrzydłokwiat

Post »

Kupiłam wczoraj swojego pierwszego tytułowego bohatera wątku :heja
Coś czuję,że i drugi zawita do mnie :wink:



myślicie,żeby ile czasu czekam z przesadzeniem go?mój jest wyciągnięty w strone światła(tak się wygiął w kwiaciarni)i przy przesadzaniu muszę go naprostować.
anna87
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 12 cze 2013, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skrzydłokwiat

Post »

Witam,
kupiłam skrzydłokwiat i zastanawiam się czy trzeba go już przesadzać. Jest w doniczce o średnicy 9 cm. Widać, że zaczynają mu przez dziurki na dole doniczki wychodzić korzenie. To jest sygnał, że ma za ciasno ?? A może poczekać aż przestanie kwitnąć ?? Jak radzicie ??

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- 7 lip 2013, o 17:18 --

Aaaa ... dodam, że stoi na plastikowych "kamyczkach" z wodą żeby miał wilgotne otoczenie wokół siebie. Oczywiście doniczka nie dotyka wody.
Monika89krk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 2 maja 2014, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Skrzydłokwiat - klapnięte, powykręcane liście

Post »

Witam serdecznie. Oto mój skrzydłokwiat:
Obrazek
Mam go dopiero niecały tydzień i mam wrażenie, że dziwnie się zachowuje. Niektóre liście są klepnięte, albo wykrzywione.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Tak wygląda ziemia, w której kwiatek został zakupiony:
Obrazek


Kwiatek stoi trochę w głębi umiarkowanie nasłonecznionego pomieszczenia. Osobiście podlałam go tylko raz, gdyż w momencie zakupy był cały mokry.

Bardzo Was proszę o ocenę jego kondycji i rady.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18743
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Skrzydłokwiat - klapnięte, powykręcane liście

Post »

Jeśli ziemia nie wysycha, a liście są oklapnięte mogło dojść do uszkodzenia korzeni. Skrzydłokwiaty są wrażliwe na przelanie.
Zerknij do tego wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5%82okwiat , były omawiane podobne przypadki. :),
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
kwiatulek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 cze 2011, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Skrzydłokwiat,problemy z liśćmi

Post »

Witam,

zainteresował mnie temat pielęgnacji skrzydłokwiat-a, ponieważ 2 tygodnie temu dostałam go w prezencie od mojej siostry. Stoi sobie w półcieniu na oknie, gdzie rosną na nim wszystkie kwiatki (okno tzw. ratunkowe). Sprzyja ono wszystkim zabiedzonym roślinkom. Do rzeczy. Jest ciągle oklapły! Podlewam, jak ziemia robi się sucha, czyli co dwa dni. Do tego nie przelewam rośliny, ma lekko wilgotną ziemię. Czytam ten wątek i nie widzę problemu jaki u mnie wystąpił. Zaczynają mu żółknąć liście. Słońca tam nie ma, grzejnik nie grzeje. Siostra dba o każdą roślinkę, więc nie wiem jaka jest przyczyna kiepskiego stanu rzeczy tegoż kwiatka. Zdjęcia dołączam oczywiście.

Zdjęcie 1
Obrazek

Zdjecie 2
Obrazek

Zdjęcie 3
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie, kwiatulek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”