Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Dobra dobra, kwiatki takie sobie ;:306 , ale te sierściuchy to wprost cudeńka ;:167 ;:167
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
lilasek
200p
200p
Posty: 242
Od: 4 kwie 2012, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

o kurcze ale masz piękne roślinki, zazdroszczę zielnika, ja jeszcze nic z ziół nie zasadziłam, troszkę się opuściłam w temacie. Lobelka jaka ładna, moja to jeszcze dziecko ;)
Pozdrawiam Lila
Mój wiklinowy balkon
Awatar użytkownika
Nastia
200p
200p
Posty: 358
Od: 17 lis 2012, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Oniemiałam z wrażenia ;:oj ;:oj ;:oj przepięknie się prezentuje Twój balkon ;:63 ;:63 na prawdę wielkie brawa ;:138 U mnie na balkonie jakoś nie mogę osiągnąć takiego ładu i porządku :( poza tym widzę, że mamy podobne upodobania... też bardzo lubię pelargonie królewskie i goździki za ich cudny zapach. Ostatnio zauroczyło mnie też osteospermum (dziś nawet sobie je sprawiłam).

Będę tu często zaglądać i podpatrywać Twój balkonik :wit
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Cześć dziewczyny :wit

Na początek niemiła informacja - padła mi smagliczka :?
No i znów poczyniłam kilka małych zmian, tzn. przesadziłam osteo do innej, większej, glinianej donicy bo w wiklinowej miały za płytko i za mokro... i o dziwo nadal żyją :) niestety wiklinowe doniczki ładnie wyglądają ale zrobiłam błąd, że nie wsypałam na dno kermazytu i woda stała, ponieważ przez folię w żaden sposób nie ma jak "uciec". Naprawiłam swój błąd przesadzając do niej wszystkie cztery goździki :) Przesadziłam je bo one znów miały za ciasno posadzone po dwa w doniczkach terakotowych :) Ale najlepsze w tym wsztskim jest to, że powstały mi 4 nowe miejsca na nowe kwiaty ;:oj W sobotę śmigam na giełdę :heja
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Oj no to będzie się działo jak na tą giełdę wpadniesz :D
Tak osteo nie lubi jak woda stoi...Zauważyłam przy ostatnich deszczach bo miałam za mało dziurek w doniczkach... na szczęście odratowane i żyją:D
Pozdrawiam, Kamila :)
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Oj dziewczyny...będą zmiany :) Kurde no nie pasuje mi kilka rzeczy :) Lobelia okazała się w całości niebieska i jakoś zwisać nie chce a co za tym idzie niestety nie prezentuje się tak dobrze jak by mogła w ciemnym wiklinowym koszu na tle drewnianej ściany, trzeba przesadzić :D Do przesadzenia również lawenda bo jeszcze nie zaczęła kwitnąć a już korzenie wychodzą jej na spodeczek od doniczki - trzeba przesadzić do większej :)
Sobota zapowiada się pod hasłem balkon i to nie tylko mój, rano na giełdę jedziemy z kumpelą, potem ogarnąć jej balkon (pierwszy w życiu więc poważna sprawa) a później swój. Muszę zaraz policzyć ile miejsca się zrobiło na nowe nabytki no i jakie to mają być nabytki :) Mam ochotę na coś nowego ale nie wiem jeszcze na co. A póki co starocie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A na koniec taki kwiotek :wink:
Obrazek
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Ostatni kwiatek najładniejszy ;:215
A tak na serio - to wszystkie ładne, goździki uwielbiam i nie wiem co ty chcesz od tej lobelii - bardzo ładna i gęściutka ;:108
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Monia lobelia jest cudna, ale tło dla niej nieodpowiednie, gubi się w tych ciemnościach i nie widać jej uroku. Gdyby była biała byłoby idealnie a że jest niebieska to musi dostać jasnego tła...no i juz jest przesadzona :) No i mam miejsce na jakieś 10 sadzonek :heja Ależ mój początkowy plan zagospodarowania odbiegł od zaplanowanego :lol:
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Kilka nowości:

szeregi ciemnoniebieskiej lobelii zasiliła lobelia biała oraz niebiesko-biała
Obrazek
Obrazek

Jakaś miniaturowa pelargonia
Obrazek
Obrazek

Werbenki
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chyba jedyna "kompozycja" :)
Obrazek

Pozdrawiam
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Alicjo pelargonia cudna, ale ja nie jestem obiektywna bo jestem w nich szaleńczo zakochana ;:306
Też mnie kusiła biała lobelia ale już bym musiała nogą upchnąć na balkonie więc zrezygnowałam z zakupy ;:219 A Twoje kwiatki jak zawsze śliczne i jak zawsze w pięknych doniczkach ;:215 A jak tam twoja wielka donica betonowa?? Zagospodarowana już?
PS Pozdrowienie dla zwierzaczków - moje teraz zajmują pół dywanu bo leżą wyciągnięte na maxa ;:306
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Śliczna biało-różowa pelargonia, jaj kwiatki przypominają trochę ?bratka?
Stonowane, spokojne kolory w metalicznej kompozycji działają bardzo kojąco... pięknie... ;:215
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Niunia1981 pisze:Alicjo pelargonia cudna, ale ja nie jestem obiektywna bo jestem w nich szaleńczo zakochana ;:306
Też mnie kusiła biała lobelia ale już bym musiała nogą upchnąć na balkonie więc zrezygnowałam z zakupy ;:219 A Twoje kwiatki jak zawsze śliczne i jak zawsze w pięknych doniczkach ;:215 A jak tam twoja wielka donica betonowa?? Zagospodarowana już?
PS Pozdrowienie dla zwierzaczków - moje teraz zajmują pół dywanu bo leżą wyciągnięte na maxa ;:306
Monia niech gadają co chcą na pelargonie, ale te kwiaty nie mają sobie równych. Ja teoretycznie za nimi nie przepadam tz. zwykłymi rabatowymi, bluszczolistnymi ale i tak wczoraj kupiłam 3 łososiowe i mam zamiar dokupić jeszcze 3 (źle policzyłam) :) Czerwone, różowe do mnie nie przemawiają ale jest tyle odmian, kolorów, ze każdy coś dla siebie znajdzie.
Donica powiadasz? A no zagospodarowana, ale jeszcze nie nadaje się do pokazania...ale i tak wszystko co tam posadziłam już wszyscy widzieli - powojniki, zioła z lawendą, pelargonie i osteo, które w ogóle nie ma kwiatów :( nie mam do niego ręki.

AliWas dziękuję ;:196
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Cudownie kolorowo u ciebie na balkonie...werbeny masz kupione sadzonki czy z nasionek?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”