Kolejny <storczykomaniak> cz.2

ODPOWIEDZ
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Wszystkie cudownie kwitną, ale philadelphia zaszalała z ilością kwiatów...ileż ona ich tam ma? :wit
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Bardzo dziękuję Patrycjo , Phalaenopsis Philadelphia jest naprawdę imponujący w swej wielkości . Na dzień dzisiejszy już mu spadło parę kwiatków i ma ich obecnie 60szt.Jednak jest nadal przodującym storczykiem jeśli chodzi o liczbę kwiatów.
Dzisiaj pokażę fotki mojego starego kompana który obecnie kwitnie , a jest tutaj na tym forum ze mną od początku to;

Odontoglossum Violetta Von Holm

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Piękne okazy ;:oj
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Marzena
100p
100p
Posty: 119
Od: 4 lut 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Masz rękę do kwiatów,
twoja Philadelphia to jakiś kosmos, muszę sobie też sprawić tego storczyka, tylko nie wiem skąd go wytrzasnąć ;:223
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Marku, zdecydowanie poprawiłam sobie humor oglądając tę i poprzednią stronę Twojego wątku.
Ile tam kolorów i uroczych kwitnień (m.in. kwiat Mini Marka z podświetlonymi przez słońce płatkami).
Wcale niełatwo również pokazać w tak mistrzowski sposób urodę miniaturowych kwiatuszków Dendrobium kingianum ;:215
Paphiopedilum venustum ma niezwykły kwiat. Mnóstwo w nim ciekawych szczegółów do obejrzenia... Musi być jeszcze piękniejszy na żywo :)
To Twoje kwitnienie? U mnie sabotek rośnie baaardzo wolno. Ale tworzy równocześnie dwie rozetki, co mnie b.cieszy :)
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Witam bardzo serdecznie bo długiej przerwie , dzisiaj tak tylko króciutko - masdevalliowo w moim wątku.
ślicznie kwitną te dzieci gór i zimnej mgły , co prawda u nas teraz nie czas na te rosliny , upaly ponad 30*C , wilgotność minimalna więc prawie nie do przeżycia dla masdevallii.
Moje spędzają te trudne chwile w piwnicy gdzie mam 16*C , są doświetlane a wentylator sterowany programatorem załącza się co 2 godziny na 15 minut . Jak nocki były chłodniejsze to miały otwarte okno. Efekty są;

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Marku, Ty i masdevallie to musi być wielka miłość. Ty zapewniasz im optymalne warunki, poświęcasz się, a one dziękują Ci pięknym kwitnieniem. Podziwiam zarówno Ciebie jak i Twoje roślinki. Czekam na prezentację innych gatunków z niecierpliwością. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Pozwól Marku, że i ja się przywitam :wit Masz zniewalającą kolekcję storczyków, widać u Ciebie ogromną różnorodność i bardzo bujne kwitnienia, godne pozazdroszczenia. Wybór u Ciebie większy niż w niejednym sklepie z kwiatami. Bardzo chętnie będę śledzić Twój wątek i Twoje poczynania ze storczykami :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Witaj Marku :wit :wit :wit
Wpadłam się przywitać,pobieżnie przeleciałam Twój wątek,i jestem zachwycona ilością i różnorodnością Twoich kwiatów ;:138
Od jutra studiuję w całości pierwszy i drugi wąteczek ;:108
Awatar użytkownika
marta325
1000p
1000p
Posty: 1454
Od: 15 lip 2012, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rotterdam/Kielce

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Ja tez sie chcialam przywitak. Jestem Marta :wit Pobuszowalam troche w Twoim watku :shock: Kolekcje masz piekna. Ja chyba do setki będę taka zbierac :( Wszystko Ci pieknie kwitnie. Widac, ze masz reke do kwiatow ;:108
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

No tak taka długa przerwa od moich ostatnich wpisów a tu proszę , same nowe twarze i nicki.
Witam bardzo serdecznie w moich storczykowych progach, odwiedzających mnie ,pozostawiających wpisy oraz tych tylko czytających.

Szczególnie bardzo serdecznie forumowiczów(tym milej że same Panie :) )które zawitały do mnie pierwszy raz ;
-gianna
-Dufin
-kamikami26
-marta325

Bardzo dziękuję za pozostawione tak miłe wpisy i słowa pod adresem mojej kolekcji.
Zapraszam do kolejnych odwiedzin i mam tylko cichą nadzieję że uda mi się jeszcze coś wstawić co wzbudzi Wasze zainteresowanie.
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Marku o zainteresowanie nie musisz się martwić :) Masz przepiękne rośliny a do tego robisz genialne zdjęcia. Ja często zaglądam (choć może częściej gdzie indziej :wink: ). Mało się odzywam ale zawsze jestem pod wrażeniem ;:180
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny <storczykomaniak> cz.2

Post »

Jak to napisałeś "długo Cię nie było" ale warto było czekać widać, że storczyki Cię uwielbiają i masz do nich rękę ;:138
Co do masdevallii piękne i cudne kolory ;:167
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”