Ogórek - polecane odmiany cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2585
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

pendrak!

Mam posadzonego tego ogórka,o którym piszesz.Wpadłam na pomysł zrobienia sadzonek i posadzenia przy sznurkach.O ile odmiana Alianz rośnie w słońcu to ten i jeszcze Solon są w zacienieniu.W dodatku pod drzewem ( do tej pory nie znam jego nazwy ),z którego opadają liście.A i liście ogórków też pełne jakichś "darmozjadów".Na razie nie robię zdjęć ( z przekory ) bo jak zrobiłam pomidorom w gruncie to zaraz zaczęły chorować.A do takiego wniosku doszłam już rok temu,że aparat fotograficzny im szkodzi.
Awatar użytkownika
atymtym
100p
100p
Posty: 112
Od: 18 sie 2019, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Ja mam alianz, rosną w półcieniu, posadzone z rozsady.
Zdjęć też nie robię, ale nie z przekory :wink: tylko dlatego, że brzydko wyglądają.
Po prostu wstyd pokazywać, trochę za gęste, trochę nadgryzł je mączniak, ale tydzień temu jeszcze zebrałem przyzwoity plon.
W tym tygodniu nie jadę na działkę więc o ile jeszcze żyją to pewnie poprzerastają. Generalnie zakisiłem i zakonserwowałem tyle ile planowałem i powoli przymierzam się do likwidacji, o ile same się nie zlikwidują ;:306
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Maraga, moim roślinom też aparat szkodzi ;:215 Co się za bardzo pochwalę - zaraz kłopoty.
Ogórków posadziłam cztery odmiany: jedna rośnie wspaniale, jedna tylko ciut gorzej, jedna choruje, a ostatnia już w ogóle zakończyła żywot. Niestety "inteligentnie" podpisałam je tak, że nazwy obecnie tkwią w ziemi i dopiero po likwidacji krzaków okaże się, co było czym... Wtedy napiszę, co się sprawdziło.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2585
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Nie wytrzymałam i porobiłam dzisiaj zdjęcia tym ogórkom.Ale na razie nie pokazuję żeby nie zapeszyć.Ponadto nie umiem wstawiać na laptopa.Jeśli pogoda pozwoli to coś tam się uzbiera.Na razie są pojedyncze owoce.Zastanawiam się czy opryskać Limocide,czy HT na tymolu.Bo inaczej zeźrą liście.Niektóre już są podziurawione.
Awatar użytkownika
pendrak
100p
100p
Posty: 131
Od: 12 kwie 2020, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. wielkopolskie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Maraga Dziękuję - jeżeli dobrze plonuje w cieniu to świetnie, bo w następnym roku akurat chcę przeznaczyć lekko zacieniona grządkę na ogórki.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2585
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

pendrak!

Lepiej będzie jak znajdziesz jakieś niezbyt zacienione miejsce.To miejsce,które wybrałam nie jest dla ogórków dobre.Na razie kwitną,ale owoców jeszcze nie ma.W dodatku spadają liście z drzewa na nie.
Piszę po to żeby nie powielać moich błędów!
rafalpl85
100p
100p
Posty: 103
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Witam czy ktoś z was uprawiał ogórki Admira i Iwonna?. Jakieś porównanie które lepsze?.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1946
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

W minionym sezonie miałam Soplicę F1. Był uprawiany z rozsady i może dlatego późno coś go dopadło. Ładny, zgrabny, do kiszenia , marynaty, sałatki. Zero goryczki nawet w przerośniętych. Plenność bardzo zadawalająca. Z Śremskim, sianym bezpośrednio do gruntu w tym samym czasie, zdecydowanie wygrywa.
grazyna255
100p
100p
Posty: 107
Od: 8 lut 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie; Grajewo

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Ktoś tu pytał o ekologiczną metodę uprawy ogórków... ja swoich nigdy nie pryskam, Niczym - są różne mikstury ale ja latem nie mam na nie czasu- co roku mam wystarczającą ilość ogórasów. Moja metoda to wysiew ogórków w co najmniej dwóch miejscach działki, nie zaszkodzi w trzech. Bywa, ze w jednym całkiem wyginą a w innym plonują i plonują.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5962
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

:wit W tym roku uprawiałam Monisie i Bar . Ogórki bardzo plenne i nie chorowały, tak jak zawsze .
Pierwszy raz je miałam i pierwszy raz miałam porządne zbiory. Goryczki u Bara nie czułam.
Asia
grazyna255
100p
100p
Posty: 107
Od: 8 lut 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie; Grajewo

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Pelasia, gdzie kupujesz Monisię? Wypróbowałabym go i nie widzę małych opakowań a sieję dużo Octopusa. Uważam, ze to bardzo fajny ogórek, polecam go.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8864
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

:wit Napiszę jak siostra prowadzi ogórki . Od kilku lat sieje je za budynkiem , który
stanowi osłonę od zachodu . Ona jest pedantyczna , ogórki mają czysto w glebie i na
glebie . Rosną pasami pomiędzy , którymi rozkłada pasy około 80 cm. agrotkaniny .
Jesienią daje obornik , póżniej już nie nawozi . Podlewa nie częściej niż raz w tygodniu ,
nie po ogórkach a pod spodem . Woda ciepła z beczki .
Jak mi się coś przypomni to dopiszę .
Ogórków ma nadwyżki , które sprzedawała . Ludzie nawet teraz ją pytają czy będzie uprawiać ,
mówi że ma dość . ;:174
Dodam , że pasy są wzdłuż budynku , czyli najlepiej doświetlone od wschodu .
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5962
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

grazyna255 kupiłam od Dziewczyn nadwyżki, na tutejszym forum :)
Asia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”