CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.1

x0Rysiu0x
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 10 kwie 2014, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

Dziękuje za rozpoznanie dolegliwości kaktusów.
W takim razie drugi i trzeci kaktus potraktuję środkiem grzybobójczym, po tygodniu powtórzę a mniej więcej w połowie stycznia wyniosę na bardzo spóźnione zimowanie ;:224 . Co do wełnowców, jeśli miesiąc wcześniej stosowałem bi58, to jest konieczność powtórzenia zabiegu, czy wynieść na zimowanie ( i kontrolować jego stan, jak i cała resztę) i potraktować środkiem dopiero na wiosnę razem z innymi ?
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

Skoro wełnowce żyją to znaczy iż poprzednie użycie chemii było nieskuteczne. Trzeba znów robactwo czymś zaatakować. Ponieważ roślin teraz nie można podlewać trzeba użyć chemii, którą można spryskać rośliny czyli np. Actellic.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 765
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

Hej, witam co się dzieje temu sedum :?: :?: Jakby te grona traciły sok , nie które są wyschnięte Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Anna
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

Wydaje mi się, że podczas "specjalnego" traktowania w zimie (czyt. niepodlewania prawie wcale i trzymania w niższej temperaturze) jest to całkiem normalne zjawisko.
Pozdrawiam, Gosia:)
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 765
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

Tylko że roślina była podlewana i boję się że ją przelałam albo coś ...Ale jak byłam w domu to roślina normalnie wyglądała . Jak wyjechałam na święta i wróciłam to zauważyłam że coś jest nie tak
Pozdrawiam Anna
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

Ziemia na zdjęciach wygląda na suchą...nie mam pomysłu...może to jakiś szkodnik, a na takowych niestety się nie znam :(
Pozdrawiam, Gosia:)
Sasetka86
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 30 cze 2014, o 07:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

Witam! Chciałabym poradzić się forumowiczów odnośnie dolegliwości mojego kaktusa. Prawdopodobnie jest to kwestia zbyt dużej ilości wody, ale nie jestem do końca pewna. Kaktus między kolcami częściowo stracił swoją zieloną barwę i zrobił się taki biały, papierowy, zmniejszył się też dość znacznie. Wygląda jakby usychał, ale po nacięciu wysączyło się kilka kropel. Czy on jest jeszcze do odratowania? Podlewany był średnio co 3 tyg, stoi w miejscu zacienionym a temperatura w mieszkaniu oscyluje w granicach 22 stopni, nie mam niestety możliwości aby przenieść go do chłodniejszego pomieszczenia.

Obrazek
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

witam mam pytanie co może dolegać tym roślinom?? czy to choroba grzybowa czy jakiś szkodnik??? siewki szczepione na Pereskiopsisie i trzymane w fitotronie. nie mam pojęcia co to może być a chce zapobiec większym stratom :idea:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

Sasetka86 niestety nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości :-( ten Echinocactus grusonii jest już w krainie "wiecznych kwitnień". Zimą kaktusy nie rosną, bo mają za mało światła. Gdy nie ma warunków do ich zimowania można je co jakiś czas lekko zraszać, ale na pewno nie podlewać...

-- 30 gru 2014, o 14:41 --

peter86 zamieściłeś tak niewyraźne zdjęcia, że trudno na nich cokolwiek zobaczyć. Nie widać nawet bryły rośliny. Czy możesz napisać na czym polegają "straty", o których wspominasz? a może możesz zamieścić zdjęcie całej rośliny?
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

peter86 pisze:peter86 zamieściłeś tak niewyraźne zdjęcia, że trudno na nich cokolwiek zobaczyć. Nie widać nawet bryły rośliny. Czy możesz napisać na czym polegają "straty", o których wspominasz? a może możesz zamieścić zdjęcie całej rośliny?
postaram się o lepsze zdj ale nie mam nic dobrego do zdjęć makro :idea: to siewki szczepione na Pereskiopsisie - 5-6 mm średnicy
Sasetka86
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 30 cze 2014, o 07:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

gracesz - dziękuję za odpowiedź... Rozumiem że już nie ma dla niego żadnego ratunku... Trochę to dziwne, bo inny kaktus, który stał koło niego i miał dokładnie takie same warunki zaczął wypuszczać 2 nowe "odnogi", alr może dlatego że to inny gatunek. W każdym razie dziękuję za podpowiedź.
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

wyraźniej nie dam rady :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.2

Post »

Grzesiu po pobieżnej lekturze Twojego wątku widzę, że nie jesteś początkującym kaktusiarzem:-) ale może nie spotkałeś się do tej pory z przędziorkami.... bo te Twoje szczepione sztuki wyglądają właśnie jak po ataku tych przebrzydłych pajączków. Ale może się mylę i to nie to...
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”