Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Nawet nie wiem, jakim cudem już mamy czwartek :roll: Dni mam wypełnione działką, wieczory robieniem rozmaitych przetworów, a potem padam zmęczona i nawet mi się nie chce otwierać komputera.
Dzisiaj wyjątkowo nic nie ładuję w słoiki, zatem po powrocie z działki postanowiłam wreszcie zajrzeć na forum.
Z bólem serca wykopuję jednoroczne, często jeszcze kwitnące roślinki, ale mam tego tak dużo, że nie dawałam rady wyplewić rabat, które co nieco zarosły chwastami. Jest tak sucho, że wszystko lekko wychodzi z ziemi, nawet to o długich korzeniach. Późnojesienne kwiatki kolejno się pokazują i działka mimo wszystko nadal jest kolorowa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Iguniu - nerina to roślina kwitnąca jesienią,a głowienka w tym roku tak się popisuje, w normalnych warunkach pogodowych kwitnie latem i tyle. :lol:
U Ciebie nie ma słońca? U mnie świeci od rana do wieczora i grzeje letnio. Ostatnie dni to 26 stopni C codziennie. ;:333 Pomidory w gruncie nadal dojrzewają na krzaczkach. ;:303 Tak ciepłego września nie pamiętam.
Na mojej działce jeszcze liści nie ma, nawet drzewa w pobliskim małpim gaju jeszcze zielone.
Obrazek
Begonie stale kwitnące nieustająco cieszą kwiatkami.
Obrazek
niektóre floksy kwitną po raz trzeci, np. ten
Obrazek
... i ten.

Aniu - kupiłam nasiona różowych nasturcji, a kwitną rożnymi kolorami z wyjątkiem różowego. ;:306
Nerina to kwiat krótkiego dnia i za to ją lubię. ;:333
Buziaki. ;:196
Obrazek
Obrazek
Róże też w tym roku szaleją.
Obrazek

Beatko - przecież wiesz, że na fotkach wszystko ładne, także żeniszki. :lol: Jednak nie ma to jak niebieskie.
W sprawie świecznicy powiem tak: tę o zielonych liściach na pewno warto, słońce jej nie szkodzi, oczywiście pod warunkiem, że ma go malutko. Natomiast ta o ciemnych liściach jest chimeryczna. Moja jeszcze nie kwitła, a liścia ma zawsze spalone do dna. Moja kwitnąca co rok to świecznica sercolistna.
Pisała do mnie Gosia Margo, że u jej sąsiadki świecznica o ciemnych liściach pięknie przyrasta i fantastycznie kwitnie, a ona już drugą kupiła i żadna nie chce zakwitnąć. ;:131 Tak więc, Kochana, nie mogę Ci nic poradzić w sprawie zakupu.
Nasturcje u mnie sieją się same, ale zachciało mi się różowych, które nawet jednego różowego kwiatka nie pokazały. ;:7
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196
Obrazek
Ostatnie kwiatki dalii zmiennych ( z nasion ).
Obrazek
Obrazek

Maryniu - z pomidorami już się uporałam, ostatnie dni to było szaleństwo z kolejnymi dziesięcioma kilogramami śliwek oraz buraczkami ćwikłowymi. Urobiłam się po pachy i mam już dość. ;:224
Jakże chętnie i ja pozbyłabym się niektórych bylin, ale musiałabym wiedzieć, że idą w dobre ręce. Jedna z moich sąsiadek chętnie bierze wszystko, jednak zupełnie nie dba o rośliny, na działce bywa raz w tygodniu, czasami nawet rzadziej i kilka podarowanych roślin już jej uschło. Przyrzekłam sobie, że nic już ode mnie nie dostanie. ;:124
Sprzyjającej działkowaniu pogody, Maryniu. ;:167
Obrazek
Kleome wyrosły jak drzewa.
Obrazek
Obrazek
Miniaturowa budleja kwitnie nieustająco.

Soniu - Misi jest szkoda dnia i przysypia na chwilę to tu to tam, ale nigdzie dłużej. :) Odsypia dopiero w domu, co mnie cieszy, bo mam spokój i nie muszę jej na kolanach głaskać po brzuszku. ;:63
Słoneczko pozwala na wszystko: na działanie i na słodkie lenistwo, które coraz częściej mnie dopada. ;:306 Dziękuję. ;:196
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Akant jeszcze zakwitł.

Dobrego piąteczku! ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Muszę się pochwalić, że mimo wielkiego nicniechcenia zmusiłam się dzisiaj do większego wysiłku i oprócz odchwaszczenia kolejnych dwóch rabatek rozsadziłam jeżówki, którym już za ciasno było. Mam nadzieję, że mając więcej przestrzeni, ładniej będą kwitły w przyszłym sezonie.
Wykopałam i wyniosłam do kompostownika wszystkie kleome. Muszę pozbywać się jednorocznych, ponieważ jest tak sucho, że aby nie umarły bylinki, jednoroczne muszą ustąpić. Tym bardziej, że zarząd apeluje o oszczędzanie wody, bo rzeczka wysycha.
Obrazek
Zakwitła kolejna chryzantemka od Halszki. Kwiatków na razie niewiele, ale pączków multum. ;:215
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Całowane słoneczkiem pomidory gruntowe fantastycznie dojrzewają na krzaczkach.

Wspaniałego weekendowego odpoczynku! ;:3 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11350
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Pomidorów u mnie na działkach już nie uświadczy,od kilku tygodni już poplon po nich rośnie!
Podziwiam Twoje :shock: ;:138
Ja też walczę na działce,pogoda sprzyja ,przesadzam,przesuwam,tworzę nowe miejsca...Lubię to!Żeby jeszcze sił więcej było bo zbyt powoli mi to idzie i niewiele w ciągu dnia zrobię...Ale najważniejsza wena twórcza a ta mnie nie opuszcza! :D
Piękna chryzantema ! ;:333
Miłego weekenduLucynko! ;:167 ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, prześlicznie rozkwita chryzantema Starlet ;:215 Uwielbiam ją w jej początkowej fazie. Moja już zaczyna przekwitać, coraz więcej kwiatków trzeba obrywać, bo szpecą.
Pomidorki masz jeszcze pierwsza klasa, wspaniale się trzymają, nie ma żadnych objawów chorobowych ;:63 Zbierasz nasiona z tych podłużnych?
Czytam, że u Ciebie susza, więc życzę Ci deszczyku, niech ożywi Twoje roślinki i nawodni rabaty.
Miłej pracy Lucynko, ale nie forsuj się, oszczędzaj siły. Udanego tygodnia ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Już październik, a w głowie jeszcze pierwszy wrzesień. ;:7 Jakże szybko ten czas mija! ;:oj
Niedzielę spędzam w domu. Dużo się dzieje od rana i nie mogłam sobie odmówić przyjemności oglądania tv. Na początek siatkówka mężczyzn walczących o "bilet" na Olimpiadę, a zaraz potem ważne wydarzenie polityczne, którego w żadnym wypadku nie mogłam przegapić.
Teraz siedzę i planuję robotę działkową na poniedziałek. A mam co robić, by na zimę zostawić działkę w należytym porządku, a i cebulki tulipanów czekają. Muszę dokupić czosnku dla towarzystwa dla tulipanów w roli odstraszaczy gryzoni.
Część, zwłaszcza niższych tulipanów, wsadzę do donic i pozostawię je w tunelu. Ciekawa jestem efektu takiego eksperymentu.
Obrazek

Maryniu - u nas na działkach jeszcze dużo pomidorów na krzaczkach, jeszcze dojrzewają, ;:333 choć pewnie za chwilę się to skończy, zapowiadają bowiem tylko do wtorku dni słoneczne. ;:218
Podobnie jak Ty, planuję zmiany w aranżacji rabat, ;:24 choć wydaje mi się, że gdy przyjdzie wiosna, plany spalą na panewce. ;:29 Jak to ma miejsce każdej wiosny u mnie. ;:306
Dziękuję za dobre słowa i pozdrawiam serdecznie. ;:167
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Halszko - rzeczywiście ta chryzantemka nie tylko ładnie kwitnie, ale niesamowicie dużo pąków wyprodukowała, zatem będzie długo kwitła. ;:215
M uchronił pomidory od zarazy, pilnując oprysku drożdżowo - mlekowego po każdym, nawet najmniejszym, deszczu.
Natomiast gdy dni zrobiły się krótsze, obcięłam wszystkie liście, pozostawiając tylko owoce. Oczywiście zaczęły wypuszczać mnóstwo tzw. wilków, które też systematycznie obrywam. :lol:
Nasiona pomidorów paprykowych oczywiście zbieram, są to bowiem nasze ulubione. ;:303
Działka jest tak wysuszona, że pod niektóre rośliny muszę lać całe wiadra wody, ;:223 a zarząd straszy, że rzeczka wysycha i za chwilę może w ogóle wody zabraknąć, zaś piętnastego października całkowicie zamkną dopływ wody, bo planują jakieś naprawy. :oops:
Oby więc Twoje życzenie się spełniło. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam. ;:167 ;:196
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dobrego tygodnia. ;:4 ;:4
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21845
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko czy ta róża z ostatniego zdjęcia jest faktycznie w tym czerwonym kolorze czy to psikus aparatu?
Wygląda intrygująco ;:oj :D
Jak się nazywa?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25143
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, sucho faktycznie.
Prognozy mówiły, że w czwartek i piątek ma lać.
Teraz już ani śladu deszczu, co gorsza przez najbliższe tygodnie.
Mam nadzieję, że się nie sprawdzą
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Późno dziś wróciliśmy z działki, a to za sprawą M, który przygotował sobie robotę i koniecznie chciał skończyć.
Nie marudziłam, poszłam na pogaduchy do sąsiadki. Tylko Misia nie mogła doczekać się powrotu, jednak nie trwało to długo, bo zmęczona miaukaniem zasnęła w altanie.
A ja wyplewiłam kolejne dwie rabatki, takie malutkie, trochę przesadzałam, trochę ograniczałam i popstrykałam fotki.
Obrazek
Obrazek

Karo - ta róża to wielkokwiatowa 'Papageno' i aparat nic nie przekłamał. Ona ma taki kolor czerwieni upstrzony białymi smugami. Bywa tak, że białych smug jest dużo i bywa tak, że jest ich malutko. Tak było w ubiegłym roku, prawie nie było widać bieli.
Nazywam ją różą patriotyczną i ogromnie ją lubię za obfite kwitnienie zarówno wiosną i późnym latem.
Obrazekhosting grafiki
Obrazek
Obrazek

Gosiu - ja już przestałam sprawdzać prognozy pogody, co będzie, to będzie. W ogóle się nie sprawdzają ;:222 Czekam na deszcz i może się wreszcie doczekam. Jak nie w tym to może w następnym roku... ;:218
Obrazek
Obrazek
Obrazek

;:31 ;:cm ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17029
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko :wit
Pięknie ci róże kwitną. A żółto- pomarańczowo- różowa jest wyjątkowo ładna. Co to za odmiana ??
Dziewanny prześliczne. I bardzo ciekawe chryzantemy.
Oryginale pofałdowane celozje. Co oku je wysiewasz ?
Nasturcje ładne oczka puszczają .
Wszystko jeszcze cieszy piękną pogodą I oby jak najdłużej.
Zdrówka Lucynko i pięknego ogrodowania w pięknej jeszcze jesieni ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Wiatraczki daliowe śliczne, zmienne też doskonale ukwiecone. ;:oj
Również wyrzuciłam trochę jednorocznych, bo na nowych rabatach sadziłam byliny i trawy.
Też przestałam dawać i wysyłać rośliny do osób, które nawet nie raczyły dać znać, że rośliny dotarły i żyją. ;:174
U mnie trochę popadało, może do Ciebie wreszcie dotrze deszcz.
Niech tydzień będzie dobry dla Was. ;:4
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 963
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko ale u Ciebie jest kolorowo od początku wiosny aż teraz jesienią ;:oj Tak ogromne ilości masz różnych roślinek, że aż dech zapiera ;:oj ;:138 Tyle odmian poszczególnego gatunku jak np, Maków, Ketmii , Pierwiosnków i wiele innych..... bylin i jednorocznych. Bardzo mi się spodobała kolekcja żeniszków. Pewnie ty sama wysiewasz na rozsady? A można je wysiewać od razu do gruntu? bo nabrałam na nie ochoty na następny sezon ;:108 Kolekcja Ketmii też wspaniała, uroczy ten biały. Ja mam też Ketmię błotną bordową ale u mnie jeszcze nie rozkwitła ale pączki już ma i boję się,że do pierwszych mrozów nie zakwitnie. Tak się stało poprzedniego roku ;:223 Zastanawiam się czy nie muszę ją przesadzić jako soliter. Teraz rośnie na rabacie i w trakcie wzrostu przysłaniają ją inne wysokie rośliny i może z tego powodu wolniej przebiega jej wzrost i kwitnienie :(
Serdecznie Cię pozdrawiam ;:167 Bożena
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Wtorek był u mnie bardzo gorący (28 stopni), w nocy przeszła burza z krótkotrwałym ulewnym deszczem, a środa od rana do wieczora zimna. Temperatura nie przekroczyła 18 stopni w najcieplejszym momencie dnia, a zimny wiatr jeszcze potęguje chłód. Rano, podczas wyjścia po zakupy, zmarzłam pomimo ciepłej kurteczki. W związku z tym na działkę nie pojechałam. Zresztą we wtorek trochę przesadziłam z robotą i jeszcze walczę z bólem kręgosłupa. Zależało mi, by jak najwięcej chwastów usunąć, bo zapowiadali opady i ziąb na dzisiaj. Ziąb się sprawdził, opady nie.
Wyrzuciłam też kolejne jednoroczne roślinki, zostawiłam tylko dwa heliotropy, jedną dalię, dwie gazanie, begonie stale kwitnące i kosmosy. Teraz czas jesiennych kwitnień. Już zakwitły marcinki, po kolei zakwitają chryzantemy, cały czas kwitnie powojnik, za chwilę zakwitną złocienie arktyczne i tojady. To będą już ostatnie kwiatki tego sezonu.
Zerwałam wszystkie pomidorki, które teraz już będą dojrzewały w kartonowych pudełkach, a M skopał i obsiał puste grządki poplonem na zielony nawóz. Zasiał żyto ozime, bo za późno już na łubin czy gorczycę, ale wcześniej pomidory jeszcze dojrzewały na krzaczkach.
Obrazek
Obrazekobrazy allegro
Obrazek

Aniu - ta róża to 'Speelwark. Zawsze kwitnie obficie i bez przerwy. ;:215
Celozje są jednoroczne, sieję je od czasu do czasu, jak nie zapomnę. ;:7
Dziękuję za słowa uznania dla moich kwiatuszków. ;:180
Zdrówko przytulam z wdzięcznością ;:168 i odwzajemniam z całego serca. ;:167
Obrazek
Samosiewka dziewanny.
ObrazekCelozja.
Obrazek
Trzmiel znęca się nad kwiatkiem dalii.

Soniu - te "wiatraczki" to kwiatki dalii anemonowo - kołnierzykowej 'Fancy Pants', jedynej, którą udało mi się przechować przez zimę. :lol:
W nocy przeszła burza z ulewą, ale krótkotrwałą i tyle było u mnie deszczu. ;:222
Dziękuję za wszystkie dobre słowa i życzenie. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Obrazek
Dwa heliotropy jeszcze ładnie kwitną. Żal wyrzucić. A znalazłam pod jednym z nich małą samosiewkę, którą wsadziłam do doniczki i spróbuję ją przezimować na parapecie.
Obrazek
Obrazek
Ostatnia fotka mojej jedynej cynii. Kwiatki w wazonie, reszta zasiliła kompost.

Bożenko - miło mi ogromnie spotkać Cię w moim wątku, w dodatku z tak wielką porcją pochwał dla moich kwiatków. ;:138 Serdeczne dzięki. ;:167
Żeniszki wystarczy raz zasiać, a później już sieją się same. ;:333 Oczywiście zbieram nasionka, ale tylko niebieskich, bo są najładniejsze, białe i różowe to u mnie wyłącznie samosiewki. Zresztą w tym roku miałam zatrzęsienie samosiewek żeniszków. :roll: Część rozdałam, większość i tak powędrowała na kompost.
Hibiskusy bagienne nie tolerują sąsiedztwa większych od siebie, zatem postaraj się dać swojemu więcej przestrzeni. ;:108
Wprawdzie w tym roku i u Ciebie było bardzo słonecznie i ciepło, ale jednak masz inny klimat niż ja, więc daj hibiskusowi miejsce nasłonecznione. ;:3

Pozdrawiam wzajemnie bardzo cieplutko. ;:196
Obrazek
Jedna z dwóch pozostawionych jeszcze gazanii. Druga zamknęła kwiatki, zanim wzięłam aparat do ręki.
Obrazek
Powojnik kwitnący do listopada, a czasami jeszcze dłużej.
Obrazek

;:100 ;:100 ;:100 ;:100
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, nie da się ukryć że jesień rozpanoszyła się wokół i czasem pokazuje swoje chłodniejsze oblicze. Ale nie mamy co narzekać na pogodę, chyba, że na zbyt skąpe opady :( U mnie też trochę w nocy popadało, ale po pochmurnym poranku przed południem wyszło słoneczko i ładnie świeciło cały dzień.
Czytam, że intensywnie przygotowujesz działkę do zimowego odpoczynku, mnie jeszcze szkoda wyrywać jednorocznych, usunęłam na razie kilka kosmosów, którm już zeschły wszystkie kwiatki i trochę rudbekii tam gdzie zbyt się rozpychały.
Przyjrzałam się celozji i ze zdumieniem stwierdziłam, że wygląda jak sztuczny pluszowy kwiatek ;:oj Powojnik niestrudzenie kwitnie ;:215 i heliotrop też cały w kwiatach ;:303
No i śliczne chryzantemki ozdabiają Twoje jesienne rabatki ;:215
Cieplutkich miłych dni i uważaj na siebie Lucynko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”