Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2920
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jadziu, tangucki mi padł, a Polish Spirit trzeba ciąć nisko, a potrzebuję osłony od wczesnej wiosny. ;:65
Przez deszcze i wiatry drzewa owocowe szybciutko zrzuciły płatki ;:185 , zasypując wszystko co pod nimi rośnie, a pod czeremchą, jednego dnia trudno było przejść bez parasola. ;:306
Prognozy deszczowe nie cieszą, ale nic na to nie poradzimy, trzeba przeczekać, oby tylko nie za wiele tej wody!
Jak najwięcej słonecznych chwil. ;:196

Beatko, :wit . Zamknęłaś swój wątek, a nowego nie widzę ;:185
Bardzo mi się podoba taki wiciokrzew, ale ogrodzenie mamy z takich dosyć cienkich elementów i nie wiem, czy wytrzyma silne pnącze, a już nerwy mojego męża, to na pewno nie dadzą rady. ;:306 Powojniki na razie przełknął :wink:
Widelec to podstawa :;230 , mam jeszcze stary mocny nóż o wąskim ostrzu, a jeszcze kupiłam taki szpikulec z rozdwojonym końcem, dobry do wyciągania mniszków, których połacie kwitną cudnie wokół mojej działki i za chwileczkę rozpocznie się desant spadochroników. ;:223
Rodgersję wypatrzyłam, wypuszcza liście w szybkim tempie, to znaczy, że kwiatów nie będzie ;:185
Nie upolowałam, niestety, wrzośców, ale jeden stary krzaczek wykazuje oznaki życia, to może da się zreanimować, lewizja też wypuszcza listeczki :tan
Dobrego dnia ;:196

Lucynko, piękny spektakl kwitnących drzew, w tym roku trwał wyjątkowo krótko. ;:174
Host mam sporo, na początku ogrodowania miałam tylko zielone, określane tutaj jako "cmentarne"(chociaż na naszym cmentarzu nie ma ani jednej, sprawdziłam!). W miarę jak w ogrodzie robiło się bardziej cieniście, zaczęła dosadzać inne, bardziej kolorowe, a najbardziej lubię te o pachnących kwiatach. :tan
Będę musiała rozmnożyć żółte i niebieskie kwiaty, bo słońce i lazur nieba staje się ostatnio towarem deficytowym. ;:306
Miłego dnia, Lucynko ;:196

Danusiu, taką informację o arizemie wyczytałam, i po podsypaniu nawozem, moja w tamtym roku wytworzyła jedną szyszeczkę, a w tym, mam nadzieję na więcej :tan
Miejmy nadzieję, że pszczółki popracowały solidnie i doczekamy się owoców. Papierówki to moje ulubione jabłka ;:215
Miłego dnia ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liliowiec Middendorffa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gajowiec

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Złotlin Picta

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto myślę o Twojej rzecze od wczoraj, czy już stan wody się podniósł, nie zalało ogrodu. U nas leją deszcze intensywne.
Właśnie wczoraj wykopałam dość sporo białych fiołków, na kompost ich już nie wyrzucam na kompost idą do wora :D. Bodziszki na razie przesadzam w jedno miejsce, pewno za jakiś czas jak za dużo ich się nasieje będę likwidowała.
Widzę białe zawilce https://images90.fotosik.pl/502/d5eff28df1819b2emed.jpg bardzo je lubię, coś u mnie nie chcą się zadomowić na stałe, dostałam teraz jedna kępkę, a nóż zostaną na dłużej bardzo bym chciała.
Słoneczka życzę, aby Twoje piękne rabatki mogły rozkwitać pięknymi kwiatami.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11349
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Irysy,liliowec,czosnki, rzeczywiście się pośpieszyły u Ciebie! ;:215 Deszcze wpływają na wielkość liści host , oby się tylko ślimaki nie zwiedziały! ;:131
Tydzień nie zapowiada się atrakcyjny pogodowo!

Ładne zdjęcie ;:138
[img]https://images90.fotosik.pl/502/912cd02f5713c905med.jpg[]/img[/quote]

;:97
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu trochę poświeciło słonko trzeba to było wykorzystać na przegląd ogródka i porobienie paru fotek kropelkowych .Dobrze ,ze na razie przestało padać oby znów nie zaczęło .Wiem ze na moich piaskach każda ilość wody dobra ,ale sama na razie deszczykowi bym podziękowała Ty chyba również ;:196 ;:3 Cudne różowe tulipany ,iryski sporo tego dobra masz u siebie ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Wow! Martusiu! Czosnki już kwitną i serduszka, i dorodne irysy, i pierwiosnek kandelabrowy o pięknym kolorze, i coś żółte, co to nie wiem co to ... ;:138 ;:138 ;:138 Wspaniale , kolorowo w Twoim ogrodzie! ;:215 ;:63
Tylko słoneczka więcej trzeba, niech więc wraca i ogrzewa spragnione jego promieni roślinki. ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2920
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dorotko, na razie jest dobrze ;:196 , bo nie leje bez przerwy, mimo okropnych prognoz. Mam nadzieję, że tym razem należymy do wschodniej, a nie południowej Polski!
Wczoraj nawet świeciło słońce ;:oj , ale dzisiaj zimnica, wiatr i deszcz.
Bodziszka zetnij jak przekwitnie, szybko odbije, a siewek będzie mniej. :wink:
Tych zawilców miałam długo ładne kępki w rządku i wycinałam mnóstwo siewek i myślałam, że on jest niezniszczalny, aż jednej wiosny wszystkie stare kępy zniknęły. Na szczęście wydłubałam trochę sieweczek i w tym roku nareszcie kilka kwitnie. :tan Nie wiem czego one chcą, mam wrażenie, że nie lubią ciepłych zim.
Życzenia słoneczka przygarniam z radością i Tobie też gorąco go życzę ;:196

Maryniu ;:180 za pochwałę zdjęcia ;:170
Dużo wody i kilka dni ciepła rozwinęło migusiem hostom liście, a ślimaki już się zwiedziały, zbieram mnóstwo takich małych, szarych w skorupkach ;:14
Pogoda taka, że rano zastanawiałam się czy przypadkiem lata nie przespałam i obudziłam się w listopadzie. ;:145
Szybkiego powrotu ciepłego maja, Maryniu ;:196

Jadziu, dzisiaj słonka nie widziałam ;:185 , ale na szczęście nie lało cały dzień bez przerwy, za to zrobiło się zimno i wietrznie, ale chętnie podziękuję deszczykowi nawet na miesiąc. ;:108
Tulipany już niemal ostatnie, jeszcze tylko gdzieś w mieszance widziałam kilka zamkniętych pąków, reszta do ogławiania ;:174
Pogodnej środy ;:196

Lucynko, wszystkie żółte kwiatki już podpisałam wybacz lenistwo ;:196 , ale ja to wszystko na telefonie, to jak już zdjęcia się wgrają, to cała szczęśliwa klikam "wyślij".
Te czosnki to zasługa jakiegoś gryzonia, który "przesadził" mi tam cebulkę, która zakwitła i się rozsiała i już zostało małe poletko.
Pierwiosnki kandelabrowe mamy w różnych kolorach. :D
Po tych deszczach ogród zdecydowanie pozielenieje, ale już irysom pąki pęcznieją :tan
Oby Twoje życzenia się spełniły i słoneczko nam zaświeciło ;:168
Spokojnej nocki i pogodnego dnia ;:196

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

To nieprzyzwoite mieć tyle wszystkiegoObrazek Jak można mieć tulipany liczone w setkach? Całe łąki stokrotek, czy też innych śliczności? A teraz koniecznie zawiąż na wszystkim czerwoną wstążeczkę, bo patrzęObrazek
To dopiero jest kolorowy zawrót głowy, jak ja lubię takie widoki. Mogłabym nie wychodzić z ogrodu i zupełnie się nie dziwie, że czasami rzucasz robotę i cykasz im foty, bo takie cuda trzeba uwieczniać ;:215
Moja arizema pokazuje koraliki kiedy chce, zupełnie nie zważa, czy jej czegoś sypnę, czy też nie. Zazwyczaj w grę wchodzi ta druga opcja ;:224 Natomiast moja rośnie strasznie gęsto, na pewno nie dałabym rady zrobić jej takiego zdjęcia, jak Twoje. W tym gąszczu kwiaty są ledwo widoczne. Już ją ze dwa razy rozsadzałam, ale nic to nie dało, zupełnie nie trzyma dystansu ;:306
Wyślij do mnie trochę tego deszczu, co to go już masz dość, u mnie nie spadała ani kropla. W niedzielę pokapało odrobinę, ale w poniedziałek na działce było suchuteńko. Tylko mi obiecują, a ja głupia wierzę i siedzę w domu ;:223
W takim razie słoneczka jak najwięcej Ci życzę ;:196

________________________________________________________________________________________________________________________________
21.05.2021
Znowu pomyliłam arizemę z obrazkami ;:223 To oczywiście obrazki czasami mają koraliki :oops:
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

:wit Martusiu

Ogrom kwiecia u Ciebie jeżdżę w te i z powrotem i podziwiam zdjęcia ;:138 ;:138 Uwielbiam kwitnące drzewa owocowe, jadąc do pracy nie mogę skupić się na drodze bo moja głowa wędruje właśnie za tymi widokami, a teraz jest ich chwila i pięknie to się prezentuje jak wśród pól nagle wyłania się panna młoda :D Masz bardzo dużo tulipanów, czy sadzisz je wprost do ziemi czy do doniczek i do ziemi, nie zjadają Ci gryzonie cebul?
Hosty w bardzo fajnej fazie teraz są, te soczyste kolorki jakie pokazują się na liściach już później w sezonie nie są tak oryginalne. Ta z białymi szerokimi obrzeżami wpadła mi w oko, jest urocza, znasz nazwę? Irysek bordowy ;:167 Martusiu dobrej pogody, pozdrawiam ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Wszystko co piękne szybko sie kończy tak jak z urodą :wink: ,ale w to miejsce przybędzie teraz sporo innych roślin kwitnących. Ciekawe jaki będzie dzień,bo niebo błękitnieje ,ale słonka na razie nie widać .Miłego ;:3 dnia Martusiu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

A to u mnie w kępy bylin w celach zgubnych wsiewa się Geranium pusilum oraz Geranium robertianum? Już widziałem, że ten pierwszy niemal zupełnie zagłuszył mi jeżówki, będę jutro ostro rwać?

Same piękności pokazujesz? Cudne zwłaszcza irysy? Zaciekawił mnie także gajowiec?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto bodziszki żałobne tak jak piszesz po kwitnieniu zetnę. Wiesz okazało się, że mam żałobnego dwie odmiany kwiaty identyko, ale wielkość liści i wysokość różna. Mam sadzonki od Ciebie i przywiozłam też od Marty ;:173 Koziorożec.
Masz tyle pięknego kwiecia na rabatkach, że moim zachwytom nie ma końca.
Pogodnego weekendu życzę ;:168
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś, widzę, że Jan Lindmark wstydu mi nie przyniósł i pięknie u Ciebie zakwitł. ;:215
Hosty masz śliczne i u mnie po tych deszczach się rozszalały ;:63 tulipany nadal Ci kwitną, dołączyły czosnki, kwitną krzewy i drzewa. ;:138
Liliowiec najwcześniejszy rozsiewa swój aromat, irysy i pierwiosnki kandelabrowe, jak w kalejdoskopie zmieniają kolorystykę ogrodu. ;:433
Pozdrawiam i pięknej niedzieli życzę. ;:167 ;:196 ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17020
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Moje czosnki jeszcze sie nie rozwinęły. Twoje już ładne.
Tulipanki masz prześliczne.
Widoki kwitnących i tak dużych drzew bajeczne.
Hosty też pięknie się rozwijają. A w tych wiosennych nasyconych barwach są cudne ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”