Umierające drzewko szczęścia

Rośliny doniczkowe
lena163
50p
50p
Posty: 81
Od: 29 sty 2012, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Umierające drzewko szczęścia :-(

Post »

Mi się wydaje że nie tyle częste podlewanie tu zaszkodziło, a raczej zbyt ciemne, chłodne miejsce i być może doniczka bez odpowiednich dziurek. Swojego grubosza na oknie podlewam częściej niż co 2 tygodnie i rosnie bez problemu.
Ale grubosze bardzo łatwo rozmnożyć nawet z liścia włożonego do ziemi, więc i łodyga powinna się łatwo ukorzenić tak jak pisali poprzednicy.
kanapl
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 lut 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Umierające drzewko szczęścia :-(

Post »

moje drzewko nie ma powykrzywianych gałęzi tylko zwisające. sama tak formowałam ,żeby była wersja płacząca. Mi się podoba,parę lat mi zajęło wyginanie gałązek!!! :shock:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=64054 Zapraszam serdecznie wszystkich.....
Awatar użytkownika
GeorgeLucas
200p
200p
Posty: 289
Od: 4 mar 2013, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Umierające drzewko szczęścia :-(

Post »

ja mam kilka gruboszy i każdy był wychodowany z liścia. :D
Może wrzuce jutro zdjęcie :)
AleksandraBdg

Re: Umierające drzewko szczęścia :-(

Post »

kanapl ciekawy sposób formowania ;:333
Aby drzewko się zagęściło i wypuściło większe liście musi mieć dużo światła. Moje wszystkie Crassula stoją na południowej wystawie.
Późną wiosną/latem trafiają do ogrodu.
Trzymam kciuki,aby wszystkie Twoje plany się spełnily ;:138
grapek910
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 4 mar 2013, o 09:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Umierające drzewko szczęścia :-(

Post »

Srki,nie bylo mnie na forum,tak jak kolega wcześniej napisał "nawóz wapniowo magnezowy" wiecej info znajdziesz w sieci;)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Umierające drzewko szczęścia :-(

Post »

grapek910 ja zadałem pytanie po co polecasz go dawać do grubosza? Jak coś radzisz uzasadniaj a nie odsyłaj do szukania w sieci. :wink:
julisia88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 lip 2023, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Umierające drzewko szczęścia

Post »

Z moim drzewkiem tez sie cos dzieje. Szukam podpowiedzi w necie, ale nie moge nic znalezc. Liscie mu nie odpadaja, sa ladne, jedrne. Za to cala roslina robi sie wiotka i zwiedla. Podejrzewam, ze to przelanie, ale moze sie myle🙈 podlewam je raz na jakis czas, moze to i tak za duzo🤔 a moze za cieplo mu? Teraz takie upaly. Mieszkanie na poddaszu🤔 Co myslicie?
Obrazek

Prosimy o poprawną pisownię, z użyciem znaków diakrytycznych/Karo
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18740
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Umierające drzewko szczęścia

Post »

1. Podłoże musi być bardzo przepuszczalne, czyli mieszanka ziemi i perlitu w proporcji około 1:2.
2. Podlewasz nie jak się przypomni, tylko w okresie wiosna - lato zwłaszcza na takim stanowisku jak poddasze gdzie bywa gorąco, obficie i jak całkowicie przeschnie podłoże, musisz obserwować i sama wyczuć kiedy podlać.

Wymień podłoże, sprawdź stan korzeni. Po przesadzeniu odczekujesz tydzień z podlaniem. Do tego czasu zabierz ze słońca.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
julisia88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 lip 2023, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Umierające drzewko szczęścia

Post »

Dziekuje😀 tak zrobie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”