W cieniu starego orzecha

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Aga z Andrzejowego wątku wiem, że można u Ciebie zagościć :uszy
Będę miała oko :wink:
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Maniuśka witaj :wit
Uwielbiam ten powojnik, ma dość drobne kwiaty osadzone na takich jakby gałązkach i pięknie tańczy gdy wieje wiatr. Jest u mnie dopiero drugi rok a kwitnie mnóstwem kwiatów.

Elsi chyba źle to ujęłam, chodziło mi o to że był na zdjęciach, a na razie tfu, tfu ma się dobrze :lol:
Zaraz będą róże. Większość odpoczywa, niektóre pączkują i dopiero za jakiś czas rozkwitną.

Dodad dzięki. I tak, masz racje razem zawsze raźniej. No i co dwie głowy to nie jedna - dwa razy więcej pomysłów się rodzi :;230 Tylko czasu zawsze za mało....

Aguniada witam serdecznie. Jest takie przysłowie kto z kim przestaje, takim się staje -więc trochę Ci nasi mężowie nie maja wyjścia.

Pamelko zapraszam

Trochę fotek róż
Degenhard
Obrazek

Sebastian Kneipp
Obrazek

New Dawn
Obrazek

Rosa rugosa
Obrazek

Elfe
Obrazek

nn z merketu - miniaturka w doniczce - one później już na szczęście takie małe nie są
Obrazek

Hortensja -jedna z dwóch które w tym roku zakwitły
Obrazek

widoczek
Obrazek

i fotka z cyklu "bliskie spotkania trzeciego stopnia" :lol:
Obrazek
Pozdrawiam Ida
Adriano931
ZBANOWANY
Posty: 455
Od: 4 lip 2010, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Nooo Lemka77 czuję że powstanie u cb wspaniały ogród... i to w dodatku z takim wiejskim otoczeniem łąk w których cały rok będzie tętnić życie które to będziesz mogła obserwować lub usłyszeć... Wionsą będą ćwiergotały ci różnego rodzaju ptaki... Latem będziesz mogła zaobserować inne łączkowe zwierzątka...jesienią już przygotowujące się do zimy lub odlatujące ptactwo i inne zwierzęta jak np. jeże czy bociany a zimą jeśli dobrze pójdzie to może będziesz widziała w tych łąkach nawet sarny,jelenie, zające lub dziki tak jak ja mam u siebie... życzę ci naprawdę powodzenia i dużo wytrwałości w zakładaniu tego ogrodu gdyż wiem że ci się to uda lecz z własnego doświadczenia powiem ci że Ogród zajmuje masę czasu...Jest jak nałóg ...Ale taki dobry nałóg..Ja z niego nie chcę się leczyć;]
Awatar użytkownika
kurka
200p
200p
Posty: 286
Od: 17 lip 2011, o 06:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Zdjecie żaby i ślimaka - bomba :)))
Pozdrawiam Dorota
Moje rośłiny
Awatar użytkownika
Jagusia
1000p
1000p
Posty: 3198
Od: 24 lis 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Mam nadzieję że zwycięscy będzie żaba ;:108

Bardzo ładny ogród. Zazdroszczę tego, że mąż podziela Twoją pasję.... Mój się tylko ze mnie śmieje :D
Nie traktuj życia serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
Wątek Jagusi w 2015 r tradycyjnie niezupełnie ogrodowy - zapraszam Wszystkie moje linki
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Następna lubelanka w akcji :D Piękne róże ;:138
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Witaj Kuzynko :wink:
O jak Fajnie ,że nam pokażesz swoje włości :D
Takiego powojnika też mam i nie znałam jego nazwy ,a teraz już nie jest bezimienny .
Piszesz ,że Twój M się udziela ogrodowo i tak sobie pomyślałam ,że może
wszyscy panowie na N są ogrodowo zakręceni :lol: bo mój też się udziela :roll:
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Witaj Lemko, ja przekonana, ze Ty nie masz swojego wątku, a tu proszę.
Ale masz widoczki sielskie i anielskie. Piękne różyczki.
Cesara (Cezar - ta nazwa jest w Szkółka Roza) koniecznie kup jak pisałam ma wszystkie zalety. Lubi raczej cień i trochę słońca.
:uszy
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Ido coraz więcej odsłon z pięknego ogrodu pokazujesz. ;:138
Róże śliczne, w dodatku podpisane.
Piękne zdjęcie z żabą i ślimakiem.
Pozdrawiam Cię serdecznie . :)
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Ido, cieszę się ze zdjęć pięknych róż, które pokazałaś :) cudny Sebastian Kneipp! ja właśnie czekam na rozkwitnięcie mojego - nabytku sprzed zaledwie tygodnia ;)
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Adriano o tym, ze ogród to nałóg już się przekonałam :;230 Ale masz rację to fajny, zdrowy nałóg.

Kurka witaj - żaba i ślimak obfocone maksymalnie ale to zdjęcie najfajniesze - ona miała ochotę go zjeść ale za duży był- prawie taki jak żaba.

Jagusiu w końcu żaba odpuściła ślimakowi i uciekła. Ale widać, że ślinka jej ciekła na widok takiego tłustego kąska. Można powiedzieć, że to historia z happy endem, wszyscy zdrowi i cali.

Gosia witaj :wit Dziękuję za komplement -kocham róze i jest ich u mnie coraz więcej.

Andrzej rozumiem że to noooooooooooo to wyraz uznania dla moich fotek :;230 Zaglądaj często, nawet udało mi się upolować motylka -zwabiły go kryształki cukru.

Bożenko widzisz jacy Ci nasi mężowie fajni no i dobrze że od łopaty nie stronią :;230

Majuś wątek od niedawna, w końcu sie zdecydowałam, ileż można się ukrywać 8-)
Cezara już kupiłam właśnie w Szkółka Róża -między innymi Twoje fotki mnie do niego przekonały. w ogóle tą szkółkę mogę polecić z czystym sumieniem - pojechał tam mój mąż, rozmawiałam z właścicielką przez telefon i takie piękne krzaki mąż mi przywiózł - trzy razy większe niż z Rosarium.

Tajko dziękuję. Cieszę się, że spodobały Ci się moje fotki. Odkrywam nowe hobby ;:224

Aguś będziesz z tej róży zadowolona - zdrowo rośnie, u mnie jest dopiero drugi sezon a już mogę o niej same dobre rzeczy powiedzieć.

Kilka fotek zostawiam i uciekam bo strasznie grzmi

Cezar
Obrazek

irys
Obrazek

długo poszukiwany Multi Blue ;:167
Obrazek

wiązówka bulwkowa
Obrazek

hortensja - ta druga która zdecydowała się zakwitnąć - ubiegłoroczny zakup z Obi

Obrazek

tarasikowy widoczek
Obrazek

i bluszcz na starej jabłoni
Obrazek

:wit
Pozdrawiam Ida
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Ciekawie zapowiada się twój wątek. Widzę, że jesteś prawdziwą ogrodomaniaczką :D Świetne to zdjęcie żaby i ślimaka. Ani za jednym ani drugim nie przepadam, ale świetnie udało ci się uchwycić spotkanie tych potworów :D
Też mam orzecha. Kiedy kupiliśmy działkę, bardzo się z niego cieszyłam. Ma śliczne liście. Jednak jesienią przeklinam go trochę. Liści do grabienia jest cała masa. W dodatku podobno liście orzecha nie nadają sie na kompost, gdyż mają jakieś niekorzystne składniki. Pozostaje palenie, ale wiadomo że palenie w miejskim ogrodzie jest niewskazane. Zresztą .. jesienią często pada, a mokrych liści nie da się spalić. Jest więc kłopot. W tym roku, pierwszy raz orzech mi zmarzł. Liście odbiły, ale orzechów nie będzie.

Zaciekawił mnie twój avatarek. To jakiś obraz?
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: W cieniu starego orzecha

Post »

Majuś wątek od niedawna, w końcu sie zdecydowałam, ileż można się ukrywać
Cezara już kupiłam właśnie w Szkółka Róża -między innymi Twoje fotki mnie do niego przekonały. w ogóle tą szkółkę mogę polecić z czystym sumieniem - pojechał tam mój mąż, rozmawiałam z właścicielką przez telefon i takie piękne krzaki mąż mi przywiózł - trzy razy większe niż z Rosarium.
Witaj ranny ptaszku, Lemko daleko masz do tej szkółki, jak sie orjęntuje to jest Końsko Wola. Byłam kiedyś w tym zagłębiu różanym. Ciekawe, że maja takie piękne róże, a Monii-vertigo nie chcieli sprzedać. Jak sobie przypominam to sprzedaż wysyłkowa była u nich zorganizowana pierwszy raz w tym roku na wiosnę.
Wiesz co jeszcze mają ciekawego ?
:uszy
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”