Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

tadeusz48 pisze:Tylko nie słupki z olchy, olcha się nadaje na sztachetki, odpowiednio zabezpieczone będą i dwadzieścia lat. W ziemi olcha butwieje i rozsypuje się już po roku dwu latach, mimo zabezpieczeń ,nawet lepikiem.
Zgadzam się z Tadeuszem ,u mnie olchy mnóstwo ale nadaje się tylko do wędzenia.
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Awatar użytkownika
adasko1fly
50p
50p
Posty: 55
Od: 5 kwie 2011, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkkopolska

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

Witam :wit
Jeśli chodzi o temat słupków to do tego najlepsze są z akacji lub dębu to pierwsze jest bardziej dostępne i tańsze. Końce które będą w ziemi opaćkać abizolem albo czymś pochodnym i lata będzie stalo. Miałem do niedawna takie stały przeszło 20lat a i tak nie szło ich złamać musiałem wykopywać nie mówiąc o tym,że piła po nich skakała jak je ciąłem.

Pozdrawiam!!!!
Griseum
200p
200p
Posty: 237
Od: 22 sie 2008, o 14:34
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

kozino pisze:Myślimy na wiosnę zrobić ogrodzenie ze słupków drewnianych, takich okorowanych lub nieokorowanych jak kiedyś na wsiach ogradzano wybiegi dla zwierząt. Pytanie : czym zabezpieczyć te części które mają być zakopane w ziemi :?: :?: Mąż chce moczyć w oleju, ja natomiast słyszałam o opalaniu ( przy robieniu podpór pod winogrona) Dobrze by było żeby nie zgniły za szybko. Proszę o podpowiedź.
Najtaniej (jeśli chodzi o substancje "impregnujące", bo jeszcze można opalać) i najlepiej - przepalony olej silnikowy. Rok temu ogradzałem 1,5h i tak właśnie "impregnowałem" dolną część słupków (oczywiście tak, aby 20-30cm nad ziemią też był maźnięty). Jak długo wytrzymają, to dopiero zobaczę...
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

Mnie gotowane w zużytym oleju wytrzymały 5-lat, :evil: ,a już mam dwa złamane na wys, ziemi.
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Awatar użytkownika
adasko1fly
50p
50p
Posty: 55
Od: 5 kwie 2011, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkkopolska

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

a te słupki miałeś sosnowe??
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

Tak sosnowe. Lepiej wyglądają z modrzewia,ale ile wytrzymają to nie wiem.
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Awatar użytkownika
adasko1fly
50p
50p
Posty: 55
Od: 5 kwie 2011, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkkopolska

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

Ogólnie iglaste na słupki są nie bardzo.
Modrzew jest bardziej żywiczny więc postoi troszkę dłużej,ale wiadomo jeżeli ma się sporo do ogrodzenia to jest to wydatek.Gdy sie mieszka przy lesie to można sobie pozwolić na wymianę co parę lat.Pójdzie sie do lasu zrobi żerdzi za parę groszy. Roboty tylko przy tym więcej,ale tego się nie liczy.



Pozdrawiam!!!!
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

:;230 Mam trochę lasu, i to nie takie proste żeby sobie iść i wyciąć to co się potrzebuje bo trzeba by mieć właśnie to co trzeba.
U mnie akurat nie ma drzew nadających się na ogrodzenie ;:108 .na to muszę jeszcze poczekać z 8-10 lat.Pozdrawiam.
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Awatar użytkownika
adasko1fly
50p
50p
Posty: 55
Od: 5 kwie 2011, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkkopolska

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

Nie rozumiem co w tym takiego śmiesznego.
W państwowym lesie znajdziesz wszystko czego potrzeba.Wystarczy pójść do leśniczego i powiedzieć czego sie potrzebuje.
Czy to takie trudne???
Awatar użytkownika
bartecb
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 15 cze 2010, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

Najlepszym drzewem na słupki i najmocniejszym jednocześnie jest modrzew( mówię o rodzimym drzewie). zabezpieczyć najlepiej jakimś dziadostwem na bazie smoły i mazutu. do zdobycia u kolejarzy za grosze a jest nie do zdarcia.
pozdrawiam
Zainteresowań brak. Mam tylko kilka pasji...
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

Adasko Czy próbowałeś tak zrobić jak piszesz ??
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Awatar użytkownika
adasko1fly
50p
50p
Posty: 55
Od: 5 kwie 2011, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkkopolska

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

anador ty chyba nie wiesz,że można w lasach państwowych wyrabiać drewno na własny użytek. Jasne że tak właśnie robię i nie widzę w tym nic dziwnego.Podam ci nawet cenę jednej żerdzi w samo wyrobie-7zł za sosnę do długości 7m Nie wiem jaka jest cena w tym roku bo nie wyrabiałem drewna tego sezonu.
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Słupki drewniane okorowane jak zabezpieczać przed wkopaniem

Post »

Szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie szukać u nas leśniczego ;:132 Ale na pewno będę drążył ten temat.Człowiek uczy się całe życie.Dzięki.
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”