Sanseweria (Sansevieria), problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

Może mają za duże doniczki?
Dziwne,bo moje były zasuszane,zalewane i rosły jak szalone.
Początkiem tego roku przesadziłem sansewierkę kupioną ze sklepu i do dzisiaj potroiła swą objętość.
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

No właśnie to nie kwestia doniczek bo mają po 12 cm średnicy. Wiedziałem o tym wcześniej że potrzeba im dawać mniejsze aby się rozmnażały więc im to zapewniłem i dlatego nie wiem w czym problem :-(
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

Ja Ci napiszę tak: ponad dwa lata temu we wrześniu (2007) kupiłam sobie sanseverię /tą podłużną/, miała już dwie małe szczepki. Od razu je oddzieliłam i dałam Mamie. A moja roślinka tak stała, stała i stała ;:223 i dopiero w tym roku, w lecie wypuściła jedną odnóżkę, która teraz rośnie jak na drożdżach :heja
Myślę, że musisz trochę poczekać, to przyjdzie na nią czas i się rozrośnie ;:108
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

Pozostaje mi wierzyć że urośnie wszerz więc będę czekała ale dopiero w połowie lutego ruszy ze wzrostem :-(
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

Może ma też nieodpowiednią ziemię?
Ja posadziłem w mieszance ziemi uniwersalnej,pisaku,ziemi gliniastej i perlitu.
Szczerze powiedziawszy to wsadziłem ją w dość dużą doniczkę,kilka tygodni po przesadzeniu powypuszczała mnóstwo młodych odrostów,które wielkością dorównały prawie starszej roślince.

Żeby nie było,że nie wiem o czym piszę to ta fotka jest z 21 marca 2009,pokazane w części pierwszej gdzieś w połowie mojego wątku
Obrazek
a to fota z dzisiaj
Obrazek
Może spróbuj od czasu do czasu ją przesuszyć..one nie lubią zbyt dużej ilości wody.
Może jest też tak,że po podzieleniu potrzebują trochę czasu żeby ruszyć??Sam nie wiem. :roll:
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

Właśnie ziemię ma dobrą bo taką do sukulentów. Podlewanie też jest prawidłowe bo teraz to jest raz na dwa tygodnie. Przesuszałem już też i w lecie ale nic z tego.

Ta twoja pięknie rośnie. Aż dziwne że wypuściła tyle odrostów w tak krótkim czasie :-) - niektórzy mają szczęście hehe. Postaram się zrobić zdjęcie i wrzucę na forum.

Proszę używać polskiej czcionki, poprawiłem tekst. Czarodziej.
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

Poniżej zdjęcie moich sansevier:

Obrazek
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

A to zdjęcie Sanseviery z Leroy Merlin kupionej w marcu jako jednej rośliny:

Obrazek




Prawda, że jest różnica?? Ta rośnie jak na drożdżach w sezonie!!
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

;:111 ;:111 ;:111 ale masz piękne te sansewierki :shock: :shock:
Różnicę widać...ta z LM też piękna.
Te czysto zielone co mówisz,że nie rosną to dawno temu miałem u siebie,ale mama je rozdała bo rosły jak na drożdżach,zostawiła 1 doniczkę i zapomniała do domu wnieść no i umroziło ją :(

Spróbuj je dokarmić nawozem do kaktusów,może wkońcu ruszą...a jak nie to pozostaje uzbroić się w cierpliwość. :roll: :roll:
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

Ok nawozem ale dopiero od połowy lutego kiedy okres wzrostu się zacznie, a teraz niech stoją w spokoju bo zima jest. Były dokarmiane nawozem do roślin zielonych wszystkie kwiaty co drugie podlewanie i tylko one nie ruszyły wszerz za to wzdłuż aż za bardzo :-(
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

No i piszę po długiej przerwie ale niestety nie mam dobrych wieści, bo nadal sanseviery jakie były takie są i ani jedna nie chce puścić odrosta. Już nie mam siły i chyba je wyrzucę, bo mnie już to wkurza :-( Za to ta z LM świetnie rośnie i dzisiaj jak przesadzałem to zauważyłem, że ma nowiutki jeszcze ukryty w ziemi odrościk, który odsłoniłem aby obserwować jak będzie się rozwijał. To już trzeci :-) No a tamte całkiem zielone nic a nic nie puszczają się a to już 1,5 roku jest jak tak sobie stoją i tylko liści im przybyło z tych rozet co były.

Dokarmiać zacząłem już tydzień temu nawozem do roślin zielonych. Co jeszcze można zrobić, poradźcie proszę, bo już nie mam do nich siły ani cierpliwości!! :-( Dodam, że stoją bardzo blisko okna od strony południowej więc światła mają aż za dużo!
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

Jeżeli chcesz odrosty to znaczy, że chcesz mieć ich więcej.
Jeżeli wyrzucisz to nie będziesz miał żadnej. Nie rozumiem dlaczego Cię denerwują ?
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanseviery nie rozmnazaja sie - dlaczego??

Post »

Pewnie, że chcę mieć więcej ale skoro nie mogę mieć więcej to nie chce żadnej, bo one tylko nowe liście puszczają i są długie, a ja chcę aby się powiększyło wszerz, bo wtedy ładniej wyglądać będzie.
Jeśli to będzie niemożliwe to wole wyrzucić lub komuś oddać niż się denerwować i tracić zdrowie na czekaniu, że może a nóż wypuści odrosty. Jak nie wypuści i komuś oddam to będę miał więcej miejsca na inne sansevierki, które to akurat wdzięcznie się puszczają i mogę porozdzielać do osobnych doniczek w dodatku są niskopienne i żółto obrzeżone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”