Familokowego sezon 2023

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2634
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Zaciekawiłaś mnie tą metoda uprawy pomidorkow; ale dlaczego to do góry nogami a nie normalnie?
Ta Rose der hoffnug jest niezwykła jeżeli chodzi o kolorki; ona mocno pachnie i powtarza kwitnienie? Przydałaby mi sie taka pomiędzy różowe róże dla rozjasnienia, takie słoneczko :D
Zdjęcia Amelki są świetne!! To ostatnie jest super; to szpak? Podlało ci ogród, bo u mnie świetnie.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6309
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu, nasiona chabra Ci zbiorę. Chcesz tylko tego niebieskiego czy mix? W mixie będą niebieskie, białe i różowe.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8026
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu
Jestem i ja ;:196
Różyczki cudne i takie zdrowe :!:
Ciekawie bardzo kombinujesz z pomidorkami :lol:
Rozmnażasz tak ,czy to sposób ,żeby lepiej krzak owocował ,jak ma korzenie dodatkowe na głowie :?: :lol:
Oj ja zaszalałam z pomidorami w tym roku /dwie szklarnie/ ,jak mi się złamie to nie żałuję bo za dużo sadzonek i tak mam.
Sama jestem ofiarą , jeszcze 14 szt w doniczkach :roll:
Biało - kwitnąca ,koronkowa roślina - wiązówka /chyba Florian ma od Ciebie / cudo :!:
A lnica niebiesko - fioletowa to w ogóle szał :!:
Skąd masz taką :?:
Ogórasy słabo na razie rosną. Zimne noce.
Co noc zbieram ślimaki.
Od spodu to mogła je podgryźć albo rolnica , albo szara larwa komarnicy /u mnie plaga w mchu na włókninie/
Będę pamiętać o nasionkach ;:333
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

No i mamy lipiec i pięknie kwitnące twoje róże ;:63 ;:63
Drzewo ma bardzo ładne konary. Nic dziwnego, ze ptaszek sobie w nim gości.
Liliowce już tut, tuż.
U mnie już dużo ich kwitnie. ;:167
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1771
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu
O pięknych Twoich różach nie muszę pisać bo zawsze się nimi zachwycam jak do Ciebie wpadam.
Liliowce szczególnie ten żółty ;:215
Dalie podziwiam u Was bo niestety nie mam czasu na ich coroczne wykopywanie choć w pracy mam posadzoną przez koleżankę jedną o którą się mało kto troszczy i zimuje w gruncie a pomimo tego rośnie i daje radę. Zdrówka życzę i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Davros
200p
200p
Posty: 200
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Uprawa pomidorów intrygująca. Ciekaw jestem jak sobie poradzą z utrzymaniem dojrzewających owoców, więc będę Cię podglądał. :)

Kwitnące róże i liliowce wyglądają ślicznie.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłych gości. ;:196 Po deszczach wszystko zaczęło szaleć liliowce jeden po drugim zaczęły sie otwierać i zrobiło się bardzo kolorowo. Wiadomo deszcze bardzo były potrzebne szczególnie na moich piaskach . Jednak róże szczególnie Elżbietkowe kwiaty po tych ulewach nadają w większości bukietów do ciecia, to samo RU, Elmshorn. Jednak te późniejsze róże mają teraz swoje 5 minut, bo Schwarze Madonna dopiero rozwija swoje kwiaty .Jednak trochę ucierpiała przesadzanie, to samo Silesia nie umie zatrybić. :( Czekam na jeszcze parę kwiatów z tych róż przesadzanych jesienią.

Obrazek

Mieliśmy na podwórku takiego złodziejaszka. Ukradł drań szwagrowi buty z garażu :;230, a w Boże ciało ukradł młodzieży budującej ołtarz wkrętarkę w worku :;230 Dobrze ze w miarę szybko zauważyli to udało im sie odebrać łup . Ciekawe po co mu to było

Obrazek

Dawidzie witam w mojej Oazie która już podupada jednak jeszcze sie trzyma .Zajrzałam obejrzeć Twoje prace są cudowne chylę czoła dla Twych zdolności ;:180 Owoce na pomidorkach już sie pojawiają można potem dołączyć jeszcze kolejne sznurki gdyby było zbyt dużo owoców bo dziurki są zrobione w butelkach .Szkoda ze nie zrobiłam im wczoraj fotki

Obrazek

Wiązówka błotna

Obrazek

Ewuniu ;:196 żółtego liliowca możesz dostać mam go w nadmiarze, a nie mogę zbyt wielu liliowców zostawić .Już wieszam na łodygach sznurki żeby wiedzieć co zostawić. Zdrówko się przyda bo znów przysiadłam ;:222 Wiesz ,że nigdy nie może być za dobrze .Byłam jak motyl i znów mi skrzydła przypaliło kolejne lato ;:222

Obrazek

Obrazek

Anusiu liliowce już u mnie szaleją to samo lilie czekam jeszcze na kwiaty Scheherezade .W tym roku bardzo dobrze i przezimowały wszystkie lilie aż sie zdziwiłam, po mimo że wiosną niektóre przesadzałam, a część jesienią . Nawet dalie mi juz kwitną w gruncie z czego bardzo sie cieszę bo ostatnie lata miałam tylko w donicach ,a to nie to samo. Zakwitła cudna Sunshine tak jak La Gioconda ,którą też masz

Obrazek

Obrazek

Agusiu to nie rozmnażanie raczej taka śmieszna ciekawostka hodowlana .Nie wiem czy krzak będzie lepiej owocował sama jestem ciekawa efektu końcowego .W tym roku też mam sporo krzewów pomidorów i ogórków.Szkoda ze chłodne noce opóźniły owocowanie ogórków, ale wszystkie fajnie kwitną i zawiązują owoce. Nie wiem czy Florian ma ode mnie tę wiązówkę mam też drugą jedna to bulwkowa ,a druga błotna [to ta na fotkach z dzisiaj]. Obie mają się dobrze i obie są ku zdrowotności. Lnica sie wysiewa mam jej sporo siewek, a ona taka delikatna panienka lubi mieć wsparcie patyczka ,żeby trzymać pion i uwielbiają ją wszelkie bzyczki nawet Fruczak mam ją od Marysi [mar]. Mogę zostawić dla Ciebie siewki bo byle gdzie się pojawiają .Ileż tego mogę zostawić na małym kawalątku,który mi zostanie .

Obrazek

Obrazek

Beatko chętnie przyjmę nasionka chabra, a u mnie też widziałam różowego, czyli jest więcej chabrów nie tylko ten jeden, nawet biała ślazówka zakwitła.

terrorystka :wink:

Obrazek

Obrazek

Igusiu na fotce to Kos wyczaiłam go na pełnym zoomie .No cóż nie wiem dlaczego taka uprawa chyba ze względu na brak miejsca .Tu jest taki artykuł na ten temat https://kobieta.onet.pl/dom/ogrod/jak-z ... it/2yq2rpz Koleżanka synowej już kolejny rok tak hoduje pomidory oczywiście ma też w gruncie . Rose der hoffnung pachnie lecz nie bardzo mocno raczej zapach róż herbatnich .Zaczyna kwitnienie dopiero w czerwcu, ale kwitnie do samej zimy nie choruje ma też cudowne liście .Czasem trzeba ją ciąć do ziemi ale odbija ze zdwojoną siłą jestem w niej zakochana od pierwszego wejrzenia.Może Hansestadt Rostock też ładnie pachnie owocowo i obficie kwitnie. Z podlewania z nieba bardzo jestem zadowolona. Dziękuję ;:196 za pochwały Amelkowych fotek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim udanego weekendu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2634
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Juz wyobrażam sobie ten unoszący się aromat róż i lili :D w twoim ogrodzie. Też mam takie same ale tylko na razie 1 kwitnie na byłej rabacie kwietnej ale jest dosyć małokwiatowa. Chyba musze ją przesadzić jesienią w inne miejsce. Zamowiłam tę różę der Hoffung i czekam na jej przybycie. Twoja wiązówka rośnie fajnie chociaż zapomniałam o niej i jest totalnie zagłuszona wysoką trawą;wkrotce będę kosic i ja odkryję.
Dziękuję bardzo za linka;bardzo chętnie oglądne i czegoś nowego się nauczę. Dobrego odpoczynku weekendowego!!! Moi wyjechali wczesniej bo jutro do pracy(dyżury) więc mam labę... :heja
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4338
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

O kocie w butach ... słyszałem! Ale żeby lis? Chyba też czytał tę bajkę ;:306
A pomidor odwrotnie sadzony miał też kiedyś epizod u nas - wsadziłem sadzonki w otwory odwróconej doniczki - i tę odwróciwszy, powiesiłem. gdy podrosły to bałem się, że pędy się połamią i postawiłem ją w narożu na pergoli. Zostało zdjęcie i wspomnienia, a pędy i tak poszły do góry :)

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2906
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu, buty szwagra może były skórzane, to jeszcze można zrozumieć, ale po co mu wkrętarka? ;:oj
Cudnie kwitną Twoje lilie ;:167 ;:138
U siebie, chyba też będę sadzić w doniczkach, bo gryzonie zrobiły mi najazd na ogród i lilii mam coraz mniej ;:145 . Scheherazadę uratowałam rok temu, ale chyba teraz ją pożarły ;:14 .
Piękna wiązówka ;:oj . Zamierzałam wykopać białą z rowu, ale chyba pouśmiecham się do Ciebie ;:168 o sadzonkę, jak Twoja się rozpełznie :tan
Liliowce szaleją ;:215 , ale nie widzę tego żółtego, o bardzo dużych kwiatach, który zamieszkał u mnie ;:oj
Pięknej niedzieli, Jadziu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2013
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Cześć Jadziu można się zapomnieć gdzie się jest oglądając twoje zdjęcia ,jest kilka roślinek w twoim ogrodzie na które będę polować już sobie zapisałam.Jeśli chodzi o lisa to szczególnie młode tak mają ,podobnie jak młode psy z ciekawości chyba i dla zabawy zabierają i roznoszą w różne miejsca,u córki to były buty ,zabawki cokolwiek,zanim się skapneły o co chodzi podejrzewały złośliwe dzieci sąsiadów,a tu masz niewinne dzieci bo to był młody lisek. :;230 Dzisiaj piękny dzień odpoczywaj i nabieraj sił na następne piękne zdjęcia. ;:138
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Bardzo ładne róże ;:180 Od kilku lat je Jadziu kochana podziwiam u ciebie . ;:108 ;:108
Lilie jakie piękne. aż muszę zobaczyć do mojej trąbkowej czy rozkwitła.
Paprocie ciekawe.
Ach to lisek złodziejaszek.
A może coś zamierza zrobić sobie z budowlanki ?Ubranie , narzędzie, no no..może nora mu się znudziła i domek chce sobie wybudować ;:306
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8026
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu
Kochana jesteś ;:196 Pewnie by nie przezimowała niebieska lnica u nas ;:131
Mam dziką ,żółtą. :)
Niesamowite i wytworne lilie królewskie :!:
Z lisem to mnie zaskoczyłaś ;:306
To musimy uważać / a raczej Z. bałaganiarz :;230 U nas lisy po podwórku chadzają.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”