Wkrętarka do budowy grządek z palet

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
trybik
50p
50p
Posty: 64
Od: 5 lis 2019, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

ja mam swą działkę ponad 10 lat , było i jest przy tym sporo zabawy i pracy , mam kilka drzew i krzewów owocowych , spory trawnik , jak tu już jeden kolega pisał że warto poeksperymentować jednego roku coś zrobisz źle, innego poprawisz , od samego początku miała to być dla nas z żoną PRZYJEMNOŚĆ a nie harówka i tego się trzymamy . dziś jesteśmy czynni zawodowo , jest to odskocznia od dnia codziennego trochę pracy i więcej przyjemności
Vjosna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 mar 2020, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Muszę przyznać, że drewno, młotek , gwoździe i budżetowa piła elektryczna przyjęły mnie bardzo życzliwie. Grządki na razie czekają na transport ziemi. Zbiłam młotkiem i gwoździami po Dziadku a palety ułożyły się jak klocki :) . Złapałam bakcyla, precz z wkrętarką! Gwoździe pierścieniowe i kątowniki zamówione :)

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a56558aede089356
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Bardzo fajnie wyszło! Pomalowałaś czymś deski? Pytam, bo taki przyjemny połysk mają.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Vjosna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 mar 2020, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

a dziękuję, dziękuję Ika:) Tę "grządkę" zrobiłam z 2 najładniejszych palet - solidne dechy, drewno wygląda na jakiś owoc albo orzech, nie wiem co to? Nic z nim nie robiłam ale na pewno pójdzie impregnat i może z czasem jakaś bejca, zobaczymy... Dorobiłam jeszcze kwietnik i kompostownik. Bardzo przyjemna robota, polecam zabawę z paletami. :)
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1453
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Dla mnie w przypadku domu z ogrodem wkrętarka to podstawa - podobnie jak sztychowka, konewka, taczki, wąż ogrodowy, przedłużacz do prądu, łopatka i kilka innych podstawowych narzędzi. Ja kupiłem z 10 lat temu marketową Black&Decker, co chwilę się przydaje. Bateria zdechła i rok temu dostała nową za ok. 120 zł - 3Ah. Wygląda już jak wykopana z pod ziemi ale to dlatego, że faktycznie się przydaje i jest używana co chwilę. Gdybym się wprowadził do nowego domu z niczym to wkrętarka byłaby w pierwszej partii zakupów.
Pozdrawiam,
Tomek
berthold61
200p
200p
Posty: 448
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Co do wkręterkowiertarki to z czystym sumieniem mogę polecić taką z lidla , kupiłem dwa lata temu i nie jest proste aby ją wyładować w jeden dzień ostrego kręcenia a wiem co gadam bo jak kładłem płyty kartonowe na całym strychu około 160 metrów kwadratowych więc śrubek poszło kilka tysięcy a samo ładowanie trwa ok 1/2 do max 1 godziny aby potem kręcić cały dzień , ja mam taką na 12Volt a syn ma też z lidla w zasadzie wszystkie rzeczy od piły wkrętarki szlifierki i wszystko działa wyjątkowo dobrze , kiedyś miałem kilka tych na zwykłe kadmowe akusie i to była porażka 1 godz kręcenia i koniec a po roku do wyrzucenia a ta dalej chodzi jak nowa ,polecam .
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Vjosna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 mar 2020, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

No hej, muszę przyznać, że zafascynowała mnie łatwość z jaką wbija mi się gwoździe i chciałabym się trochę pobawić taką tradycyjną techniką. Od początku miałam respekt przed drewnem, myślałam, że porozbijam sobie pełne drzazg palce i się zniechęcę, a tu takie miłe przyjęcie. :wink: Jak już się nacieszę, rozejrzę się za jakąś poręczną wkrętareczką bo zapewne przyspiesza i usprawnia pracę.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1453
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

I jestem pewien, że po zakupie rok później powiesz "jak mogłam tego nie mieć". Nie trzeba wydawać fortuny na profesjonalny sprzęt, ten z niemieckiej sieciówki przeważnie jest niezły, może być tylko kłopot z dokupieniem akcesoriów (lub tego co się zużywa jak akumulator) za kilka lat, cena może zrekompensować owo ryzyko. Czy taka "marketówka" jak Black Decker za kilka lat będzie miał dostępność części i niezawodność jak dla sprzętów kupionych 10 lat temu - kto to może wiedzieć...
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Gabi, dużo zależy też od samego drewna - nie w każde wbija się gwoździe z równą przyjemnością :wink: . A sprzęt przydaje się każdy, i ten "tradycyjny", i trochę nowocześniejszy. Ja mam z Lidla piłę, brzeszczoty trzeba było dokupić, ale sama piła jest super, a i ja nie drżę nad nią, bo nie kosztowała fortuny ;:136 . Ale ręcznej też nie wyrzuciłam i często korzystam.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
poncki
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 5 sie 2019, o 08:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Ja mam wkrętarkę sieciową Graphite i używam. Łóżko się skręci, ale na przykład dziury w żelbecie nie zrobi... Sam chcę zrobić skrzynię na balkon, bo te kupne są drogie i nie pasują do szerokości balkonu. Tylko materiały trzeba kupić i zaplanować dobrze. :)
Miło w piątek, miło w świątek. (Timon)
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Vjosna....Kobieto! Jaki impregnat! Jaka bejca! ;:202 Chcesz się podtruć? W takiej sytuacji jedyny dopuszczalny impregnat to olej roślinny.
Vjosna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 mar 2020, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Tomek, Ika, mam już upatrzoną wkrętarko-wiertarkę udarową na allegro i czeka na dobry moment, aż ją kupię. Wolę dać zarobić polskiemu przedsiębiorcy w tych porąbanych czasach, Lidl sobie poradzi.
Jak się okazało była to kwestia magicznych gwoździ po Dziadku, kupiłam podobne i nie jest już tak fajnie i lekko :D

dziadzie Jagu, trzeba było krzyczeć ;:145 , już po ptokach, ale pomalowałam tylko z zewnętrznej strony, więc jak spadnie deszcz, to liczę, że to co trzeba zmyje poza/pod :? grządkę...

Pozdrawiam słonecznie i ruszam na działeczkę.
raxon
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 11 kwie 2019, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Wkrętarki raczej się nie psują bo to prymitywna konstrukcja jest a używane okazjonalnie. Wg mnie ważniejszy jest akumulator żeby długo pożył a nie 2 lata i wytrzyma wkręcenie 3 wkrętów. Tu polecam kupić podstawowe elektronarzędzie ale firmowe. Do domu to nawet 12V wystarczy, ale zalecam 18V lub 20V (to to samo) :D Poleciłbym DeWalt ale w PL mają ceny z kosmosu więc raczej bym za to nie przepłacał:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”