W ogrodzie Doroty cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Alu pracowałam dość ostro, wiatr trochę przeszkadzał, rano było tak przyjemnie, koło godz 11 go przywiało. Udało mi się trochę wyplewić, tak jak przewidywałam spędzę przy tej rabatce na pewno trzy dni. Zarośnięta bardzo. Roślinki odmładzałam, sadziłam od nowa, długo to trwa. Efekty mojej pracy bardzo mnie cieszą.

Udało się przy pomocy syna uruchomić hosting zdjęciowy od razu wkleję kilka zaległości

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko ja swoje datury w tym roku też pewnie wyrzucę, chyba je przesuszyłam ;:222moje rosną w donicach i też mam problem z wnoszeniem i wynoszeniem z garażu, Jeżeli wypuszczą to też już będą ostatni sezon ;:185
Tulipanki piękne i przyznam się,że też mam takie ;:215 ;:215
Pozdrawiam cieplutko i miłego dnia ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, Twoja pracowitość mnie obezwładnia ;:oj , mowy nie ma żebym tyle zrobiła jednego dnia ;:185
Czy Ty każdej wiosny przesadzasz prawie wszystie rośliny na rabatach ;:oj
Tulipany piękne ;:138 , a iryski ;:167 , chyba muszę zrobić im piaszczystą rabatę, żeby u mnie też tak rosły i kwitły! ;:63 ;:63 ;:63
Miłego, ogrodowego dnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Fajny dzień się zaczął, wyniosłam sadzonki z foliaka aby się hartowały. Zabrałam się za plewienie, nawet nie przypuszczałam, że tyle wiader chwastów wyniosę z krótkiego odcinka rabatki. Ileż tego dziadostwa narosło ;:202 Rozsiały się jednoroczne ostróżki i firletka kwiecista, wszystko muszę wyrywać. Byłam tak bardzo zmęczona plewieniem, że postanowiłam zrobić sobie godzinkę przerwy. W tym czasie zaczęło padać, podwójnie cieszę się z deszczu bo podlewa i wyznaczył mi koniec prac na dziś. Na szybko zasiliłam nawozem to co już wyplewione, schowałam rozsady i mogę odpoczywać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Halinko moja jedna datura była prawie 15 letnia, donica do przechowania ogromna, ciężka jak diabli, kwitnienie nie miała już takie obfite jak na początku. Bez żalu ich się pozbyłam, M nie musi już dziamdziać przy wykopywaniu i przenoszeniu ;:306 Straszył, że wszystkie podleje kwasem :;230
Większość tulipanów kupowana w biedrze przez moją mamę, może i Ty masz z tego źródła, wiec mamy identyko :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marto chcę wyplewić rabatki. W przyszłym tygodniu mam gości, nie chciałabym pokazywać chwastów ;:185 M się śmieje, że będę musiała na przyszły tydzień zacząć od nowa, bo rabatki, które plewiłam jako pierwsze już od nowa chwastami zarastają ;:145 Prace też staram się dozować, to mój organizm podpowiada, kiedy mam kończyć. Najlepiej pracuje mi się rano do godz 12, później obiad, przerwa. Wychodzę do ogrodu się pokręcić, ale nie za bardzo coś pchnę do przodu.
Nie wszystkie rośliny przesadzam ;:306 te co mi się porozrastały i porozłaziły grupuję. Niektórym bylinom zamieniam miejsca. Dziś miałam w planach odmłodzić i przesadzić kilka marcinków i nie dałam rady. Jak sobie coś zimą wymyślę, to działam, uparta jestem jak diabli, a sił coraz mniej, za to pomysłów więcej ;:223
Niziutkie iryski pięknie kwitną, niebieski kolorek jest śliczny.
Dzień bardzo przyjemny, dziękuję wzajemnie ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Jakie piękne iryski i już kwitną.? ;:oj
Jednak tulipany po pierwiosnkach to najpiękniejsze kwiaty wiosny.
Miłego dnia. ;:3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, jak ślicznie wyglądają te niebieskie iryski wzdłuż ścieżki. Jak prawdziwa rzeczka ;:oj Jak już się rzucisz do roboty, to aż za Tobą furczy, efekty są widoczne natychmiast ;:138 Coraz bardziej kolorowo się robi na Twoich rabatkach, tulipany, omiegi, szafirki- wszystko jest już coraz lepiej widoczne i kwitnie coraz wyżej od ziemi. Oby tylko cieplej się w końcu zrobiło, bo zimno tak, że praca na działce przyjemności nie sprawia. Wczoraj pojechałam na kilka chwil, a dzisiaj już się nie wybrałam, wiatr mało głowy nie urwał, tak wiało. Już mi tęskno za ciepłem, w tym roku pogoda naprawdę nas nie rozpieszcza ;:222
Zdrowia i słoneczkę życzę, Dorotko ;:196
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko tulipanki mamy z tego samego źródła ;:306
Twoja ścieżka z niebieskimi iryskami rewelacja ;:215 jak długo one kwitną :?:
U mnie całą noc popadało i zrobiło się bardzo zimno, oby tylko przymrozku nie było ;:oj
Pozdrawiam i miłego dnia ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11697
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko ja też mam tulipany z Biedronki i sobie chwalę. Zawsze kwitną, to nic ,że z roku na rok jest ich mniej.Na szczęście one nie są drogie, więc je dokupuję w miarę potrzeby.
Podobają mi się Twoje kratki. Brakuje mi w ogrodzie takich aranżacji.Co przy nich rośnie?
Pogoda u mnie wciąż fatalna.Co z tego, że świeci słonko, jak zimny, porywisty wiatr szaleje? ;:124

Miłego dzionka i ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11604
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko rzeczka irysowa wychwalona, ale nie może być inaczej, jest cudna. ;:oj
Jasnoróżowe tulipany przepiękne. ;:215 Też dużo kupowałam w B, niektóre już kilka lat kwitną.
Napracowałaś się przy odchwaszczaniu, ale ogród świetnie się prezentuje. ;:138
Mój M też psioczy na wykopywanie różnych roślin, ale jak ktoś chwali ogród, to dumny jak paw, że też ma w nim swój udział. ;:306
U mnie marcinki też strasznie się rozłażą, ale nie mam siły na wykopywanie. Nawet chętnych już na nie nie ma. ;:222
Zdrowia i słońca na kolejne dni. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16636
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, jakie to irysy o tej porze tak pięknie kwitną? Wspaniale prezentują się przy chodniku, tworząc błękitną rzekę. ;:138 ;:138
Pięknie kwitną tulipany, omiegi, szafirki, ciemierniki, pierwiosnki, żonkile i fiołeczki, a rabatki takie czyściutkie! ;:215 ;:303 ;:303
Bardzo mi się podobają tulipany w kolorze majteczkowym, takie delikatne, a widoczne z daleka. ;:63

Zdróweczka i słoneczka życząc, buziaki zostawiam. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, iryskami już się zachwycałam, ale jeszcze powzdycham nad ich ilością ;:oj Tyle kwiatów pięknie kwitnie w Twoim ogrodzie, to goście nawet nie zauważą jakiegoś tam jednego chwaścika. ;:138
Udanego weekendu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4978
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Słodziaki te pszczółki ;:173
Gęsiówki są bardzo różne, ja mam np. macedońską Old Gold, która ma zupełnie inne listki niż kaukaska.
Cieszę się ogromnie, że syn pomógł i znów możemy podziwiać twoje kwitnące cudności ;:173 Te łany niebieskiego iryska ;:oj
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17004
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko :wit
Bogactwo na rabatach wiosennych kwitnień bardzo duże.
Piękne tulipanki czaruję.
Pierwiosnki przyciągają wzrok.
A ten szpaler niskich błękitnych irysków szczególnie.
No cudnie wyglądają. Tak dużo ich posadziłaś ??
Bardzo jeszcze raz dziękuje za chryzantemki ;:cm
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”