Fasola tyczna

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
seebbek
100p
100p
Posty: 152
Od: 26 wrz 2020, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola tyczna

Post »

Strąki same pękają przy gotowaniu?
Olafasola13
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fasola tyczna

Post »

Znajoma mówiła że rosną w niej duże smaczne nasionka, a strączki nie mają łyka, więc myślę że to te. Ja jeszcze jej nie próbowałam. Zasiałam we folii bo było już późno, kilka fasolek urosło ale ich nie zerwałam.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4298
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola tyczna

Post »

Wysiałam na rozsadę fasolę Aeron Purple Star i Fasolę z Monstrancją. Mam nadzieję, że szybko poprawi się pogoda i będzie można wystawiać ją na dwór ;:3

A Wy jakie odmiany tyczne wysiewacie w tym roku?
Olafasola13
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fasola tyczna

Post »

Mi smakuje odmiana Goldmarie, a oprócz niej jeszcze będzie kresowianka
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4298
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola tyczna

Post »

Fasolki ładnie wykiełkowały, robię rozsadę w rolkach po papierze toaletowym ustawionych w plastikowych pojemnikach, niedługo zaczynam hartowanie ;:3
Awatar użytkownika
Panna_be
100p
100p
Posty: 142
Od: 15 sie 2020, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży

Re: Fasola tyczna

Post »

Olafasola13, a gdzie się kupuje tą Kresowiankę? Bo też bym chciała ją mieć ;:204 Chyba że to już tylko na wymianach ?
działka moje hobby

Przy Bursztynowej
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4298
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasola tyczna

Post »

Fasola tyczna już w gruncie, dość szybko rosła bo sadzonki zaczynały się już okręcać nawzajem.
Olafasola13
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fasola tyczna

Post »

Panna_be pisze: 28 kwie 2023, o 14:52 Olafasola13, a gdzie się kupuje tą Kresowiankę? Bo też bym chciała ją mieć ;:204 Chyba że to już tylko na wymianach ?
W sklepach nie ma kresowianki, zostają jedynie wymiany. Mało popularna bo nawet tu na forum nie ma o niej żadnych informacji.
Awatar użytkownika
Panna_be
100p
100p
Posty: 142
Od: 15 sie 2020, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży

Re: Fasola tyczna

Post »

Dzięki, po sezonie zacznę o nią dopytywać :)
działka moje hobby

Przy Bursztynowej
Sabara
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 lis 2023, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dobry gatunek fasoli

Post »

Witajcie, mam do Was pytanie. Czy możecie mi polecić jakiś dobry gatunek fasoli co rośnie na tyczkach. Widzę że jest cała masa nasion różnego gatunku. Ale nie wiem co wybrać finalnie przez to wszystko. Może macie jakieś sprawdzone plenne gatunki, takie co nie będą miały później łyka.
Pozdrawiam Sandra. ToTemat.pl
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5103
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Fasola tyczna

Post »

Mam po raz pierwszy zaplanowaną do uprawy odmianę fasoli Golden Gate. Wybrałem ją ze względu na recenzję:Do szklarni i tuneli oraz w polu. Żółte, płaskie strąki, długość 26-28 cm, szerokość 25 mm. Otwarty pokrój roślin. Wyjątkowo plenna odmiana w uprawach pod osłonami.
A karłową po raz któryś odmianę Sprinter.
Olafasola13
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fasola tyczna

Post »

Z tycznych uprawiałam hilds neckarkonigin oraz goldmarie. Najbardziej smakowała mi ta ostatnia. Strąki rosły dość duże, była plenna i nie miała szybko łyka, dopiero jak porządnie przerosła tak, że było widać w środku nasiona. W smaku delikatna szybko się gotowała i była na bardzo dobra. Zrywana regularnie ciągle się odmładzała i kwitła do przymrozków.
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 482
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Dobry gatunek fasoli

Post »

Sabara pisze: 11 lut 2024, o 20:26 Witajcie, mam do Was pytanie. Czy możecie mi polecić jakiś dobry gatunek fasoli co rośnie na tyczkach. Widzę że jest cała masa nasion różnego gatunku. Ale nie wiem co wybrać finalnie przez to wszystko. Może macie jakieś sprawdzone plenne gatunki, takie co nie będą miały później łyka.
Niezmiennie będę polecała tyczne szparagowe, bardzo plenne i bez łyka - Cobrę - zieloną oraz Monte Gusto - żółtą, a z szerokich - zółta Goldmarie. Cobra plonuje do jesieni. Wypuszcza z kącików liści nowe odrosty i na nich owocuje nieprzerwanie, strąki bardzo długie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”