Mój kącik storczykowy :)

Zablokowany
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Faktycznie wypisz wymaluj ;:63
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

A tak Dufin ubolewała, a tu jednak rasowiec ;:306
http://chat.phalaenopsis.net/viewtopic.php?f=7&t=10095
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Aniu,odkurzanie jak najbardziej wskazane zwłaszcza jak ma się do zaprezentowania takie okazy jakie masz Ty ;:215
Kolekcja jakiej można Ci pozazdrościć a ten bordo jest ekstra ;:333
Pozdrówka :wit
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Kasiu nazwa jest po francusku, czy ona oznacza Porcelanową Królową? :) Zapytałam mamy, która uczy się francuskiego i tak mi powiedziała, czy rzeczywiście to prawda? :)
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Daria dziękuję ślicznie za odwiedziny, miło mi, że zaglądanie tu jest dla Ciebie przyjemnością :) w imieniu swoim i reanimków bardzo dziękuję ;:168

Rejden zgadza się, mamy bardzo podobne jeśli nie takie same roślinki ;:138

Pati ależ mi słodzisz ;:131 ja przy Tobie to żaden fotograf ;:306 a dzisiaj jakoś szczególnie ciężko mi było zrobić jakieś dobre zdjęcie, wszystko takie ciemne wychodziło ;:222 Sama nie wiem czy to ten storczyk o którym piszesz.. niby podobny ale tak jak w przypadku Black bird są jakieś różnice ;) Może to jakaś krzyżówka obu ;:306

Arku miło mi, że wpadłeś i jesteś znów z nami, choć pewnie wolałbyś dalej podróżować :D

wzięło mnie na przesadzanie falka, w sumie miał się dobrze ale krzywo rósł, jakby do ziemi bo pęd rósł w taki sposób, ze liście nie miały się gdzie ułożyć, a teraz przekwitł i postanowiłam zrobić z tym porządek.. no i żałuję :( Poprzednio posadzony był w grube podłoże z OG ale nie byłam zadowolona bo moczyłam go znacznie częściej a ostatnio dobrze się u mnie sprawdza mieszanka grubek i drobnej kory, chipsów, skorupek cedrowych i sphagnum, więc takiej mieszanki użyłam, ale miałam ogromny problem z upakowaniem storczyka ;:124 z pozostałymi szło mi sprawniej bo miały mniej korzeni i nasypawszy podłoża, ładnie układało sie ono między korzonkami i storczyk był stabilny a ten wypełniał prawie cała doniczkę 12 cm i w ogóle nie mogłam tego podłoża upakować ;:185 żałuję, ze się za to wzięłam, bo wychodziło mu dużo nowych korzonków, które już się jakoś poukładały w starym podłożu a teraz się pewnie zbuntują a część z nich pewnie uszkodziłam upychając storka ;:224 ehh.. czy tylko ja mam takie problemy z tym przesadzaniem? w przypadku gdy mam większa doniczkę, nie ma problemu, ale jako, że storczyki lubią ciasnotę, staram się zawsze dobierać taką na styk..
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Callanthe pisze:Kasiu nazwa jest po francusku, czy ona oznacza Porcelanową Królową? :) Zapytałam mamy, która uczy się francuskiego i tak mi powiedziała, czy rzeczywiście to prawda? :)
Mialam to wlasnie napisac ,tak to Porcelanowa Krolowa lub Krolowa z porcelany ,jak kto woli :D
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Dufin, jak dla mnie to ten na 100%, na zdjęciach są identyczne ;:333
Ze mnie taki fotograf jak z koziej **** trąba ;:306 Ale dziękuję ;:168

Ja właśnie wczoraj chciałam wyciągnąć storczyka z osłonki, bo oczywiście nie mam więc musiałam opatentować podwyższenie, żeby nie był tak nisko zatopiony w tej osłonce i żeby miał dostęp powietrza. Więc wzięłam moczówkę i trochę przycięłam i wsadziłam na dno i powiem Wam, że idealnie ;:306 Ale do rzeczy. Właśnie wczoraj chciałam go wyciągnąć i zamiast głupia chwycić za doniczkę, złapałam za łodygę i zamiast wyjąć doniczkę to wyjęłam kwiatka :evil: I musiałam na nowo wkładać go do ziemi. A ma tyle korzeni, że co ja się wczoraj namęczyłam, żeby tą ziemie do niego upakować to na końcu już się wściekałam i odechciewało mi się w ogóle na niego patrzeć. Ale summa summarum to wsadziłam go do tej doniczki i stoi. Zobaczymy jak będzie ;:173
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Callanthe pisze: na końcu już się wściekałam i odechciewało mi się w ogóle na niego patrzeć.
mam to samo ;:306 Pati kwiatek bardzo podobny, chociaż mój ma chyba bardziej różową warżkę. Nie wiem na ile ma to znaczenie bo to w sumie hybrydy, wiec nie będą identyczne. Tak jak jedne płatki na kwiatkach mam bardziej owalne a drugie takie rozkraczone jak u Black bird (wiecie pewnie o co chodzi ;:306 ). Jako, ze nie miał fiszki to chyba po prostu zostanę przy określeniu "bordo" :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Ja ogólnie jestem nerwus i pewnie jeszcze chwila a bym to rzuciła i mój P musiałby to robić ;:306
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

znam ten stan, jestem cholerykiem czystej krwi ;:224
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1961
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Callanthe pisze: chciałam go wyciągnąć i zamiast głupia chwycić za doniczkę, złapałam za łodygę i zamiast wyjąć doniczkę to wyjęłam kwiatka
Witamy w klubie ;:304
"Klub szybkich rąk i wolnego mózgu", mam tam honorowe członkostwo ;:306
Ja akurat wyczuwam w porę kiedy "idzie coś za lekko", ale moja mamuśka jak już złapała to później tak z nim stała, z tymi korzeniami na wierzchu ;:224
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

furious pisze: moja mamuśka jak już złapała to później tak z nim stała, z tymi korzeniami na wierzchu ;:224
hehehe... mamy to są fajne ;:215 ja w sumie tez łapię za kwiatka, ale tak ostrożnie delikatnie w górę "hop" i jak już mogę złapać za doniczkę to wykonuję szybciutki manewr ;:306
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

furious pisze:
Callanthe pisze: chciałam go wyciągnąć i zamiast głupia chwycić za doniczkę, złapałam za łodygę i zamiast wyjąć doniczkę to wyjęłam kwiatka
Witamy w klubie ;:304
"Klub szybkich rąk i wolnego mózgu", mam tam honorowe członkostwo ;:306
Ja akurat wyczuwam w porę kiedy "idzie coś za lekko", ale moja mamuśka jak już złapała to później tak z nim stała, z tymi korzeniami na wierzchu ;:224
:;230 :;230
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”