Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17029
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

No, nie!!
Zaglądam i co ??Co to za pustka ??
Czekam na te fotki z pięknego ogrodu.A jak w tym roku te bordowe trawy ??
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jola, pochwal się gdzie to wszystko posadziłaś :heja
Jedziesz do Kutna za tydzień :?:
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

:wit Widzę dziewczyny z moich okolic jak Kutno w pobliżu . W soboty jest co wybierać i w roślinach i zawsze się coś znajdzie ciekawego do ogrodu . Pierwszy raz widze tak piękny i kolorowy las . Żeby tak naturalne wygladały to bym siedziała całymi dniami . Kocury prześliczne . Też bym chciała kota w domu ze względu na panoszące się wszędzie gryzonie , ale Szymon zamęczył by tego kota więc na razie trzeba poczekać . Różaneczniki urzekły mnie najbardziej są bajeczne co nie znaczy że reszta mi się nie podoba . Podoba się nawet bardzo . ;:oj
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Widzę że właścicielka wątku rzadko bywa tutaj
Awatar użytkownika
Emi22
200p
200p
Posty: 305
Od: 12 cze 2016, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aż miło popatrzeć na zdjęcia.

A coś w jesiennej tonacji?
Pozdrawiam.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Spróbuję się choć trochę zrehabilitować :wit

wrzesień:


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec strażnik bukszpanów. U mnie ćmy nie ma ;:215

Obrazek


Obrazek

Dziękuję, że o mnie nie zapominacie ;:167
ewazawady
500p
500p
Posty: 813
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

No trudno zapomnieć taki ogród! ;:136
Fajnie wyglądają te szare ekrany na ogrodzeniu. Świetny pomysł, że z przerwami, a nie jednym ciągiem. ;:215
Zdjęcie rabaty z werbeną, jeżówkami i bukszpanami - mistrzostwo.
U mnie ćma jest. ;:219
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

:wit

Jolu, wrzesień miałaś wprost bajkowy ;:138
Jak pięknie zagęściły się wszystkie rabaty ! Pokazuj dalej kochana, bo Twój ogród, to miód na moje serce ;:173
Masz w nim wszystko co kocham : trawy, róże, jeżówki, werbeny... trudno wszystko zliczyć...
Jest pięknie - możesz być dumna z efektów. Mam nadzieję ,że teraz już czasem odpoczywasz, podziwiając cudowne widoki.
Moje bukszpany niestety zniszczone, więc często kontroluj swoje.
Pozdrawiam najserdeczniej i przesyłam buziaki ;:196
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu, niesamowity efekt osiągnęłaś. ;:138
Zazdroszczę Ci konsekwencji i zdyscyplinowania.
Ja to nawet nie mogę się zdecydować na jedną odmianę białej jeżówki i mam ich już kilka ;:223 różnej wysokości, wielkości i kwitną kiedy się której spodoba.
W jakim celu są te szare ekrany :?:
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Cześć Aprilku! Wróciłam do momentu swojej ostatniej wizyty u Ciebie i już myślałam, że nie zobaczę aktualnych wieści z Twojego ogrodu, ale jednak są. Wrażeń mnóstwo, chociaż przecież znam Twój ogród:
Potwierdzam, że wnętrze różanki wyszło super.
Jacquline du Pre jest ulubienicą nie tylko niszczylistki, ale i moją.
Zazdroszczę Ci Lykkefunda.
Panele przy drodze wjazdowej wyglądają doskonale, robią idealne tło dla rabaty. I ciekawie robi to ich luźne rozstawienie.
Srebrzysto-liliowa rabata z kulkami bukszpanowymi kapitalna! Uroczy, uporządkowany chaos, brzmi bez sensu, ale wygląda bardzo fajnie.
I idealne zestawienie żurawki i Red Barona - i kolory i kształty.
Idę grabić igły z trawnika, na pewno wiesz, o co chodzi.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu pięknie u Ciebie, ogród bardzo przemyślany ,chyba można w nim dobrze odpocząć.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17029
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

:wit
Pięknie bardzo pięknie zakomponowalas swoje rabaty.
Trawy jezowki dopieszczaja całość.
Wielkie brawa. Zresztą zawsze podziwiam twój piękny ogród.
Kociulaki śliczne.
Pozdrawiam cieplutko . ;:196
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Ewo, dziękuję za miły wpis. Tak rzadko bywam że bym się nie zdziwiła że poszłam w zapomnienie. Między ekranami w ogrodzeniu dosadziłam miskanty olbrzymie Jubilare. Efekt będzie można ocenić dopiero w przyszłym roku. Ćmy bardzo współczuję. Ja już powolutku przechodzę na cisy, szkoda zdrowia.
Emi, bardzo Ci dziękuję:)
Marysiu, jak fajnie że zaglądasz ;:168 i że w taki sposób odbierasz mój ogród. Z werbenami to się jeszcze okaże. Zupełnie się nie rozsiewają. Te co widać to albo kupione albo wysępione od Margo :lol: Przykro że i ty masz kłopot z buksami, dlatego powolutku daję sobie z nimi spokój. Kontroluję, jest ok. Ale jak coś wypadnie to zamienię na cis. I z pewnością już nie dokupuję.
Z odpoczynkiem było krucho w tym sezonie. Prace przy tynkowaniu domu spowodowały że musiałam najpierw pół ogrodu wykopać, a potem posadzić od nowa. Cieszę się z nadchodzącej zimy, choć zimy jakoś nie widać :;230 Jestem baaaardzo ciekawa co w twoim ogrodzie. Może wrzucisz jakieś fotki u mnie? Wzbogacisz mój nudny wątek :wink:
Aniu, ta rzekoma dyscyplina wynika z lenistwa. Nienawidzę jak nie wiem co rośnie i niszczę coś przesadzając lub chodząc po rabatach. Jak mam w rządku to trudniej się pomylić ;:306 Sadząc różnorodnie wydłużasz sobie efekt kwitnienia, więc bądź tak miła i nie narzekaj ;:196
Te szare ekrany to ogrodzenie od strony sąsiada. Robią też za tło dla rabaty, przynajmniej tak to sobie wyobrażam ;:173 Nie są jeden przy drugim, bo z tyłu jest siatka sąsiada ale niewyględna więc zasłoniłam własnoręcznie robionym ogrodzeniem ;:183 No dobra, syn mi pomagał przykręcać sztachetki ;:119
Izo, jak miło że znalazłaś czas żeby zajrzeć.
Lykkefund dał czadu w tym roku, bardzo się cieszę, że go posadziłam. A co stoi na przeszkodzie żebyś i ty posadziła? Szkoda tylko, że kwitnie tylko raz.
Cieszę się, że ogrodzenie ci się spodobało. Długo myślałam jak poradzić sobie z tym "zapożyczonym tłem" niezwykle nieuporządkowanym.
Dzięki za wszystkie pochwały. Bardzo są dla mnie cenne ;:168
Z grabieniem igieł to nawet nie przypominaj. Dodatkowo mieliśmy w sobotę akcję z sosnami, bo wichury w zeszłym tygodniu zrobiły sporo szkód. Do tego stopnia że przyjechała na cito ekipa z podnośnikiem, bo połamane drzewa wisiały nad drogą :cry: Obyło się jednak bez dodatkowych zniszczeń w budynkach czy ogrodzeniu, nie mówiąc o ludziach. Bardzo sprawnie cięli od wierzchołków w dół, aż było bezpiecznie. Bolała mnie tylko wydana kasa ;:306 Ale spokój ducha - BEZCENNY
Geniu, dzień dobry. Zapraszam na odpoczynek, bo ja jakoś nie mam czasu. Nawet leżaka od kilku lat nie mam czasu sobie kupić :;230
Aniu, cześć. Fajnie jak nie tylko mi się podoba to co zrobiłam. Choć to dopiero wycinki. Reszta ogrodu do przeróbki ;:224 Ale kiedyś będzie można pokazać więcej, mam taką nadzieję. Pozdrawiam ;:168

Aktualnych zdjęć nie mam, ale może wyszperam jeszcze coś. Przecież w tym sezonie zachowałam się skandalicznie i nic nie wgrywałam ;:131
Będziemy się zatem cofać. Koniec sierpnia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Ach ta mięciutka kocimiętka


Obrazek Tu nastąpiły spore zmiany. Był łuk z różami. Widać resztki łuku, czekają na wiosenne cięcie róż, by wymienić na inną podporę, ujednoliconą oczywiście ;:306
Rabaty zostały wyprostowane, posiana trawka prowadząca w głąb, do tajemniczego warzywnika.


Obrazek kupiłam taką fajną dalię. Ciekawe czy uda mi się ją przechować przez zimę. Utworzyła aż jedną bulwkę :;230


Obrazek

Obrazek William Baffin się wspina

Do pooglądania :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”