Moje kwiatuszki

Awatar użytkownika
Alice 12
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 7 lip 2013, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Moje kwiatyszki

Post »

Magdzia pisze:Witaj Alu wpadłam również do Ciebie zostawić ślad :D Ty to dopiero masz imponującą, przepiękną i bardzo różnorodną kolekcję ;:oj ;:oj ;:oj Jestem pełna podziwu dla Ciebie ;:oj Cieszę się, że wszystkie odwdzięczają Ci się za wspaniałe warunki jakie im stwarzasz, za poświęcony czas i opiekę ;:138 ;:138 ;:138
Te pajączki, które tu prezentujesz są niezwykłe ;:224 Takie malutkie i rozkoszne ;:224
Za niedługo Aluś będziesz otwierać drugi wąteczek ;:138
Magdziu dziekuje za wizyte ;:196 i zapraszam czesciej ;:108
Dziekuje za mile slowa :oops: No niech by sie nie odwdzieczyly za moj czas i opieke, to ;:14 ;:14 ;:14
Pozdrawiam Alicja.
Sprzedam storczyki!
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=70001" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alice 12
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 7 lip 2013, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Moje kwiatyszki

Post »

hellkamilson pisze:Witam :wit
Mam w domu tylko jednego storczyka phalaenopsis, w tamtym roku kwitł, ale po jakimś czasie gałązka zżółkła, a kwiaty odpadły. Od tamtej pory nowy pęd nie wyrósł. Urosło za to 8 nowych korzeni. Cały kwiatek cały czas się przewraca i nie wiem, czy powinnam starać się go podtrzymać, czy zostawić tak, jak jest.
Mam jeszcze jedno pytanie - ile czeka się na nowy pęd kwiatowy?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje :)
Witaj hellkamilson To jest normalne ze ped kwiatowy zolknie, niektore pozostaja zielone, a niektore zolkna obumieraja, jeśli chcesz zeby zakwitl na tym samym pedzie, powinnas obciac ped pod ostanim kwiatkiem, wtedy jest sznsa ze zakwitnie z odbicia :D To ze storczyk dostaje korzenie, czy nowe listki, to tylko sie cieszyc, przewraca sie, nie wiem w jaki sposob sie przewraca, moze wystarczy jak wbijesz patyczek w podloze, starajac sie nie uszkodzic korzeni :D A jeśli chodzi o to kiedy wypusci nowy pedzik, tutaj juz nie ma reguly, moze po miesiacu od utracenia ostatniego kwiatka, a moze po 2 latch :D
Zycze powodzenia i obfitego kwitnienia w twoim palaenopsisie :D
Pozdrawiam Alicja.
Sprzedam storczyki!
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=70001" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hellkamilson
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 22 sie 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje kwiatyszki

Post »

Alice 12 pisze: Witaj hellkamilson To jest normalne ze ped kwiatowy zolknie, niektore pozostaja zielone, a niektore zolkna obumieraja, jeśli chcesz zeby zakwitl na tym samym pedzie, powinnas obciac ped pod ostanim kwiatkiem, wtedy jest sznsa ze zakwitnie z odbicia :D To ze storczyk dostaje korzenie, czy nowe listki, to tylko sie cieszyc, przewraca sie, nie wiem w jaki sposob sie przewraca, moze wystarczy jak wbijesz patyczek w podloze, starajac sie nie uszkodzic korzeni :D A jeśli chodzi o to kiedy wypusci nowy pedzik, tutaj już nie ma reguly, moze po miesiacu od utracenia ostatniego kwiatka, a moze po 2 latch :D
Zycze powodzenia i obfitego kwitnienia w twoim palaenopsisie :D
Niestety, cały pęd poszedł na zmarnowanie, nie mam żadnej gałązki. A kwiatka nie dość, że musiałam wbić patyczek, to jeszcze do tego patyczka przywiązać sznurówkę (grubą, żeby nie zrobiła dziury, i nie mocno).
Nowa gałązka nie rośnie. Początkowo, kiedy wybijał się pierwszy korzeń, myślałam, ze to nowa gałązka, ale się rozczarowałam. Przy kolejnych 7 miałam nadzieję, ze chociaż jeden da mi kwiatka, no ale cóż. Wszystkie okazały się być korzeniami. Oczywiście wszystko to miało miejsce zaraz po przesadzeniu. Najpierw zżółkł jeden listek, ale na jego miejsce zaczął pojawiać się nowy. No a później już tylko korzenie :)

A tak nie mogę doczekać się kwitnących kwiatów!
Awatar użytkownika
Alice 12
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 7 lip 2013, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Moje kwiatyszki

Post »

Hellkamilson Jak juz wczesniej napisalam, czasami tak jest ze pedy kwiatowe po przekwitnieciu usychaja, podobnie najstarsze liscie maja prawo zzolknac i same w pewnym momencie odpada, taka jest normalna kolej rzeczy. Troszeczke cierpliwosci, a jestem pewna ze ci zakwitnie :wink: Bardzo dobrze ze przymocowalas kwiatka do tego patyczka :D
Pozdrawiam Alicja.
Sprzedam storczyki!
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=70001" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alice 12
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 7 lip 2013, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Moje kwiatuszki

Post »

bulbophyllum avfakianum
Obrazek
Obrazek

-- 7 wrz 2013, o 21:36 --

Phalaenopsis equestris
Obrazek

-- 7 wrz 2013, o 21:39 --

I moje ukochane, Coelogyne fimbriata lindl. Caly czasy wypuszcza nowe przyrosty paczusie, jestem tak szczesliwa Dzięki temu storczykowi ;:167 ;:167 ;:167
Obrazek
Pozdrawiam Alicja.
Sprzedam storczyki!
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=70001" onclick="window.open(this.href);return false;
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje kwiatuszki

Post »

Wspaniałe ;:138 Cuda, Ala zawsze prezentujesz takie kwiaty, że szczena opada ;:oj I fotki jakie piękne ;:224
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Alice 12
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 7 lip 2013, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Moje kwiatuszki

Post »

I moja kochana Brassia :D
Obrazek
Pozdrawiam Alicja.
Sprzedam storczyki!
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=70001" onclick="window.open(this.href);return false;
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moje kwiatuszki

Post »

Cudownosci Alicjo ,jak zawsze ;:167 Brassia pieknie rozkwitla,teraz dopiero sie prezentuje jak prawdziwa krolowa :D .A jak sie maja piekne Cambrie?Pewnie kwitna na calego ,moglabys przy okazji jakies fotki zrobic :D
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1962
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Moje kwiatuszki

Post »

Co jak co, ale równie różnorodnej kolekcji to na forum nie ma!
3/4 nazw gatunków to ja pierwszy raz na oczy widzę :wink:
Awatar użytkownika
Alice 12
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 7 lip 2013, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Moje kwiatuszki

Post »

Pati bardzo ci dziekuje za mile slowa ;:196 Fotki tak z nudow porobione :wink:
Kasiu ;:196 Tak teraz to az serce skacze jak patrze na te brassie, tym bardziej ze te kwiatuszki w rzeczywistosci sa bardzo malutkie,
a moje cabriie, niestety przenioslam je do salonu, chcialam zeby zdobily mi salon i przez moja glupote zgubily polowe paczkow ;:145
Tomasz to prawda ze mam duzo odmian storczykow, ale to tylko dlatego ze moje serce jest bardzo pojemne i moge kochac je wszystkie ;:167 ;:167 ;:167
I jeszcze nowy pedzik mojej Howeara Lava Burst :D
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Alicja.
Sprzedam storczyki!
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=70001" onclick="window.open(this.href);return false;
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moje kwiatuszki

Post »

;:oj Ale piekne fotki Alu ,przeciez te kwiatuszki sa malutkie prawda?Sliczna ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
Alice 12
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 7 lip 2013, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Moje kwiatuszki

Post »

actus pisze:;:oj Ale piekne fotki Alu ,przeciez te kwiatuszki sa malutkie prawda?Sliczna ;:167 ;:167 ;:167
Kasiu sa bardzo malutkie :D Ale tez bardzo trwale ;:167
Pozdrawiam Alicja.
Sprzedam storczyki!
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=70001" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alice 12
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 7 lip 2013, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Moje kwiatuszki

Post »

Dzisiaj zrobilo mi niespodzianke Dendrobium Amabile i otworzylo paczusie :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Alicja.
Sprzedam storczyki!
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=70001" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”