Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj Jolu,mało zdjęć ale jakie cudne miejsce pokazujesz ,że się napawam do woli ,czekam na więcej pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17030
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu :wit Fajnie że jesteś.
Już miałam cię szukać. .kilka stron nawet swojego wątku w poszukiwaniu twojego wpisu. .. Ale nie Tak łatwo było. .:roll:
Rodki piękne.
Ale Ty masz piękny bogaty ogród. To upraszam się o więcej. ;:108
O kociula puchaty strozuje już na pewno w ogrodzie :D Trawę Rubrum też w tym roku sadzilas?
Pozdrawiam cieplutko. ;)
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jola, cudne połączenie Flaming Flag z Rh. ;:138 Źle się wyraziłam, raczej idealne. :D
Dobrze, że się odzywasz bo to już róże kwitną. :tan
Cięłaś już bukszpany :?:
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu rododendrony piękne , ale pewnie kończą kwitnienie też już u Ciebie , moje już prawie przekwitły
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu jakie piękne widoczki u Ciebie :) no po prostu dech zapierają :) pięknie się prezentują no i klimacik nie ma co ukrywać, że im służy :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku rododendrony mają u Ciebie wyjątkowe stanowiska, wspaniale kwitną. ;:oj Bukszpany piękne z nowymi przyrostami. ;:215 Ja niestety pięć wyrzuciłam, pozostałe jakoś odbudowują się powoli.
Miłego ogródkowania. :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu, Twoje rododendrony to uczta dla oczu! Piękności! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj Marto, zdjęć mam dużo ale czasu brak żeby coś ładnego wybrać. No i sprzęt mi się zbiesił więc nawet nie mam gdzie zmniejszyć ... Generalnie , od strony technicznej to sezon do kitu. Ale postaram się.

Anabuko/Aniu no jakoś mi w tym roku nie po drodze z forum. A w ogrodzie przeróbki, przeróbki... Rubrum w tym roku nie sadziłam. Sadziłam Rozplenice słoniowe Vertigo (nie o tą ci chodziło?) Ale jeszcze malutkie. A tobie udało się je znaleźć? U mnie są po 16,90 w doniczkach dwu-litrowych.

Nena, tulipany Flaming Flag to jakieś resztki sprzed trzech lat. Muszę dokupić bo też bardzo mi się podoba to zestawienie. W realu cud miód i malinka.
Bukszpanów nie cięłam, boję się zarazy, odczekam do czerwca jak ściemnieją odrosty.

Geniu, zdjęcia tych rodków to już niestety historia. To wczesne odmiany jakuszimiańskich Blue Tit i majowych Cunninghams White. Już nawet oberwałam kwiatostany. Teraz kwitną zwykłe wielkokwiatowe rododendrony ale ze względu na upały trwa to tylko ułamek chwili. Trudno nawet zrobić zdjęcie, bo jak nie burza to....

Jolcia dzięki ;:168 Lanie wody to moje podstawowe zajęcie. Upały zabijają nie tylko moje rośliny ale też mnie. Dopiero ostatni weekend popadało, co też nie wpłynęło korzystnie na kwitnienie rododendronów i róż. Wszystko klapnięte.

Mariusz, bardzo miłe to co piszesz ;:180 Walczę o rośliny ale na piachu i w upałach nie jest łatwo. Ale cieszy każdy kwiatuszek :tan

Soniu, rododendrony mają słońce do południa, potem trochę wytchnienia. Ale i tak to kwitnienie było bardzo krótkie. U mnie tylko jeden bukszpan chorował, ale go odratuję. Za to wyrzuciłam dwa rododendrony. Tak więc saldo też nie najciekawsze. Niestety nie jest tak żeby wszystko i zawsze było super. Trzeba czerpać siłę z tego co jest. A może się okazać że to będzie przepiękne lato dla róż. Zwłaszcza że idzie lekkie ochłodzenie. Pąków jest cała masa.
Trzymam kciuki za resztę twoich bukszpanów. Jeżeli tylko dają oznaki życia to szybko powinny się odbudować.

Apus, cześć Basiu, wczesne rododendrony już tylko na zdjęciach ale teraz pokażę kilka aktualnych widoczków :uszy



Obrazek Marcel Menard i już przekwitnięte czosnki Purple Sensation

Obrazek

Obrazek

Obrazek niemal wykończona różanka wewnątrz. Jak wokół zakwitną róże będzie bardzo przyjemnie tam posiedzieć. Jeszcze tylko uzupełnię o rutewki i będzie koniec prac w tym miejscu.

Obrazek Minerva z żurawką w jej kolorze na fioletowej rabacie


Obrazek

Obrazek Blue for you na fioletowej rabacie/donicy przy tarasie

Obrazek

Obrazek
Jacqueline du Pre, ulubienica ogrodnicy niszczylistki


Obrazek

Obrazek

Obrazek Jenny Duval mój ulubiony potwór, szkoda że po ulewie leży na ziemi
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4979
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Ale dałaś po oczach ;:215
Dopiero w sobotę o tobie mówiliśmy, bo na komunii poznaliśmy małżeństwo z domem na leśnej działce, którzy mówili, że postawili na iglaki, bo inne rzeczy nie chcą rosnąć. Na co mój em nie omieszkał odpowiedzieć, że znamy ogród w lesie pełen róż i nie tylko :wink: Aż się dziwię, że tak dobrze zapamiętał :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17030
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

O tak tak o tak rozplenice słoniowa no chodziło. U mnie jej nigdzie nie ma :(
Róże piękne. A jakie też wielkie.
Przeróbki robisz. ..o4 człowiek zawsze coś sobie wymyśla. ;:173
Piękny ogród jak zawsze.
Jeszcze na fotki kociula-pucharze czekam :D
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu ;:7 wpadłam na chwilkę żeby poszukać przepis na ciasto nie mogłam się oprzeć żeby zajrzeć.
Tak jak myślałam cudownie Twój las kwitnie :shock: patrzę i patrzę i napatrzeć się nie mogę . Jaka zmiana. W zeszłym roku było pięknie a teraz jeszcze cudniej.
Widać że przemyślane już całkiem nasadzenia. Pozdrawiam gorąco, odezwij się czasem. Buziaki.
ps.Cudnie naprawdę a kącik basenowy ;:215 . ;:167
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

April pisze:Obrazek

No nie, teraz za duże ;:306


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Marzenie. Piękny ogród, we wspaniałym otoczeniu lasu. Jejku.... rozmarzyłem się.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Małgosiu, mówiliście o moim ogrodzie? Czuję się zaszczycona. Szkoda, że masz tak daleko bo teraz jest moment świetności róż i na żywo robią niesamowite wrażenie. Moje zdjęcia nie oddadzą tego klimatu i zapachu. Zapraszam, jakbyście zwiedzali moje okolice.

Aniu, szkoda że nie możesz kupić rozplenicy, i szkoda że nie zawiązuje nasion, bo bym dla ciebie zebrała. Nie wiem czy jest sens wysyłać paczkę z donicą? Bo jeżeli chcesz to można spróbować.
A w ogrodzie nie tylko przeróbki ale i remont na całego. Robię elewację i wszędzie styropian i bajzel. Nie mam weny do zdjęć. Ale postaram się kilka pokazać.

Dorotko, znikłaś gdzieś na amen. Szukałaś przepis na ciasto u mnie ;:306
Dzięki za miłe słowa ;:196 i zapraszam częściej.... choć ja też z rzadka... może chociaż rzadko ale z klasą :;230 :;230

Kamilu, witam nowego gościa. Leśna działka to wyzwanie ale ja lubię czasem pod prąd ;:306 Bardzo mi miło, że się podoba.
Ciekawe czy kolejne obrazki przypadną do gustu.


Obrazek


Obrazek była prośba o ogonki, więc są. Zabawy z żabą


Obrazek

Obrazek To nowa rabata w lesie. Wcześniej były rododendrony Marcel Menard i Calsap, potem czosnki. A teraz kończą czosnki i zaczynają dzwonki


Obrazek kto by pomyślał że najlepsza zabawa to tarzanie się w piasku


Obrazek

Obrazek

Obrazek pnąca w tle to kanadyjka, John Cabot, w tym roku wspaniała.


Obrazek Lykkefund przy wejściu do strefy ogrodowej.


Obrazek


Obrazek nowa donica - murek granitowy przy tarasie, w kolorach fioletu

Obrazek

Przerwa techniczna. Mam jeszcze kilka przygotowanych fotek ale to za chwilę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”