Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25143
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewo, jak przeczytałam, że zlikwidowałaś takie piękne róże dla basenu to bardzo się zdziwiłam.
Chociaż biorąc pod uwagę temperatury, jakie mamy w tym roku to nie powinnam się dziwić.
Ale szkoda takich pięknych okazów.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Małgosiu, nie zlikwidowałam, przesadziłam je. Teraz są takie ukropy, że basen też się przyda.

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Moonstone śliczna. ;:oj Niezmiennie podziwiam Cię Ewuś za pracę przy tak wielkiej liczbie róż. ;:180 Szczególnie nie zazdroszczę przesadzania.
Nie byłabym sobą jakbym hortensjami z miskantem i słodziakiem na ścieżce się nie pozachwycała. :D
Miłych chwil w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16058
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Większość nasadzeń

Post »

Cudownie kwitną Ci jeszcze hortensje. Nie zdążyły zbrązowieć. W moim klimacie kolor biały już na nich zaniknął. Wszystkie są różowe albo takie jakby zardzewiałe.
To przejście między szpalerami róż jest u Ciebie rewelacyjne. I bardzo w mojej ulubionej tonacji.
Wśród różyczek widzę między innymi Cremosę. Posadziłam ją jesienią i w tym sezonie była jedną z moich ulubienic. Postanowiłam ją teraz rozmnożyć z patyczka. Próbowałaś tej metody Ewo?
Widzę także różę Mariatheresa. Podobno Mariatheresa i Maria Theresa to są dwie różne odmiany. Ja mam którąś z nich, ale już nie wiem którą, bo zapomniałam, co kupowałam. Czym się one właściwie różnią? Może Ty masz obie i mogłabyś porównać?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewo, nareszcie znalazlam czas aby spokojnie pospacerować po Twoim ogrodzie i muszę przyznać, że jestem oczarowana ;:215 Twoje róże są wspaniałe ;:138 ale nie tylko one. Zachwciły mnie też okazałe rododenrony, hortensje, wspaniałe irysy, piwonie i mnóstwo kwiatów wiosennych ;:167
Trochę szkoda byłoby mi pozbyć się tej ścianki różanej, mam nadzieję, że wkrótce pokażesz ją w innym miejscu.
Pozdrawiam ciepło, miłego dnia :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Soniu, ;:196 mnie Monstone też się bardzo podoba. Ona kwitła u mnie pierwszy raz. Teraz złapała trochę plamistości. Róż faktycznie mam sporo,już ponad sto sztuk, ale póki co daję radę. Już teraz sprzątam rabaty na zimę, żeby wiosną mieć mniej pracy. Wycinam przekwitłe byliny, usuwam chwasty. Hortensje w tym roku maja spore kwiaty, ale mocne słońce je poprzypalało i cierpią z powodu małej ilości wody. Podlewam je jak widzę, że są przywiędnięte. Niech się nauczą radzić sobie w trudnych warunkach. ;:134

Kolejne tegoroczne róże


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wandziu, hortensje w tym roku źle sobie radzą. Dość szybko przypaliło je słońce i część z nich wygląda jakby były zardzewiałe :;230
Aleję różaną bardzo lubię, ale zmieniły się tam warunki i nie są już tak sprzyjające. Sporo słońca zabierają im tuje oraz drzewa. Będę musiała je mocniej przyciąć.
Cremosę mam od wiosny tego roku i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Zbudowała ładny krzaczek, a kwiaty są dużo ładniejsze niż na zdjęciach w szkółce. Nie rozmnażałam róż z patyczków. Będę Ci Wandziu kibicować ;:63 Ja mam tylko różę Mariatheresę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko, witaj w moich ogrodowych progach. ;:196 Dziękuję za miłe słowa.
Część ścianki już zagospodarowałam.Pięły się po niej ogórki :;230


Obrazek

I jeszcze róże

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuś, ależ Ty masz bogatą kolekcję róż, a co jedna to ładniejsza i z powrotem. ;:138 ;:138
Brakuje mi czasu, by podejrzeć Twoje wcześniejsze kwitnienia, ;:131 ale z pewnością zimą sobie odbiję. :lol:
Tymczasem pozdrawiam cieplutko i życzę wspaniałej jesieni ze słoneczkiem i - w miarę potrzeby - przelotnym deszczem. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Lucynko ;:196 w moich różanych progach. Sama nie wiem jak to się stało,że mam tak dużo róż. Kiedyś bardzo się ich obawiałam. ;:7 ;:7 ;:7

Jeszcze trochę tegorocznych wspomnień, nie tylko róże




Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6323
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Róże olśniewające. I ta ich mnogość. ;:303 ;:215
Ewuś - czytałam, że powojniki coś u Ciebie grymaszą. U mnie też bardzo grymasiły albo wcale nie chciały być. Ale zaproponowano mi bym zakupiła jedynie włoskie i bylinowe. Mam teraz tylko takie i rewelacja. Polecam.
Miłego :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewa, wspaniale kwitły Twoje różyczki ;:138 Obejrzałam wszystkie zdjęcia dwa razy i wciąż mi mało :D
Pamiętasz może gdzie kupiłaś Rosemoor? Mam na nią ochotę i nigdzie jej nie mogę znaleźć... :roll:
A jak tam tegoroczne nasadzenia? Jesteś zadowolona z tych młodych różyczek? Któraś wyjątkowo przypadła Ci do ;:167?
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Beatko Beaby, dziękuję w imieniu róż. ;:196 Sadziłam u mnie różne powojniki, ale przeżyły tylko dwa, jeden to właśnie włoski, a drugi to Błękitny Anioł.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witaj Dorotko ;:196
Ja też zdjęcia z różami oglądam kilka razy :) Rosemoor kupiłam kilka lat temu i nie pamiętam gdzie. Ja nie polecam tej róży. Ma brzydki pokrój, dwa badyle zakończone kilkoma kwiatkami, które są piękne i ładnie pachną, ale są nietrwałe. Czytałam o niej, że to róża wolno rosnąca i to się zgadza. Zapewne dlatego ją wycofano. Ja będę się żegnała ze swoją i jeżeli ona Ci się podoba, to mogę Ci ją podarować.
W większości jestem zadowolona z tegorocznych różyczek. Lacre zaskoczyła mnie ilością kwiatów, Mauritia ma piękne kwiaty i też ładny krzak, Super jest też Bellevue, Cremosa, Moonstone. Godna polecenia jest Ashley ze względu na piękne kwiaty, które długo są ładne i jej zdrowotność.
Moje serce w tym roku skradła Binvenue. Sadziłam ją wiosną ubiegłego roku, więc można powiedzieć, że to jej debiut. Póki co ma słabo rozgałęziony krzak, właściwie, to chyba tylko dwa pędy, ale jakie kwiaty ;:63 ;:63 ;:63 ;:167 ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tegoroczne róże, słoneczka moje kochane ;:3

Z ta róża się w tym roku pożegnam, ma ładne kwiaty, ale jest bardzo chorowita :evil:
Obrazek

świetna róża Baronesse

Obrazek

Nieźle zapowiada się Madam Anisette, zbudowała ładny krzak

Obrazek

Wspaniała Garden o Rosses, piękny kwiat i zdrowa

Obrazek
Nowość u mnie Lemon Rococo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowość Eysvogel

Obrazek

Miłego ogrodowania :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu, przyglądam się tym nowościom i trzeba przyznać, że zamówiłaś same ślicznotki. Zupełnie nie dziwię się, że Bienvenue skradła Ci ;:167 Ona jest prześliczna. W oko wpadła mi też Cremosa, którą podziwiałam już u Wandzi. Oj, chciałabym jeszcze kilka tych piękności... A tutaj miejsce się kurczy a mąż strasznie narzeka, że za dużo wszystkiego i za gęsto posadzone. Przyjdzie mi się chyba przed nim ukrywać z nowymi zakupami... :;230
PS. Ewuniu bardzo reflektuję na Rosemoor.
A jak chcesz się pozbyś St.Switchun, to też jestem chętna. Zajrzyj na pw. ;:196
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Dorotko, zajrzałam :wit

Cremosa bardzo mi się podoba i miała super debiut. Piękne kwiaty, zdrowa i zbudowała gęsty krzaczek.

Kolejne różyczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”