Projekt ogrodu,propozycje czym i jak zagospodarować

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

Powiem Ci że dobrze robisz.Pomożesz zachować czyjąś pracę,marzenia żeby jego wysiłek nie poszedł na marne.Co do braku chętnych........ tak często się zdarza ja sam znam takie przypadki.
Ja obcuję z pszczelarzem i powiem Ci mając w pełni niezagospodarowany ogród to posadz chociaż trochę roślin miododajnych(ale o tym to na pewno wiesz to może niepotrzebnie o tym piszę).Znajomy ma posadzone akacje(robinie) takie o żołtych liściach , klony cukrowe, winorośle, lipy,karagany i kilka jeszcze innych których nie pamiętam w tej chwili.A i do tego dzikie róże i owocowe.
Awatar użytkownika
avok
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 7 sty 2009, o 17:20
Lokalizacja: Mazury 53°43'59"N, 22°3'31"E

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

Dookoła mam lasy,obok jezioro ze strefą ciszy z nieprzylegającymi łąkami gdzie zawsze coś kwitnie,na działce będę miał Rugose i pigwowiec które na okres lotów zapewnia nektarem,stare poniemieckie aleje lipowe ,leśnicy zasiewają poletka rzepakiem i facelią,parę kilometrów ode mnie leżą parędziesiąt hektarowe wrzosowiska(jest możliwość wywozu ulów).
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

To masz miejsce wprost idealne dla pasieki :D
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

avok pisze:Proszę o oceny (...)
To pytanie - nie krytyka: na pewno chcesz tak zapełnić działkę ? Częsć warzywno-sadownicza zajmuje bardzo duży procent powierzchni...

Przed planowaniem nasadzeń warto na projekcie zaznaczyć funkcje, jakie ma pełnić konkretny zakątek: sad, warzywniak, trawnik, placyk zabaw itp.

Potem do tego dobieramy rośliny.
Awatar użytkownika
avok
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 7 sty 2009, o 17:20
Lokalizacja: Mazury 53°43'59"N, 22°3'31"E

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

Łysy - to jest działka budowlana 2500m2 i jest pobieżnie przemyślane założenie kwater z poszczególnymi gatunkami roślin,wszystko na półkarłowych podkładkach,możliwe że cześć warzywna za mała,ale to projekt i dla tego proszę o recenzje.
Wzdłuż ścieżek ,dookoła placyku<wypoczynek>planuje kwietniki.
halszka31
100p
100p
Posty: 105
Od: 18 cze 2008, o 20:54
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

W moim starym ogrodzie pigwowiec rósł razem ze złotlinem. Fantastyczny kontrast roślin kwitnących w jednym czasie...
Kiedy patrzę na uporządkowane, symetryczne ogrody , postanowienie o takim prowadzeniu jest we mnie mocne - podobają mi się.
Gdy przychodzi do urządzania swojego ogrodu zawsze się wyłamuję i końcowym efektem jest zawsze rozbuchana różnorodność.
Właśnie urządzam piąty ogród w swoim życiu. Zaczyna się jak na Twoim planie... ;:108
Awatar użytkownika
avok
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 7 sty 2009, o 17:20
Lokalizacja: Mazury 53°43'59"N, 22°3'31"E

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

Żywopłot z Rugosy i pigwowca chińskiego w przyszłości planuje prowadzić w stylu <luźny-nie formowany> do 2-ch metrów wysokości.
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

No no widzę że owocowe masz praktycznie takie same jak ja. :D Ja tylko nie sadzę malin bo nie przepadam za tym owocem.
Awatar użytkownika
avok
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 7 sty 2009, o 17:20
Lokalizacja: Mazury 53°43'59"N, 22°3'31"E

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

Malina nie zastąpiona na nalewki i winka - musi być,jak również jeżyna.


EDYT:
20009-11-14
Stało się,dziś podszykowałem teren do posadzenia w zeszłym tygodniu rugosy,pigwowca,derenia,rokitnika wzdłuż ogrodzenia.
Poniedziałek-wtorek reszta karczowania i czekam na kuriera z sadzonkami.
Trzymajcie kciuki. :uszy
Awatar użytkownika
avok
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 7 sty 2009, o 17:20
Lokalizacja: Mazury 53°43'59"N, 22°3'31"E

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

Dziś skończyłem sadzenie żywopłotu (rugosa) i za namową fachowca zmieniłem chiński pigwowiec (bo będzie przemarzał) na japoński,derenie i rokitnik zasadzone.Działka zaorana na ostrą skibę,czekamy na wiosnę.
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój projekt ogródka przydomowego.

Post »

Witam
Patrzę na projekt ogrodu i widzę że został przez Ciebie mocno przemyślany .
Jest to projekt działki w 100 % użytkowej.
Szklarnia oparta o ścianę budynku jest od strony północnej ocieplona i doświetlona od strony południowej i zachodniej ?czyli dobrze.
obok jest zadaszony taras ? też miejsce praktyczne.
Grill jest nieco oddalony od miejsc wypoczynkowych ,ale można mieć tu wędzarnie a gril np. na kółkach a kiedy byłby potrzebny blisko kąta wypoczynkowego wystarczy go przeciągnąć
Natomiast drugi taras jest w sadzie i w bliskości warzywnika ,uroda drzew i uroda niektórych warzyw ,odciągnie uwagę od pustych miejsc po zbiorach
Potrzebne będzie miejsce do przechowywania warzyw ,owoców, i piwniczka do przechowywania wina własnej produkcji
Życzę powodzenia w realizacji marzeń
Pozdrawiam Elżbieta
fantomek
100p
100p
Posty: 125
Od: 9 cze 2010, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Projekt wymarzonego ogrodu, pomożecie?

Post »

Witam wszystkich zakładam ten wątek gdyż chciałbym z jednej strony bardzo dobrze przygotować się do jego zaprojektowania
a z drugiej strony chciałbym aby powstał także przy waszym udziale. Poniżej w linkach zamieszczam dwie fotki stanu obecnego z prośbą o pomoc i sugesie w jego zagospodarowaniu. Jak widać trawka już jest -)) Przedmiotem projektu jest ta lewa połowa budynku (trawnik)
Jeżeli chodzi i założenia i trend to mam w zamyśle podejście nowoczesne jak chyba wiekszość przy nie zadużych możliwościach finansowych
połówka bliźniaka którą widzicie jeszcze nie wykończone balkony a górna cześć nie obłożona drewnem w połaciach szarej powierzni
Dzięki wszystkich za czynny udział....

Obrazek

Obrazek
http://static.pokazywarka.pl/i/2943693/ ... -12-00.jpg
fantomek
100p
100p
Posty: 125
Od: 9 cze 2010, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: zaczynam projektować wymarzony ogród pomożecie?

Post »

I jak, ktoś z Was ma pomysły?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”