Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
lotta
500p
500p
Posty: 592
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

A wypuszczają jakieś zaczątki wąsów?
emeryt

Truskawki (niby) pnące

Post »

Chcę się pochwalić naszymi truskawkami posadzonymi tej wiosny
i już są owoce,tylko co ciągnąć do góry.
A tak wyglądają Obrazek Obrazek :oops:
lotta
500p
500p
Posty: 592
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Widzę, że nie mają wąsów za bardzo. To w takim razie może być truskawka powtarzająca Everest (a nie Mont, bo takiej odmiany nie ma). Markiewicze pisali kiedyś na swojej stronie, że Everest nie nadaje się na truskawkę zwisającą (czy jak kto chce "pnącą), bo prawie nie ma rozłogów.
A po co jej te wąsy :wink:
emeryt

Truskawki

Post »

Pani "lotto",chyba są bo takie zakupiłem Obrazek Obrazek
lotta
500p
500p
Posty: 592
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Ja jestem tylko skromną miłośniczką truskawek więc jestem skłonna wierzyć szkółkarzom, którzy się znają na odmianach. Możesz mieć własne zdanie :)
Miałam truskawki Elan i one zanim zaczęły kwitnąć to wypuszczały mnóstwo pędów z sadzonkami, bardzo fajnie to wyglądało w doniczce wiszącej. I tak sobie porównuję, że te mają bardzo mało, co nie znaczy, że Twoje nie są dobre - może mają super smak?

A jak chcesz ciągnąć do góry to musisz przywiązywać rozłogi do jakichś drabinek, bo inaczej sadzonki zakorzenią się w ziemi.
emeryt

Truskawki

Post »

Witam .
Pani lotto mam prośbę czy ma pani kturąś z tych odmian,pnące czy zwisające na zdjęciu i czy mogła by panije pokazać bo ja te co widziałem na zdjęciu w gazecie to była jedna ściana ładnych truskawek piennych
pozdrawiam
papacałusów 102
lotta
500p
500p
Posty: 592
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Nie, nie mam zdjęcia, ani też tych truskawek (były już stare).
A co do zdjęć reklamowych... Są zawsze przepiękne. Tylko rzeczywistość nie chce taka być.
emeryt

Truskawki (niby) pnące

Post »

Co z tego będzie
emeryt

Truskawki pnące

Post »

i co dalej Obrazek Obrazek :?:
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

jordan23 pisze:czy ktos moglby mi pomoc i wskazać miejsce gdzie moge kupic kilka sadzonek truskawki selva lub innej powtarzającej bo niestety wiekszosc sklepow internetowych i na allegro wyprzedalo już wszystkie sadzonki na ten rok. Jest jedna oferta selvy na allegro ale gosc ceni sobie 4zl za sztuke ledwo nad ziemie wystającej sadzonki i 17zl za przesylke :(
Moze ktos z forumowiczow moglby sprzedac pare sadzonek takiej truskawki z wlasnej hodowli ?

gg:605200
Ile sadzonek potrzebujesz?
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re:

Post »

gienia1230 pisze:Niedobry, moją siostrę dopadło takie chciejstwo w ub. roku. Też z reklamy i chyba z Tele-tygodnia. Dotarły na pocz. maja, - 10 szt. Wsadziłyśmy do gruntu, z braku jakiegokolwiek stelażu, siatkę plastykową (do zabezpieczania drzewek na zimę) rozpięłyśmy i przymocowały do palików. Truskawki owszem były i to do października ale tylko z krzaczków rosnących w gruncie. Wypuszczały wąsy, które trzeba było jakoś do tej siatki przymocowywać. Na wąsach nie wyrastały żadne krzaczki, no może zaczątki. Gdyby te wąsy leżały na ziemi z pewnością by się ukorzeniły. Wg mnie to jest pic na wodę i fotomontaż. Owoc niewielki, ale słodki i było ich zaledwie kilkanaście. To chyba była zwykła truskawka powtarzająca.
Mama mojego męża też gdzieś została zauroczona fotką pnącej truskawki i nie zważając na cenę, zakupiła komplet 10szt i mi go sprezentowała. Truskawki pochodziły z firmy, która już tu została wymieniona. Przysłano mi je latem zeszłego roku. Sadzonki były malutkie, ale miały owocować do pierwszych przymrozków. Co prawda w październiku pokazało się kilka kwiatków, ale już na owoce się nie doczekałam. Chyba już nie było chętnych do zapylania, albo jednak klimat nie sprzyjał.. Oczekiwałam w tym roku na cudownie pnące i owocujące truskawki, a tu :( Krzaczki niewielkie, truskawki malutkie, choć bardzo słodkie, ale w ilości kilkunastu sztuk z 10 krzaczków. Mam ochotę takich naciągaczy ..... ;:14 Reklama była tak sugestywna, że się nie dziwię mojej teściowej. Na fotce widniał cały płot z kwitnących i owocujących truskawek.
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Truskawki pnące

Post »

Ja jak powiedziałem kiedyś kobiecie że NIE MA truskawek pnących to obraziła się.Powiedziała że w gazecie widziała:A ja na to że ; w gazecie to wszystko jest możliwe.I wez tu zrozum ludzi.
Dobry sprzedawca to wciśnie nawet pingwinowi lodówkę.
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Re: Truskawki pnące

Post »

Ja kupiłam wiosną po 10 sadzonek dwóch odmian tzw pnących - Elan i Camara bodajże.
Wypuściły parę wąsów - tyle ich pnących właściwości ;) porobiłam z nich sadzonki jesienia.
Truskawki były malutkie i niesłodkie - jedyna zaleta to rzeczywiście to, że do samej jesieni były jakieś owoce - co prawda pojedyncze i nieduże, ale po sezonie truskwkowym była to dla dzieciaków atrakcja - mimo że kwaśna, to jednak atrakcja.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”