Mam pomysł na ścianę storczykową - potrzebne rady...

Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Ula, ja bym postawiła na naturalny korek lub oklejenie matą z kokosa :D
Chemiczny styropian jakoś kłóci mi się ze storczykami. Może dlatego,że ja nie lubię sztucznych rzeczy... :(
Zapraszam
Moje wątki
Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

volcowitch pisze:No to się pojawił podstawowy bład atrybucji :) . Ja mówiąc o koszykach miałem w głowie obraz takich wiszących na łańcuchu wypełniony wyściółką z włókna kokosowego. To raczej nazwałbym "przewiewną skrzynką".
Ja tak mam i jest to świetne rozwiązanie. Z podlewaniem nie ma klopotu: zielenina idzie do wanny, potem potem sobie odcieka i juz. W koszykach mam wanilie, oncidia, encecilie, cymbidia, cambrie, phalaenopsisa. Rosna bezposrednio w wiklinie oczywiscie.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Przepraszam, może uznasz to pytanie za głupie, ale czy podlewasz je, czy może kąpiesz w tych koszyczkach?
Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

hej, DAK, nie ma glupich pytan a juz na pewno nie Twoje :)
Przelewam, zdecydowanie przelewam - dlugo, cierpliwie, wielokrotnie. Gliniane donice namaczam, pewnie koszyki tez by mozna ale mnie wygodniej przelewac.

Cos mi sie z klawiatura stalo, nie mam polskich liter, przepraszam.
Awatar użytkownika
UrszulaKraków
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 17 cze 2009, o 10:17
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ok, temat w domu zarzucony, sprzeciwu nie ma. Padło pare sugestii i pomysłów - np zrobienie tyłu z płyty meblowej + boczki i dół, pomalowane specjalną emulsją do zabezpieczania np. pokryw akwariowych przed wodą. Dopiero taka wisząca skrzynka byłaby oklejana wewnątrz korkiem, podwieszana kratka na korku a w czesci na wodospadzik-strumyk wciśnięta i uformowana pianka montażowa - oczywiscie zamaskowana. Sprawdzimy w praktyce.

Na chwile obecną robimy szkice.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję, wiecej pytań raczje juz nie będę miała. Techniczne sprawy juz bedziemy omawiać w domu podpierając sie sugestiami forum. Możliwe ze pociągne za jezyk Łukasza z gady-gady. Coś sie wspólnie wykombinuje :)

Jeszcze razwielkie dzięki. Jak cos wymodzimy to założę wątek budowy i kosztów. Jednak nie będzie to tak prędko :roll:
Kupię sobie misia, nazwę go LOS i będę codziennie kopać go w dupę :twisted:
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Cieszymy się razem z tobą Ulu i z niecierpliwością będziemy czekać na efekty.
Grymasello, dziękuję. Bo między moimi przewiewnymi pojemnikami na półkach będą mogła w takim razie powiesić część w koszyczkach, by kompozycja na ścianie była lepsza.
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Post »

To ja już czekam z nie cierpliwością na efekty a przede wszystkim życzę powodzenia w realizacji marzeń.Pozdrawiam Grażyna
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”