W.o... Kotach 4cz. (07.2008 - 12.2010)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jedyne rozsądne rozwiązanie ,to przykryć oczko(staw) siatką.
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Post »

Moim zdaniem , sterylizacja zwierząt to wymysł ostatnich kilkudziesięciue lat . A czy dobry :? Media każą tak myśleć i sporo ludzi skłania sie ku takim poglądom .
Na ten temat mam takie samo zdanie jak Kattka .Za bardzo ingerujemy w przyrodę i coraz częściej działamy wbrew jej prawom . Sama to robię lecząc kocie zdechlaki , ale nie potrafię patrzeć i czekać aż przestanie kot żyć . Pewien starszy działkowiec widząc mnie pomykającą na rowerze z kotam w koszyku powiedział ,że z uczuciowości trzeba się leczyć
Drugie zdanie , które pasuje do wielu sytuacji to " Wyobraźnia człowieka jest dużo większa niż jego wiedza " Wiem ,że to prawda , bo zanim poznałam koty , to powtarzałam głupoty o nich .
Awatar użytkownika
Mama Aguni
1000p
1000p
Posty: 1136
Od: 31 mar 2009, o 11:48
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

A moim zdaniem sterylizacja zwierząt jest potrzebna i dobrze ,że jest w miarę tania i można ją prawie wszędzie zrobić. Nie można dopuścić do niekontrolowanego rozmnażania zwierząt udomowionych bo jesteśmy odpowiedzialni za ich los i to nie prawda,że same sobie doskonale poradzą.Poradzić to sobie mogą lwy na sawannie i żbiki w lasach, a nie koty w miastach. Do mojego brata przywlokła się parę lat temu kotka i jakichś 2 tygodniach miała 4 kociaki :2 kotki i 2 kocurki i co miał zrobić ? Odchował te maluch i wysterylizował bo gdyby zaczęły się rozmnażać to miałby cały dom kotów a tak to ja wzięłam jednego i brat chowa resztę, a koszt utrzymania kotów nie jest mały ( mój 120-150 zł miesięcznie)(chyba że ktoś koty karmi resztkami ze stołu i uważa że resztę mogą sobie upolować :evil: )
A z uczuciowości to chyba co niektórzy wyleczyli swoje dzieci bo potrafią zabić człowieka za parę groszy i i podpalić kota żywcem :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam Teresa
Agunia i ja
Galeria
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 589
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Mama Aguni pisze:A moim zdaniem sterylizacja zwierząt jest potrzebna i dobrze ,że jest w miarę tania i można ją prawie wszędzie zrobić. Nie można dopuścić do niekontrolowanego rozmnażania zwierząt udomowionych bo jesteśmy odpowiedzialni za ich los i to nie prawda,że same sobie doskonale poradzą.Poradzić to sobie mogą lwy na sawannie i żbiki w lasach, a nie koty w miastach.
Święta prawda. Od dwóch dni u mojej przyjaciółki są trzy 4-tygodniowe kociaki, kotka jest tak poturbowana że nie wiadomo czy z tego wyjdzie. Kociaki są zakatarzone, zaświerzbione i był tak głodne że prawie połknęły strzykawkę z convalescence. Próbujemy je karmić stałym, bo przy samym conva można pójść z torbami. Ta kotka z małymi leżała w starej szopie, o dziwo nie protestowała przy zabieraniu. Wygląda na proludzką bardzo i mam dziwne wrażenie, że ktoś ciężarną po prostu wywalił. Mam nadzieję, że optymizm weta się potwierdzi i przeżyje, na razie jest w lecznicy. Ma złamaną łapkę i obrażenie wewnętrzne, jest bardzo słaba. Jak widać na niektórych wsiach kotów jest nadto...
Nie wiem jak wyadoptujemy potem 3 krówki, koleżanka ma już 3 koty, ON-ka i czworo dzieci, w tym miesięcznego synka. Za jakiś czas kończy się jej macierzyński i wraca do pracy, nie będzie mogła się całym tym zwierzyńcem zajmować. W każdym razie nie oddamy nikomu kociaków bez gwarancji, ze zostaną potem poddane sterylizacji. jeśli trzeba to będą miały u mnie DT tak długo jak to bedzie koneiczne. Na pewno jeśli kocia mama wyjdzie z tego zostanie u mamy tej kumpeli, to już postanowione.

Ja zawsze mam wątpliwości czy człowiek powinien się bawić w Pana Boga, ale w takich sytuacjach narasta we mnie przekonanie że sterylizacja jest konieczna i jak ktoś napisał wyżej kot (czy pies) powinien być dobrem rzadkim.
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

MartaG pisze: Od dwóch dni u mojej przyjaciółki są trzy 4-tygodniowe kociaki, kotka jest tak poturbowana że nie wiadomo czy z tego wyjdzie. .
Podaj mi na pw adres, podzielę się moim convalescencem i jeśli chcesz Salvikalem, mlekiem dla zwierzęcych osesków Oropharma - nie za wiele ale cokolwiek. Mleko dla dzieci NAN albo Bebiko dla ludzkich maluchów też są dobrym rozcieńczaczem i kaszek i mięcha i innych zapychaczy przy uczeniu jedzenia stałego maluszków.
fraszka
200p
200p
Posty: 453
Od: 22 maja 2009, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam :))
To ja pokaże swojego kociaka :lol:
Broszka :lol:
pare fotek kociaka tez poniższym linku :wink:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mama Aguni
1000p
1000p
Posty: 1136
Od: 31 mar 2009, o 11:48
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Broszka ma śliczne zielone oczyska Obrazek
Pozdrawiam Teresa
Agunia i ja
Galeria
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Fajna kicia :lol: Fiona też przybiera takie pozy do mycia :P
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Broszka jest przepiękna. nigdy nie widziałam kota z takim wyrazistym pyszczkiem :)
Zdjęcia - także super, zwłaszcza te czarno-białe.
Awatar użytkownika
Fiona
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 25 lip 2008, o 17:40
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Śliczne macie kotki ;:226 co jeden to piękniejszy. Ja też od niedawna zostałam posiadaczką kotki .Nie potrafię określić jej wieku jeszcze nie byłam u weta bo czekałam aż się zaaklimatyzuje nie chciałam jej narażać na większy stres którego już zaznała przywiezieniem w nowe miejsce. Wydaję mi się ,że ma ze 3 miesiące ..chyba :oops: . Mam kilka pytań dotyczących kotka:

-co ile kąpie się kotka jeżeli mieszka on na stałe w domu?

- słyszałam ,że kotek nie powinien pić mleka .a jeżeli tak jest to czy tylko dawać mu zwykłą wodę?

I to chyba na razie by było wszystko jeżeli macie jakieś ciekawe rady chetnie posłucham ,a na następny raz postaram się dać zdjęcia nowego przybysza.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Witaj Fiono!
Masz rację kot nie powinien dostawać krowiego mleka. Natomiast powinien mieć stały dostęp do czystej wody, tak żeby mógł się napić w każdej chwili. Młodemu rosnącemu kotu można podawać specjalne mleko dla kotów - do kupienia w małych( 0,250 l) kartonikach w sklepach zoologicznych. Ale na przykład moje koty nigdy nie chciały go pić.
Odnośnie kąpania, to ja kąpię tylko wówczas kiedy to jest niezbędnie potrzebne ( na przykład kiedy kot pochorował mi się w transporterze, podczas powrotu od weta).
Pokaż koniecznie zdjęcia Twojej kici :lol:
fraszka
200p
200p
Posty: 453
Od: 22 maja 2009, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

JA swojemu dawałam mleko to zwkłe krowie nic kotków nie bło. Miał niecały misaic jak był u mnie.
Ale podobno lepeij wode lub tylko takie dla kotków specjalne. Pzoniej dawałam mu karme mokra w saszetkach dobra jest Miamur
Aco do kompieli mówi się ze kota nie powinno sie kompać. Swojego wykompałam moze 3 razy .
Za to trzeba czesać :)
Czekamy na foto

Broszka dziekuje za miłe słowa :wink:
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Jeżeli to mały kociak to jak najbardziej doradzam wizytę u weterynarza. Po pierwsze by małego odrobaczyć i umówić się na szczepienia. Są one niezwykle ważne, panleukopenia - choroba, która kiedyś była dość rzadka teraz występuje bardzo często, często nawet objawy nie są typowe, zabiera kociaka w kilka dni :( Tylko szczepienie chroni kota.

Koty w większości nie tolerują laktozy, która jest w mleku. Objawia się to wzdęciami, bólami brzuszka, biegunkami. Są koty, którym nic się nie dzieje, ale z malcem lepiej nie ryzykować. 3 miesięczny kociak nie musi pić mleka, teraz potrzebuje dobrej karmy typu kitten (np Royal canin, Purina pro plan, ascana, orijen itp w sklepach internetowych ceny niższe niż w normalnych!) , mięska, ew. odrobina śmietany, serka bielucha.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”