Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

:shock: :shock: :shock: Można już śmiało powiedzieć, że szczepienie się powiodło :P :P :P
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
Jasiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 maja 2007, o 08:17
Lokalizacja: Zalesie

podziękowania

Post »

Bardz bardzo dziękuję za pomoc:-)))) teraz to ja jestem tak obkuta teoretycznie, że aż żal mo mojego ogrodu:-)))))))))))))))), będę szczepić jak szalona.
pozdrawiam gorąco
timonczak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 maja 2007, o 19:59
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ja własnie też tak chciałem zrobić i wszczepić grusze do jabłoni . Ale to zrobie już za rok , bo widze , że to skutkuje .
Labor
100p
100p
Posty: 122
Od: 12 lut 2007, o 08:58
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Post »

Możesz szczepić jeszcze w tym roku, lecz inną metodą - poprzez oczkowanie.
timonczak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 maja 2007, o 19:59
Lokalizacja: Poznań

Post »

Wole nie ryzykować i zrobie to wczesną wiosną !!
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6959
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Szczepiłem na jabłonce 6 zrazów zgodnie z Twoją instrukcją pod koniec kwietnia i wszystkie się przyjęły - wypuściły listki. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
maro168
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 cze 2007, o 22:35

Szczepienie krzewów?

Post »

Witam wszystkich :D

Mam pytanie co do szczepienia krzewów:
-kiedy jest najlepsza pora szczepienia?
- czy za pomąca szczepienia mozna uzyskac drzewko, które nie bedzie takie duze jak roslina mateczna?
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Maro168, krzewy najlepiej szczepi się na wiosnę. Wtedy sadzonki półzdrewniałe szybciej sie ukorzeniają. Ale trzeba wiedzieć jak się szczepi. Poczytaj na necie jest tego opór.

Pozdro
Mutari
maro168
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 cze 2007, o 22:35

Post »

troche poczytalem na ten temat i juz nieco wiem o szczepieniu, nie wiem tylko jednego np: jeśli chcialbym zaszczepic drzewo sliwki ktora ma z ok 6-7 metrow wyskosci i chcialbym uzyskac forme mniejsza z ok 3 metrow - da sie takie cos zrobic?
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

maro168 pisze:troche poczytalem na ten temat i juz nieco wiem o szczepieniu, nie wiem tylko jednego np: jeśli chcialbym zaszczepic drzewo sliwki ktora ma z ok 6-7 metrow wyskosci i chcialbym uzyskac forme mniejsza z ok 3 metrow - da sie takie cos zrobic?
Zrób fotkę tego drzewa. Teoretycznie da się takie coś przeprowdzić. Zrób fote i zobacze.

Pozdro
Mutari
maro168
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 cze 2007, o 22:35

Post »

fotki raczej nie zrobie bo nie mam aparatu cyfrowego. Ale śliwka ta ma duze zółte owoce, gruby pień no i jest wysoka - moze z opisu bedziesz wiedzial co to za odmiana.
maro168
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 cze 2007, o 22:35

Post »

A gdybym zaszczepil ja na odmianie sliwki ktora jest mniejsza o polowe czy nawet wiecej, co by sie stalo???

Dzięki za odpowiedzi
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Maro 168, masz rózne typy szczepień i różne podkładki. Poczytaj sobie o tym, ale mówię od razu nie jest to łatwe i trzeba mieć wiedze aby to robić. Jeżli zrobisz coś nie tak to zraz się nie przyjmie. A jeśli chodzi o twoje pytanie czy da się zaszczepić śliwę na mniejszej odmianie, oczywiście, że się da, ale ty tego nie zrobisz. Nie obraź się, że tak napisałem, ale żeby przeprowadzić takie szczepienie jakie chcesz zrobić, musi to być bardziej w tych sprawach kompetentna.

Pozdro
Mutari
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”