Siew,rozsada,pikowanie pomidorów cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Moje skończyło się właśnie na Zimnych Ogrodnikach... i bardzo przykro to na mnie podziałało... :(
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Ja zawsze wole robić własne rozsady wiedzące ze końcowy efekt jest tylko moją zasługą :D :D .Ave to jest jest nauczka na przyszłość ja nigdy nic nie wsadzam po gołe niebo przed ogrodnikami :D
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Post »

Szymon ona na pewno to zapamięta :) Jestem tego pewna
Awatar użytkownika
liria1
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 sie 2008, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post »

Potrzebuję dac nawóz do pomidorów ktoś mi polecił cristalon . Czy coś wiecie na temat tego nawozu :?:
liria1
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Moje pomidory byłam zmuszona wysadzić już pod koniec kwietnia, robiąc pierwszy raz rozsadę sama w domu i obawiając się żę nic z tego nie będzie za wcześniej wysiałam nasiona bo jeszcze w lutym.
Pomimo że były przykryte agrowłókniną to po posadzeniu nie wyglądały zbyt ciekawie, silne wiatry i niskie temperatury noca nie bardzo im odpowiadały ale teraz wyglądają już tak :

Obrazek
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
robert45
200p
200p
Posty: 250
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

liria1 pisze:Potrzebuję dac nawóz do pomidorów ktoś mi polecił cristalon . Czy coś wiecie na temat tego nawozu :?:
Kristalony sa nawozami do kwiatów , występuje kilka rodzajów .Do pomidorów Nutrifol zielony + dodatki.
Kristalon zielony można stosować dolistnie do pomidorów gruntowych.
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Kristalon może być i do warzyw, to bardzo dobry nawóz. Rozpuszcza się w wodzie. Jest ich kilka "kolorów", do pomidorów chyba czerwony (powinien być z przewagą potasu). Nie bez znaczenia jest fakt, że można go kupić w opakowaniu 3kg, a Nutrifol? 25kg?
Awatar użytkownika
liria1
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 sie 2008, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dzięki serdeczne :D
liria1
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2123
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Kristalon to baardzo dobry nawóz , do pomidorów również. Do pomidorów w gruncie na pewno dobry będzie pomarańczowy , czerwony pewnie też . W niektórych sklepach rozpakowują te 3 kilo ( jest w woreczkach po 1kg ) i tak sprzedają . Można go używać do większości roślin kupując jeszcze 1 kg saletry amonowej jeśli ktoś nie ma czasu na gnojówki roślinne . W zależności od fazy rozwojowej kwiatów , drzewek czy warzyw dodajemy lub nie , saletrę amonową lub saletrę wapniową , albo traktujemy jako uzupełnienie nawozów naturalnych .

Pozdrawiam , kozula .
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

I takie pomidory ja mam potem jeść, to już wolę ich nie uprawiać, tylko takie same w sklepie kupić.
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

wyjaśnij mi Tadeuszu dlaczego. Czy te wszystkie wspomagacze witaminowe do warzyw są aż tak niezdrowe :?: co w tkim razie oprócz pokrzywy, skrzypu i krowich bobków.... np. taki popularny i polecany florowit- też jest zły?? wybaczcie głupie pytania :D
pozdrawiam monika
Fiołki w fiolecie ukryte w zieleni ,Szukały wiosennych, wonnych promieni.
Rosły spokojnie kusząc motyle.Rosły i rosą kochały chwile.Mój Tajemniczy Ogród
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Ja również bardzo jestem zainteresowana, co miał Tadeusz na myśli pisząc powyższe słowa....
W jaki sposób zapewnia swoim pomidorkom odpowiednią ilość azotu, potasu, fosforu ,magnezu oraz mikroelementów przecież to jest niezbędne do wyżywienia pomidora, a obornik w ziemi nie zawiera na tyle składników, aby wykarmić pomidora.
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Od kilkudziesięciu lat uprawiam pomidory. Podstawą w uprawie pomidorów jest takie przygotowanie jesienią gleby, by w następnym roku ( a nawet w jeszcze jednym) mogły w niej rosnąc pomidory bez jakiegokolwiek dokarmiania.

Jesienią do gleby daję dobrze przetworzony kompost, przekopuję go ,by do wiosny kompost w stanie wilgotnej ziemi mógł się dobrze rozłożyć, tak by posadzona roślina miała możliwość od razu pobierać dostarczony pokarm. Poza obornikiem ( czasami też go daję) i kompostem, nie dostarczam moim pomidorom żadnego innego pokarmu.

Moje pomidory corocznie rosną na wysokość 3-5 metrów ( w zimnej szklarni), obficie plonując i nie wykazują żadnych objawów niedożywienia. Jedynie co używam to Betoxon do zapylenia kwiatów, zwiększa on plonowanie pod osłonami o co najmniej dwukrotnie ilość owoców.

Nigdy nie zasilam pomidorów wywarami z pokrzyw, skrzypu czy krowich bobków, po prostu nie ma takiej potrzeby. Nie mam zamiaru twierdzić że gnojówka z pokrzyw, skrzypu ,czy krowich bobków , są, złe dla pomidorów, twierdzę tylko że składniki pokarmowe w postaci obornika czy kompostu należy wcześniej zaplanować i dostarczyć do gleby w której mają rosnąć pomidory.

Jestem całkowitym przeciwnikiem zasilania pomidorów nawozami sztucznymi zawierającymi azot, potas, fosfor oraz magnez,te składniki winny się znaleźć w ziemi w postaci obornika lub kompostu.

Zapewniam Was że obornik, czy kompost ma wystarczającą ilość składników pokarmowych by wykarmić pomidora, nawet w przeciągu dwu sezonów uprawowych., i nie ma potrzeby używania "polepszaczy".

Te wszystkie wzmocnienia pomidorów w czasie wegetacji odbijają się na walorach smakowych pomidorów, być może "polecany florowit" ma korzystny wpływ na wygląd owocu pomidora, jego wybarwienia , ale z pewnością nie ma korzystnego wpływu na smak.

To właśnie dla smaku większość z nas podjęła się trudu uprawy pomidorów,zamiast pójść do sklepu i kupić pięknie wybarwiony i kształtny owoc pomidora.

Tym którzy właściwie nie przygotowali gleby jesienią ubiegłego roku pod uprawę pomidora, doradzał bym , by ograniczyli do minimum "wzmacnianie pomidorów" nienaturalnymi składnikami , przekonają się wtedy że wyhodowane owoce pomidorów może i będą drobniejsze, ale znacznie smaczniejsze.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”