A na działce praca wre...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
KrystianDusza
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 14 paź 2008, o 11:17
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

A na działce praca wre...

Post »

Jeszcze sporo pracy przed nami ale już są pierwsze efekty....
Dostałem różę szczepioną przez mojego wujka i wygląda na to, że się przyjęła. żona kompletuje pomału byliny, zaczęliśmy prace przy skalniaku, na części działki już zaczyna rosnąc trawka, reszta jeszcze czeka na ubicie i sianie...Posadziłem kilka zdobycznych krzewów malin i jeżynę aby dzieciaki miały co skubac latem. Ola posadziła lubczyk i,posiała koperek, sałatę, szczypiorek wieloletni i rzodkiewkę. Mamy kilka piwoni! Jedną żona sadziła w marcu, bo wówczas ją dostała, i o dziwo już ma pąki kwiatowe, a myśleliśmy, że nie ma szans na kwitnienie w tym roku!
Niby nic ale nas to strasznie cieszy...Ten ugór zaczyna nabierac kształtów. Obrazek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7544
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

I mimo tego, że człek pada ze zmęczenia na twarz, jest szczęśliwy!
Życzymy Ci samych sukcesów!
Amroz
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 paź 2007, o 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dokładnie lepiej jest zmęczyć się fizycznie niż psychicznie. Bo jak tak człowiek ściorany usiądzie na werandzie to aż miło spojrzec na swoją pracę :)
agromadzik
50p
50p
Posty: 77
Od: 25 paź 2008, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Krystianie,
my podobnie jak TY zaczelismy w tym roku :))tak na powaznie, bo w tamtym to jakoś zleciało
każdy przyjazd na działkę zaczynamy od obchodu, patrzymy co urosło, co sie przyjeło i wszystko strasznie nas cieszy :D
KrystianDusza
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 14 paź 2008, o 11:17
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post »

To fakt,
strasznie to cieszy...
I córki mają frajdę, wracają do domu tak utytłane, że nie wiemy jak się do nich dobrac....
Oczywiście musimy tam zainstalowac piaskownicę i huśtawkę, aby miały swój kawałek raju... Starsza córcia pomaga n awet przy sadzeniu roślin i podlewaniu... Młodsza ekscytuje się żuciem skorupek ślimaków.... Hi hI
Awatar użytkownika
Marian R
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 30 lip 2007, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

A na działce parca wre....

Post »

A u Was na działkach nie kradną :?: Bo my z żoną za każdym razem najpierw sprawdzamy czy coś nie zginęło a dopiero później podziwiamy jak rośnie.
Jeżeli coś mogę podpowiedzieć i doradzić. Nie żałujcie; drzewom, krzewom, kwiatom wody.
Obłóżcie to wszystko cienką warstwą obornika, przykryjcie cienką warstwą gleby aby ptaszkowie nie rozgrzebywały obornika i podlewajcie systematycznie nie dopuszczając nigdy do przesuszenia gleby. Efekt murowany :!: :!: Zaniechałem stosowania oprysków ponieważ wszystkie rośliny się wzmocniły do tego stopnia, że nie chorują - bronią się same: aż miło popatrzeć :D :wink:
Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości. /J.Piłsudski/
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Ogródeczek

Post »

Witam serdecznie

Ja w tym roku zabrałem się za odtworzenie ogrodu mojego dziadka oraz swojego dodatkowo zamieściłem oczka wodne i skalniaki oraz wgłębniki. Jak na razie praca idzie dosyć wolno ale coraz lepsze efekty jak skończe zamieszcze fotki na forum ale jak na razie trzeba jeszcze sporo pracy

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”