Ogród kociej rodziny ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

hmm.. sądzę, że nie uleczalna, choć się trafiają odstępstwa od reguły...:)
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Post »

Choroba ciężka i nieuleczalna ale jaka przyjemna i relaksująca.... :wink: :D :D
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

Cynthia pisze:Choroba ciężka i nieuleczalna ale jaka przyjemna i relaksująca.... :wink: :D :D
Dokładnie :)

Trochę bijąca po kieszeni ;) Ale są droższe hobby oczywiście ;) Choćby nasze kotecki ;) Teraz nie jeżdżę już często na wystawy, więc koszty nieco mniejsze ;)

I co ważne (a na różnych forach bywałam) współtowarzysze w chorobie pozytywnie zakręceni, życzliwi, dzielący się radami i owocami pracy...cudne to jest, nie każde forum jest tak życzliwe i dające pozytywną energię :)
Awatar użytkownika
Alll
500p
500p
Posty: 623
Od: 8 mar 2009, o 20:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witaj Aniu jestem u Ciebie po raz pierwszy. Bardzo ciekawie się zapowiada Twój ogrodowy wątek ;:3 ;:3 ;:3
Pytałaś o przymrozki w Wielkopolsce. Dziadek który siedzi przed telewizorem, śledzi dla mnie prognozę pogody. Mówił, że zapowiadają w najbliższych dniach u nas przygruntowe przymrozki, do wtorku. ;:30
Pozdrawiam serdecznie Alina
Ze śmietniska do rajskiego ogrodu
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

Kocina pisze:Ania - i co z ta peonią? Pąk to czy nie pąk? :)

Jakie powojniki? Też mam w planach i węszę u innych z nadzieją na inspiracje ;)
Jak na razie nadal wygląda to na pąk :)

Dziś pogoda piękna więc zapakuję dziecię do kojca na dworze i porobię zdjęcia :)

Powojniki, khem, różne. Dużo. Nawet pani z firmy Multifiori, w której kupowałam, napisała, że zaszalałam, ale że ona też nie może się oprzeć, jak ma coś nowego, w związku z tym żałuje, że nie ma ogródka z gumy.

Mam plany na dużo powojników. Czy się sprawdzą?

Błękitny Emilia Plater chcę puścić po czerwonych różach pnących, dzwonkowe Cecile i Constance (fioletowo-niebiskie z różowymi) razem obok woliery.
Niestety, clematisy są trujące dla kotów, więc miejsce do wykorzystania, czyli wybieg, nie może zostać "zagospodarowany", może ktoś wie, jakie pnącze nie jest trujące?

Mam w kącie ogródka trzy duże tujki - na najwyższej biały Albina Plena, na tujce z lewej Purple Spider, na prawej tujce Sizaja Ptitza.

Tak wygląda nasz niekoniecznie atrakcyjny dom:

Obrazek

Przed domem jest miejsce z dobrą ziemią, są tam trzy płożące tuje (ta z lewej jest nie całkiem płożąca, wyciachałam jej kawał wiosną, by ją zmniejszyć bo miała ponad półtora metra)

Na tych tujkach chcę poprowadzić Pamelę Jackman, Alionushkę i Hakuree.

A za nimi - w donicach - tuż przed oknami - i to może nie będzie złe miejsce bo doły powojników będa w cieniu zasłonięte tymi płożącymi tujkami - Jan Pawel II - Bieszczady - Burma Star - Westerplatte - Nike - Solidarność.

Zaszalałam :oops: Oby cokolwiek z tego się udało, bom początkująca ;)

Ten jakby "szkolny" budynek naszego domu chcę troche ożywić, między małymi tujkami rosną juz różowe budleje i z prawej strony (a z lewej od wejścia) krzew ślazownika.

W miejscu, gdzie na zdjęciu stoi taczka, jest już rabatka z kwiatami :)

A niebawem wybuchną moje tulipanki, więc je pokażę :)
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

Alll pisze:Witaj Aniu jestem u Ciebie po raz pierwszy. Bardzo ciekawie się zapowiada Twój ogrodowy wątek ;:3 ;:3 ;:3
Pytałaś o przymrozki w Wielkopolsce. Dziadek który siedzi przed telewizorem, śledzi dla mnie prognozę pogody. Mówił, że zapowiadają w najbliższych dniach u nas przygruntowe przymrozki, do wtorku. ;:30
Dziękuję :) Będę więc śledzić pogodę i przygotuję opatulacze. :)
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Witaj Aniu-Marta(Kocina)opracowała tabelę roślin trujących dla kotów, jest ona dostępna u niej w podfolderze moja i moich znajomych stronka o zwierzakach.Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Post »

Przyszłam się pochwalić :D
Moje wsadzone peonie też mają jeden maleńki pączek....tylko nie wiem czy to peonie od forumki czy z All bo już mi się pomieszało ,gdzie co sadziłam :roll:
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

Cynthia pisze:Przyszłam się pochwalić :D
Moje wsadzone peonie też mają jeden maleńki pączek....tylko nie wiem czy to peonie od forumki czy z All bo już mi się pomieszało ,gdzie co sadziłam :roll:
Cudnie !!!! :D

Moja na pewno czerwona :)

Różowa ledwo zaczyna wybijać z ziemi, jeszcze nawet nie ma listków, pozostałe dwie kumpelki czerwonej mają mniejsze listki i raczej bez pączków :)
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Post »

Ja będę miała same niespodzianki jak będą kwitły...
Znam tylko dwa kolory ,które sama kupiłam a przysłanych od forumki i tych które zakupiłam razem z działką nie znam :D
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

Kwitną juz tulipany, między innymi moje ukochane "czarne"

Obrazek
Obrazek

Nowy wczorajszy prezent od sąsiadki - wierzba mandżurska

Obrazek

Rabatka żyje :)

Obrazek

Klombik przejściowy - trzmielinki przy świerczku, na razie z kwiatkami, nieśmiało wybija peonia i to ona będzie głowną bohaterką kiedyś :

Obrazek

Dwa z nowych clematisków: parka Cecile i Constance :)

Obrazek

Moja duma - peonia :)

Obrazek

Żywopłot berberysowy

Obrazek

Obok żywopłotu wybieg woliery, a na nim kotecek

Obrazek

Ślazownik ma się dobrze

Obrazek

Rzodkieweczki

Obrazek

I kolejna duma - nie tak dawno posadzone - agrest (ma już maleńkie owocki), borówka (szykuje się do kwitnienia) i truskawka z pierwszym kwiatkiem :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Ogród się rozwija,borówka amerykańska czy kanadyjska?,a rzodkieweczki jakie?Peonia śliczności a koteczek spory!
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

Ewa Janina Sadowska pisze:Ogród się rozwija,borówka amerykańska czy kanadyjska?,a rzodkieweczki jakie?Peonia śliczności a koteczek spory!
Borówka to Duke i Nelson, amerykańskie - takie tylko miałam dostępne, jak kupowałam.

A rzodkiewka...musiałabym sprawdzić na torebeczce, miala być niewymagająca, udająca się na betonie ;)

Koteczek...jeden z naszych licznych sierściuchów, ale rzeczywiście jest spory, niebawem zaczynamy z nim - mam nadzieję - karierę wystawową ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”