Azofoska

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post »

A ile garsci sypac pod jeden krzak? Np. pod roze, powojniki, bukszpany, piwonie?
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Trzeba nawozic z głową, z czasem sama będziesz wiedziała ile dawać. Bezpiecznie będzie dać jedną garstkę pod jeden krzaczek.
qqbartasqq
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 kwie 2009, o 23:31

Post »

Mam pytanie odnośnie stosowania azofoski pod iglaki.... czy azot wpływa jakoś negatywnie na iglaki? Jak często azofoską można nawozić trawę na ziemiach piaszczystych?
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

A pod iglaki to nie trzeba specjalnego nawozu?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Nie trzeba :)

Chociaż można. - Tuje żywotniki - nawożenie
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

z tego co na razie czytałem to wszyscy stosują Azofoskę do nawożenia kwiatów i krzewów ozdobnych, a można ją stosować do nawożenia drzew owocowych?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Tak.

Można każdy nawóz wieloskładnikowy, chociaż najlepszy jest kompost :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
krissmen11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 sie 2008, o 20:45

Post »

Witam mam jedno pytanie dotyczące azofoski .Czy mogę tym nawozem dokarmiać szczypiorek aby był zielony i nie zasychały jego końcówki . Pamiętam jak rok temu zawiozłem szczypiorek do hurtowni i sprzedawca powiedział że bardzo ładny ale musiał dostać dużo azotu
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

Witam serdecznie,

czy istnieje jakiś odpowiednik Azofoski, który jest tańszy. Chodzi mi konkretnie o nawożenie drzewek owocowych. Przecież sadownicy nie kupują Azofoski poniewaz byłoby to zbyt drogie i nieopłacalne. Zresztą Azofoske sprzedaje się w max 25kg workach. Dziękuje za informacje i pozdrawiam

Lex
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Odpowiedź Lex będzie bardzo szczera - sadownicy, którzy nie zwracają szczególnie uwagi na to, czy drzewka potrzebują nawożenia czy nie (jednym słowem albo "mają w nosie" analizy gleby, liści albo nie potrafią ich właściwie interpretować lub też po prostu wychodzą z dziwnego założenia że "im więcej dam, tym lepiej") - nie zwracają też specjalnie uwagi na cenę nawozów wieloskładnikowych. I wtedy najczęściej kierują się programami nawożenia opracowanymi przez firmy produkujące te nawozy. Dla sadów zagłodzonych przez wielolecia to programy wspaniałe - ja w każdym razie takich sadów nie spotkałem.
Mniej liczna grupa sadowników akceptuje pojęcie "racjonalne nawożenie" - i stara się tak dobrać nawozy, żeby zapewnić optymalne warunki dla rozwoju drzew owocowych. I w tych przypadkach już nawozy wieloskładnikowe odgrywają nieco mniejszą rolę - sadownicy wybierają tak nawozy, aby uzupełnić dany składnik. Z pewnością najważniejszym makroelementem, który powinniśmy dostarczyć drzewkom owocowym (również w formie dolistnej) jest azot. I w tym celu wykorzystuje się nie azofoskę tylko mocznik ( na Twoje nieszczęście również dostępny w opak. 25kg, ale kiedyś widziałem i 5 kg worki, choć stosunkowo drogo). Pozostałych makroelementów jest z reguły wystarczająco dużo, a fosforu niektórym starczyło by na eksport :D Sporadycznie, jeśli jest stosunkowo niska zawartość potasu wykonuje się zabieg 1% siarczanem potasu, magnez można uzupełnić stosując siedmiowodny siarczan magnezu - ważne, szczególnie w uprawie towarowej, są dolistne zabiegi chlorkiem wapnia (chodzi tu zarówno o późniejsze przechowywanie owoców, jakość itd.). Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa z mikroelementami... Ale o tym może kiedyś - ponieważ wyraźnie "dryfuję" od tematu :lol:
Jeżeli sadownik pyta mnie, jaki jest tani i wystarczająco skuteczny wieloskładnikowy nawóz do nawożenia dolistnego - odpowiadam szybko: florovit. To naprawdę tani nawóz dolistny, do tego doskonale "bilansujący"... świetna propozycja dla tych, którzy chcą szybko uzupełnić niewielkie niedobory składników pokarmowych (szczególnie jak za bardzo nie wiedzą których) lub po prostu zasilić drzewka w granicach zdrowego rozsądku.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
godman
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 kwie 2007, o 09:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witam,
Nie jestem guru, ale azofoske pod drzewa owocowe rozsypałem wiosną. Teraz rozsypie jeszcze raz, czereśnia owocowała, przyciąłem deczko, grusze, sliwki zawiązały się, to podsypie drugi raz, choć nie mam swieżego nawozu, znalazłem w szopie rózne worki z ostatnich lat to wykorzystam. Drzewa są dojrzałe i były zaniedbane w sensie, że nie cięte przez lata. Czy stara azofoska działa jeszcze nie wiem ale sprobuje, moze lepiej rozsypać niż do kosza wrzucić. Gruszek będę miał w brud, sliwek mniej. Teraz muszę przeczytać o przerywaniu gruszek, żeby gruchy duże były.
No to zdrów, dużo słońca życzę.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

godman pisze:...Teraz rozsypie jeszcze raz...
Teraz zdecydowanie odradzam - minął już termin uzupełniania azotu i możesz (szczególnie jeżeli dawka będzie wysoka) bardziej zaszkodzić drzewkom niż im pomóc. Azotem nawozimy do połowy - maksymalnie końca czerwca. A szczególnie dotyczy to gatunków, które już zakończyły plonowanie w tym roku.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
godman
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 kwie 2007, o 09:28
Lokalizacja: Łódź

Azofoska,

Post »

Dzięki za informacje, jeszcze nie zdążyłem. Nie będe.
Pozdrawiam,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”