Wszystko o... pomidorach. - 3cz.(20.01.09-29.05.09)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Zbyszek444
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 sty 2009, o 19:41

Post »

Jeszcze może odniosę się do tej dyskusji na temat produkcji sadzonek.
Można odnieść wrażenie, że część dyskutantów prowadzi tą produkcje na skalę przemysłową?
Ja mam okna od wschodniej strony i przez cały dzień nie ma u mnie słonka, ale tyle sadzonek co potrzebuję dla siebie to wyprodukuję bez doświetlania lub innych wynalazków.
Wysiewam co roku na początku marca nasiona pomidorów, papryki, cukini, patisona- kiedyś był jeszcze bakłażan, ale zrezygnowałem. Jest tego tak gdzieś po 100-150 pomidora i jakieś 30 papryki oraz po kilkanaście pozostałych i to wszystko na parapecie. Gdy podrosną do pikowania to wywożę na działkę i tam po pikowaniu ustawiam w takim podwyższonym inspekcie. Jeszcze mi się nie zdarzyło jakieś nieszczęście -zawsze mam swoje sadzonki. :lol: :lol: :lol:
robert45
200p
200p
Posty: 250
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Aby odpowiednio doświetlić rozsadę musisz mieć co najmniej 4 tyś.lux. Nie wiem jak to osiągniesz diodami led.
marek3232
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 22:05
Lokalizacja: Koszalin

Post »

zosienka masz może zdjęcia tych pomidorów perun?chętnie bym zobaczył jak wyglądają na krzaku i jak rosną
Awatar użytkownika
DNW123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 lut 2009, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Post »

Na dworze robi sie coraz cieplej - stad moje pytanie - przy jakiej temperaturze można wystawiać wciągu dnia sadzonki pomidorów na balkon i mieć pewność ze nie zmarzną ?
four wheels move the body, two wheels move the soul
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1005
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Na pewno teraz jest jeszcze dużo za zimno, hartowanie powinno się zacząć kilka dni przed wsadzeniem do ziemi. Ja dopiero będę wystawiał jak będzie jakieś 15 stopni.

Przypominam, że jest 15 marca i rozpoczyna się termin siania pomidorów na rozsady do gruntu.
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

DNW123 pisze:Na dworze robi się coraz cieplej - stad moje pytanie - przy jakiej temperaturze można wystawiać wciągu dnia sadzonki pomidorów na balkon i mieć pewność ze nie zmarzną ?
Musi być kilkanaście stopni no i trzeba by pilnować, żeby nie zostały za długo wieczorem. W sumie byłoby to dość kłopotliwe.
Tak w ogóle to pomidor nie zmarznie dopóki jest dodatnia temperatura. Niemniej jednak temp. poniżej 10 stopni zaszkodzi mu, zrobi się fioletowy i "stanie" w rozwoju. Moim zdaniem to dopiero w kwietniu będą takie dni, że można by wystawić.
Awatar użytkownika
zosienka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 lut 2009, o 16:39
Lokalizacja: Wro

Post »

nie mam co prawda wlasnych zdjec ale udalo mi sie znalezc to :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

widziałam ostatnio w tesco nasiona yellow - także jak macie gdzieś niedaleko to pędździe :)
Natura jest zawsze mądrzejsza od ludzkich pomysłów.

— Antoni Kępiński
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

wyglądają jak gruszki :lol:
Awatar użytkownika
arti
50p
50p
Posty: 58
Od: 22 lut 2008, o 15:25
Lokalizacja: Szczyrk/ Ciecina

Post »

Najlepsze i najtańsze jest doświetlanie lampami fluorescencyjnymi. Tu jest ciekawy artykuł na ten temat warto przeczytać :) wydawnictwo.up.lublin.pl/acta/hortorum_cultus/2002/acta_hort_1(2)_art_11.pdf
Awatar użytkownika
Paprykarz
50p
50p
Posty: 64
Od: 10 sie 2008, o 22:37
Lokalizacja: Anglia East Midlands

Doswietlanie

Post »

Ja uwazam, ze mozna uzyc swietlowki wykorzystywanej w akwarystyce do doswietlania roslin. Do nabycia w kazdym sklepie akwarystycznym. Do tego odblysnik.
Ludzie wstydzą się dziś, że ciągle jeszcze wstydzą się tego, czego wstydzili się dawniej.
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Mam problem z rozsadą pomidorów. Więdną roślinom liście a niektóre zwijają się do góry jak przy zbyt wysokiej temperaturze w szklarni. Tylko, że są to młode sadzonki. I jak tak dalej pójdzie to stracę całą rozsadę. Poszukałam troszkę i wygląda to jak niedobory miedzi i chyba też fosforu. Co teraz robić, czy zacząć je nawozić/ Mam też problem z ziemiorkami, nie jest ich wprawdzie wiele i nie wszędzie ale są. krzaczki rosną nadal, ale część liści więdnie i jak tak dalej pójdzie to będą prawie łyse. Pomyślałam więc żeby na jedną doniczkę (7x7x7 cm) dać jedną lub pół pałeczki nawozowo-owadobójczej. Czy się to sprawdzi i pomoże w tym przypadku?
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

A co sądzicie, żeby pomiędzy pomidory posadzić cebulę? Dobry pomysł? :wink:
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Post »

Czytalam,ze pomidor toleruje cebule,salate,papryke,bazylie,koper.Nie lubi natomiast rzodkiewki i ogorka.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”