Nasze Najlepsze Przepisy - DESERY, CIASTA i INNE WYPIEKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Post »

Dorzucę coś od siebie
przepis na fajny tort z dobrym kremem (nie jest mdły) , który świetnie nadaje się również do innych kombinacji

TORT ANANASOWY
(pycha)
BISZKOPT

~ 5 jaj
~ 1 szklanka cukru
~ 1/2; szklanki mąki pszennej
~ 1/2; szklanki mąki ziemniaczanej
~ 1 łyżeczka proszku do pieczenia
~ 1 łyżeczka octu
Białka starannie oddzielić od żółtek, ubić na sztywną pianę. cały czas ubijając, dodać cukier, żółtka, po łyżeczce octu i wody. Mąkę z proszkiem do pieczenia wymieszać z masa jajeczną. Przełożyć ciasto do średniej tortownicy wysmarowanej tłuszczem i piec około 45 min w średnio nagrzanym piekarniku. Wystudzić biszkopt i przekroić na 2 krążki.

PONCZ

~ 3/4; szklanki przegotowanej wody
~ 1 łyżka soku z cytryny
~ 1 łyżka cukru
~ kilka kropli aromatu rumowego (lub kieliszek rumu)

Wszystkie składniki połączyć, wymieszać i nasączyć tort

MASA


~ 1 kostka masła
~ 1 torebka budyniu waniliowego (bez cukru)
~ 4 żółtka
~ łyżka cukru
~ puszka ananasów
Ananasy osączyć, sok wlać do garnka i zagotować. Budyń rozprowadzić połową szklanki wody, wsypać cukier, wlać do wrzącego soku i mieszając chwilę gotować. Wystudzić. Masło utrzeć na puch i ucierając dodawać na przemian budyń (wystudzony) i żółtka. Wymieszać z pokrojonymi ananasami (można kilka zostawić do dekoracji).
Przełożyć tort masą.
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Sernik gotowany

Post »

Przepis na sernik gotowany:

1,3 kg twarogu {wiadereczko gotowe, zmielone 1kg+1serek 25dkg np:Prezydent),
6 żółtek,
2 łyżki Smietany,
1 budyń waniliowy,
szklanka cukru,
sok z pół cytryny i otarta skórka,
bakalie.
4 paczki herbatników petitki.

Praca prosta:
zmiksuj miękkie masło z cukrem i dodaj po trochu ser,żółtka,smietanę,cukier waniliowy.
Dodaj bakalie,skórkę z cytryny.sok ,oraz budyń. To wszystko na kuchenkę i mieszać aż będą pęcherzyki-bąbelki. Jeszcze z minutkę potrzymać w tym stanie -mieszając cały czas.
G o t o w e. .

Masę przelać do foremki 30/40cm około-najlepiej fajansowej lub ze szkła/,na uprzednio poukładane ciastka petitki-powoli żeby Ci nie wypłynęły na wierzch. Na górę masy serowej znowu herbatniki. Na koniec polewa czekoladowa. (albo czekolada rozpuszczona w 2 łyżkach śmietany kremówki lub mleka, albo zrobić z masła kakao,cukru i wody lub mleka
Do lodówki-jemy na drugi dzień.
Smacznego.
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

W sobotę upiekłam sernik z tego przepisu.
http://mojewypieki.blox.pl/2009/03/Sern ... olady.html
Jest pyszny no i ma rzeczywiście oryginalny smak.
Zamiast serka śmietankowego dałam półtłusty 3x mielony ( w kostkach).
Ja do sernika zawsze używam sera z Maluty.Uważam że jest dobry,ale nie wiem czy wszędzie jest dostępny.
Dałam też do środka mniej czekolady,a na wierzch w ogóle i pomimo to wszystkim bardzo smakował.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

jolami pisze:Pierniczki dojrzewające
1 kg mąki
2 szk cukru
1 sztuczny miód 250g
1 kostka margaryny
4 jajka
3 łyżeczki sody oczyszczonej
1 łyżka kawy mielonej
1 łyżeczka kakao
paczka przyprawy do pierników 25g

Miód i cukier zagotować z margaryną i przyprawami, kawą i kakaem. Odstawić. Na trochę przestudzoną masę wsypywać mąkę i mieszać. Nie wsypywać od razu całej mąki bo ciężko się wyrabia.
Po przestygnięciu dodać jajka i sodę wymieszaną w 2 łyżkach letniej wody. Na koniec dosypać resztę mąki /dosypywać po troszku/ . Wyrabiać aż będzie jednolite i elastyczne.

Ja początkowo mieszam składniki łyżką drewnianą w garnku, potem wyrabiam ręką dosypując mąkę, a następnie dosypuję resztę mąki i wyrabiam ciasto na stolnicy.

Ciasto przygotować i odstawić na 2 tygodnie w chłodne miejsce /balkon, piwnica, garaż/. Ja trzymam w lodówce.
Po tym okresie wyjąć, rozwałkować, wykrawać pierniczki i piec.
Ja rozwałkowuję na grubość 3mm i piekę 10min w 190stop.
Można ozdobić lukrem, pisakami i różnymi cukrowymi posypkami.

Dodam jeszcze, że gdyby ciasto wyszło za luźne /tak się zdażyło mojej sąsiadce, ale nie wiem dlaczego/ to podsypywać tyle mąki ile zabierze ciasto. Ciasto ma odrywać się od ręki.

Udanego wypieku życzę!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Ania Kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1482
Od: 19 lut 2009, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

CIASTO BEZ PIECZENIA specjalnie dla EdytyB :-)

składniki:

*paczka krakersów
*paczka, a najlepiej dwie biszkotów okrągłych
*puszka gotowej masy krówkowej
*masa budyniowa lub taka do karpatki (składniki do masy budyniowej, 500 ml mleka, dwa budynie, 1 kostka masła lub margaryny, dodatki do smaku)
* 600 ml lub więcej śmietanki kremówki schłodzonej
*łyżeczka żelatyny
*coś do posypania na wierzch


Jadłam u mamy, pycha, strasznie mi smakowało.

Bierzemy dużą blachę prostokątną, wykładamy ją folią all. lub papierem.

Układamy na całej powierzchni krakersy (najlepiej Lajkonik), na to wykładamy masę budyniową (ucieramy masło lub margarynę 1 kostkę na puch nastepnie dodając 1,5 porcji budyniu wystudzonego (śmietankowy lub waniliowy) cuklier, sok z cytryny lub aromat do smaku.
Następnie na masę wykładamy okrągłe biszkopty. Na biszkopty wykładamy masę krówkową, można kupić gotową w sklepie, masę trzena włożyć do gorącej wody na pół ghodziny, żeby było ławiej ją rozsmarować.

Na masę krówkową wykładamy grubą warstwę bitej śmietany do której dodajemy trochę żelatyny, żeby trzymała "fason"

Posypujemy tartą czekoladą lub wg znania.

Ciasto robimy dzień wcześniej i trzymamy w lodówce. :-)
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Dostałem ostatnio dziwny przepis. Wczoraj go zrealizowałem i jestem zachwycony.

Ciasto bananowe bez jaj, cukru ani mleka.

Potrzebne produkty:

400g daktyli bez pestek
4 dojrzałe banany
jedna szklanka karobu (Karob - mączka `chleba świętojańskiego)
jedna szklanka mąki razowej pszennej
jedna łyżka stołowa masła

Przygotowanie.
Właczyć piekarnik i rozgrzac go do 180 stopni. Do garnka wrzucić daktyle i zalać je woda tak by woda przykrywała powierzchnię daktyli. Uogotować to na kuchence. Gdy daktyle zaczną się rozpadać dodać do garnka 4 banany. Dodać również łyżkę masła. Wszysto utrzeć na papkę blenderem. Do papki dodać szklankę karobu i szklankę mąki razowej przennej. Całość dokładnie wymieszać na jednolita gęstą masę. Wysmarować blachę okragłą o średnicy 25cm lub inną o podobnej powierzchni olejem i obsypać bułką tartą. Na tak przygotowaną blachę przełożyć masę (dokładnie rozprowadzić łyżką po całości) i wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 45minut. Następnie ostudzić i można jeść pokrojone w kawałki jak baton.

Przepyszne! Polecam!
Awatar użytkownika
Hortensja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 17 gru 2006, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Ciasto bananowe bez jaj, cukru ani mleka.

Post »

Co to jest "karob", którego jedną szklankę mam dodać do ciasta?
Proszę o wyjasnienie, bo przepis wydaje się ciekawy i chciałabym go sprawdzić. - Hortensja
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Karob - mączka `chleba świętojańskiego`

Naturalnie słodki substytut kakao i czekolady o bardzo niskiej zawartości tłuszczu i delikatnym smaku czekolady. Nie zawiera kofeiny.
Stosowany do wypieków jako zamiennik kakao, nadaje im ciemną barwę.
Awatar użytkownika
Hortensja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 17 gru 2006, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Przepraszam, ale muszę jeszcze dopytać.
Czy jeżeli w łódzkich sklepach nie widziałam czegos takiego, to zamiennie powinnam dodać
do ciasta jedną szklankę kakao?
Pozdrawiam - Hortensja
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Nie. Karobu się nie da zastąpić.
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Da się zastąpić kakaem, tylko daje się połowę porcji z przepisu.

Karob można kupić choćby TUTAJ. lub w sklepach, w działach ze zdrową żywnością.
Karob to mączka z owoców drzewa (Ceratonia siliquao) o polskiej nazwie szarańczyn strąkowy, drzewo karobowe, ceratonia. Owoce w formie strąków, nazywane są Chlebem świętojańskim. W warunkach naturalnych rośnie i jest hodowany w basenie Morza śródziemnego.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Hortensja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 17 gru 2006, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Wielkie dzięki za tak wyczerpujacą informację. Szczerze podziwiam wszechstronny zasób
wiedzy niektórych panów. :o Teraz już wiem wszystko. Zabieram sie do pieczenia.
Serdecznie pozdrawiam - Hortensja :)
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

W tym cieście kakao nie zda egzaminu. Znajoma próbowała i wyszło niedobre bo kakao popsuło smak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”