Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Troszkę ostatnich zdjęć zanim je zgubię.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pszczółki pracowały usilnie i trzmiele też :lol:
Obrazek

Obrazek
będą nasionka cebulki

Obrazek
ostatnie ujecie przekwitających już piwonii na górce,dzisiaj pada więc to będzie chyba koniec dostaną wody połamią się i oklapną po spaleniu słońcem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
będzie i w tym roku trochę kwiatu

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nigdy nie pamiętam jakie tu mam liliowce ta pomarańczowe czy różne?
Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2644
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Już zniknęły te nadpro :lol: gramowe posty, zgłosiłam je :wink: Palec mi nie zadrżał, tylko coś się zawiesiło i myślałam, że post nie został wysłany więc powtórzyłam a za chwilę okazało się, że poszły trzy ;:306
Nie bądź taka skromna, masz bardzo fajny ogród, dojrzaly, bogaty. Chyba każdy i każda z nas jest trochę zakręcona na punkcie swojego kawałka ziemi :lol:
Buziaki ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Halszko to nic że były 3 mnie to nie przeszkadza,tylko taka jestem heciara zaraz w żart wszystko obracam :) a z tym zawieszaniem to i u mnie coś jest bo jak wysyłam zdjęcia to też tak robi i czekam bo nie widzę przez chwilę a potem pojawiają się wszystkie.Miłego dnia Halszko ja odpoczywam bo pokropiło trochę może ogórki przetrwają ,no jeszcze polowanie na ślimaki mnie czeka. :wit
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 968
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Jolu ale u Ciebie już kolorowo, dużo roślinek już zakwitło ;:oj Fajnie obsadzone rabaty są, takie bujne. Piwonie już ślicznie zakwitły, moje jeszcze w małych pączkach. U mnie teraz czas Orlików, ale wiele zginęło lub w mniejszej postaci się pojawiły :cry:
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2644
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

U mnie też trochę popadało i zaraz ślimaki wylazły ;:124
Po deszczu udało mi się trochę poplewić i podzielić kilka roślin, bo już marnie wyglądały takie zagęszczone.
Dobranoc Jolu ;:19
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Bożenko ;:138 ,Witaj Halszko. ;:138

Bożenko Twoje orliki są niesamowite taka różna paleta barw i pięknie kwitną u ciebie te rośliny które u mnie nie chcą się utrzymać kokorycze,ciemierniki i inne.Piękne tulipany które w tym roku u mnie bardzo marnie,część wykopałam do przesuszenia i widzę że cebulki małe na drugi rok też mogą nie zakwitnąć,ale pod jesień wkopię i zaznaczę żebym wiedziała że tu jest wielka niewiadoma.Dobrze że każdy z nas ma inny ogród bo zawsze coś ciekawego u kogoś możemy znaleźć,swoje się opatrzy i już się nie do końca widzi urok ogrodu.Dziękuję za wizytę i zapraszam,lubię gadać. ;:138

Halszko to szybka jesteś ja tylko znalazłam jakieś dwa ślimaki dłużej mi się nie chciało czekać zobaczymy po nocy cze w mojej skrzyni zobaczę jeszcze ogórki czy tylko kikuty?Oj ile to zmagań trzeba pokonać zanim uchowa się 1 ogórka/ ;:219 Zapowiadają ciągle burze i ulewy zobaczymy jeszcze ten tydzień potem może mała zmiana dla oddechu?Powodzenia Halszko i zapraszam na wymianę doświadczeń. ;:138
Awatar użytkownika
neferet
200p
200p
Posty: 242
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Dzięki Jolu za ciepłe słowa i wsparcie. ;:196 Masz pełną rację, że chwile w ogrodzie są niepowtarzalne, ale też trudno ludziom wytłumaczyć co pięknego jest w pieleniu na przykład. :wink: Albo w jakichś żuczkach. :D Nie przepraszaj, bo dobre słowa są bezcenne i potrzebne, nawet jeśli ludzie się do tego nie przyznają. Ja się przyznaję. :wink:
Piękne piwonie. Super, że udało Ci się dopasować nazwy odmianowe.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2924
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu, cudnie kwitną Twoje śliczne irysy! ;:oj Gdyby wszystko było normalnie, to przyjechałabym napatrzeć się w realu, bo u mnie marności :( , bo słonka mają za mało.
Piwonie też lubią słońce i na 'starej górce' pięknie Ci kwitną ;:138 .
Cudne kule, te różowe ;:215 i Laura Desert ;:333 , sądzę, że pięknie pachną :tan . Corali nie lubię, bo zapach mają co najmniej dyskusyjny ;:224 , ale mam ich kilka i choć chętnie bym je eksmitowała, to rosną pszczółkom na uciechę, bo im się bardzo podobają ;:108 .
Jolu, Wandziu ten krzew, niby budleja, to u mnie jest jako tawuła wierzbolistna. Jeśli na żywopłot, to nieformowany, bo rozłazi się rozłogami na wszystkie strony, a zakwitnie dopiero latem.
Deszczyk sobie pada, na szczęście bez szaleństw sobotnich, to bawimy się w dom, a od jutra tylko słońce!
Dużo radości ogrodowych! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Martuś miło Cię witać w moich zielonościach,nie sądzę żeby u Ciebie było cokolwiek marne,masz tyle bogactw ogrodowych że ho,ho.Ale faktycznie jedne irysy mam bardziej w cieniu i nie kwitną już tak obficie.Będę wypatrywać w ogrodniczych za innymi kolorami bo ta monotonia kolorów u mnie jest nie ciekawa.
Tawuła faktycznie robi w ogrodzie szybki busz ale kiedyś tak chciałam bo nie było nic a teraz karczuję bo ciągle się odradza.I tak jak mówisz ,dla pszczółek :lol:
Martuś mówisz o piwonii Coral że jej zapachu nie lubisz?wiesz że nie wąchałam jej a już przekwitła chyba że o coś innego chodziło.Ta pogoda dziwna dzisiaj chwilkę deszcz potem grzmoty a na końcu słońce,byłam na zakupach i jestem jakaś rozjechana,na razie ogród poczeka siedzę w kuchni,powolutku ,powolutku,powolutku kiedyś ten obiad będzie... ;:306 Miłego dnia Martuś.Kiedyś się uda zjedziemy się na rowerach :wit

Cześć Moniko super że możemy porozmawiać na forum inaczej do dyskusji został by mi tylko mój M.a to nie zawsze miłe wychodzi :lol: Muszę teraz odczekać troszkę i nazbierać parę zdjęć bo wszystko się wyczerpało ;:173 a potem u mnie będzie mało kwitnienia bo hortensje pomrożone będą miały mało kwiatu i brakuje mi tego typu kwiatów jak lawendy i tego typu rosnące one często uzupełniają fajnie luki.Dobrze jednak bo mam co planować i o czym myśleć żeby ogród żył i się rozwijał a od razu wszystko mieć też nie dobrze. :D
Powodzenia i dużo zdrowia . ;:138
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16062
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Fajny fragment ogrodu pokazałaś, z tymi różowymi piwoniami. To przepiękne kwiaty, pachnące. Tylko że strasznie krótko kwitną no i nie powtarzają tak jak róże. Przy domu to można się jeszcze pozachwycać, ale jak się jeździ na działkę, to ten widok jest krótki. Raz dwa i już kwiatów nie ma.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Wandziu,jak najbardziej masz rację jak chodziłam do pracy to wiele kwiatów przekwitło na górce a ja nie zobaczyłam ich nawet bo co tego czasu zostaje jak 12 godzin pochłania praca, dojazd i powrót potem coś trzeba upichcić i w domu,koło domu ogarnąć z perspektywy to sama się zastanawiam jak dawałam rady.Zdecydowanie górka była bardziej zaniedbana i rośliny same o siebie dbały ;:131 A człowiek chodzi na granicy wyczerpania ale "przecież jest ok!" Dlatego bardzo często jak organizm nagle dostanie dużo luzu to wariuje i odbiera na co mu się dawniej nie pozwoliło,czyli boli tu i tam ;:174 To zdjęcie z piwoniami mogło być ładniejsze gdybym zrobiła je dzień,dwa wcześniej a to palące słońce jest zabójcze dla tych piwonii,chociaż te inne też nie wytrzymają długo bo teraz mocne deszcz na zmianę z ostrym słońcem lepiej im nie robią,moja róża przy pergoli chyba Luis Oldier,zawsze zapominam która jest która,to po deszczach dużo jej opadło i straciła już urok jaki miała wcześniej.Wandziu czy daleko musisz dojechać do swojej działki?Ja mam moją starą górkę o o 5 domów dalej i z tym mam czasami problem bo nie chce się czasami wybierać na chwilę.Już wolę wyjść przed południem ,bo rano komary by mnie żywcem zjadły ,coś porobić spokojnie i wrócić w porę obiadową która to jest dla nas dwojga w granicach 16,00.Oczywiście jak mam gotowy obiad tylko podgrzać. ;:173 Urok cały takich działek jest taki że nie patrzysz cały czas na to co w okół domu a wycieczka i zaskoczenie czasami wesołe czasami przykre to też daje jakieś tempo temu życiu nie monotonię.Tak że Wandziu jest super,będzie lepiej jak rośliny będą się rozrastać to serce mocniej Ci zabije i poczujesz się super.serdecznie życzę masę radości i satysfakcji z Twojej pracy i oby się ciche marzenia spełniały :heja ;:138
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12248
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Tiaaa… Ogrodnictwo jak się chodzi do pracy bywa frustrujące. Kwiatów tygrysówek to już parę lat nie widziałem… Z makami też bywa cienko…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”