Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 977
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Mutagen Myślałam, że mam duże poletko czosnku, ale moje przy Tobie to ciut, ciut !!
Nastawiasz się tylko na zbiór nasion, czy też zjadasz liście ?
mutagen
200p
200p
Posty: 329
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Pozdrawiam. ;:138
Na działce zbieram tylko nasiona, a liście zbieram z działki 25 m2, tuż przy samym mieszkaniu.Jem świeże i kiszone.
Niestety zdrowie mi nie pozwala na jedzenie pesto.Na sprzedaży nasion dorabiam sobie do emerytury.
Sprzedawałem cebulki,liście,nasiona, nasiona skiełkowane do siania jesienią,nasiona skiełkowane i stratyfikowane do siania wiosną,cebulki jednoroczne skiełkowane do siania jesienią, cebulki jednoroczne skiełkowane i stratyfikowane do siania wiosną i do siania w pomieszczeniach.
Z różnych względów teraz sprzedaję tylko nasiona skiełkowane do siania jesienią.
mutagen
200p
200p
Posty: 329
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Pozdrawiam. ;:138
Dzisiaj ciekawy film jak w Niemczech walczą ze złodziejami czosnku niedźwiedziego.Wraz ze wzrostem popularności
czosnku niedźwiedziego powstały całe złodziejskie mafie kradnące tony liści i wykopujące tony cebulek.
W Polsce na razie nikt nie kontroluje sprzedaży w internecie, gdzie też są sprzedawane tony skradzionych cebulek i liści.

youtu.be/TMzmuzgEN04
Koloman
200p
200p
Posty: 447
Od: 15 kwie 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Czosnki i niedżwiedzi i neapolitański jakoś tak zniknęły nam.
Ostał się jedynie czosnek południowy:

Obrazek
mutagen
200p
200p
Posty: 329
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Pozdrawiam. ;:138
U mnie wyjątkowo wczesne zbiory nasion.Normalnie to są po 15 czerwca.
Na działce mam około miliona cebulek, z których większość wydaje nasiona, więc żniwa trwają dość długo, bo około dwóch tygodni, a i tak dużej części nie zdążę zebrać, bo się osypią.
Przypominam, że zbierać można liście już w drugim roku od posiania nasion.Warunkiem jest odpowiednio żyzne podłoże.
Przypominam mój film z uprawy w skrzynkach czosnku niedźwiedziego z nasion.Na filmie małe rośliny to pierwszy rok, a duże to rośliny w drugim roku od posiania.


youtu.be/A6MG9ImTXOM
mutagen
200p
200p
Posty: 329
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Post »

Pozdrawiam. :wit
U mnie dożynki.Nasiona zebrane, podzielone na małe porcje po 50 gramów i wysiane do skrzynek.
Do jesieni skiełkują i będą sprzedawane do siewu jesiennego.Wszelkie terminy dotyczące uprawy są orientacyjne, bo
rozwój roślin zależy od pogody.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”