Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Małgosiu napisałam do ciebie długi tekst wczytałam chyba z 10 zdjęć i padł mi ten h..komputer. :evil: na tym nie miałam zdjęć ostatnich a tamten wysiada takie to utrudnienia na stare lata mam ;:223 U nas na razie mocnych przymrozków nie było ale jeszcze wszystko przed nami nie wiadomo co zrobi zimna Zośka i ogrodnicy.J jak zwykle nie wytrzymałam i posadziłam pomidory do szklarni a do gruntu część kwiatów od Soni nolanę orlaję i cynie karłowe,zostawiłam jeszcze na zapas ale w szklarni też nie jest bezpiecznie bo ślimaki i tam się dostają ostatnio mi zjadł dwie papryki a turkuć w gruncie pożera cebulki i co tam dostało korzonki,np.buraczki. :evil: Nie mam czasami sił do tych szkodników a jak ktoś narzeka na krety to nie wie chyba co potrafią turkucie to dopiero tajniak niszczyciel.Zobaczę co uda mi się przesłać bo tamte zdjęcia poszły w las a na tym nie wiem czy znajdę ale się postaram ,na Św.Stanisława mam być cierpliwa ;:306 Udanego tygodnia i dobrej pogody Małgorzato. ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek
niestety nie mam tutaj zdjęć ostatnich te są z poprzedniego okresu do soboty nic nie poradzę chyba że i syn nic nie zadziała,zostaje mi zwiedzać u innych a mój wątek na razie nie ciekawy zostanie.Posiałam dopiero szałwię błyszczącą wysoką bo teraz znalazłam nasiona wzeszły ładnie tylko czy zdążą zakwitnąć przed zimą zobaczymy. :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Obrazek

Obrazek
Oj przepraszam chyba nie zaznaczyłam wielkości zdjęcia zafrasowałam się tym żeby nie wywaliło. Poprawiłam. Iwona

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17004
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Piękny powojnik. Co to za odmiana ?
Ja wczoraj 3 małe kupiłam.
Czosnki już zaczynają. No pięknie :)
;:333
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1285
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

O, moje ulubione śniedki! :D Widzę, że udało się ze zdjęciami, Jolu :)
Tak to widzisz bywa z tymi sprzętami elektronicznymi. Ja najczęściej robię fotki komórką, wgrywam same fotki na forum i zapisuję. Potem przesiadam się do kompa, edytuję i dopisuję, co potrzeba, bo na kompie wygodniej :)

Ładne ujęcia z ogrodu ;:167

Życzę słonka i braku przymrozków ;:3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12189
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Współczuję awarii komputera. To zawsze oznacza dużą frustrację i sporo niepotrzebnych nerwów.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 195
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Znam irytację w związku utrata zdjęć, zwłaszcza gdy już nie da się ich ponownie zrobić, ponieważ roślinka przekwitła. Jednak nie ma co, zaraz będą kolejne cudeńka do pokazania. :)

Kępy sniedków śliczne. Takie małe gwiazdki na rabacie. :)
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witajcie kochani ;:138
Jestem od paru dni a może już tygodni bardzo obolała i w dzień i w nocy ,i tak naprawdę tym zmęczona.
Pomimo to wczoraj był piękny dzień i bardzo fajnie mi się pracowało na "Starej górce"Wbiłam paliki na pomidory ,podwiązałam piwonie troszkę poradłowałam tę zasuszoną gliniastą glebę i zagrabiłam obie części działki,ale już czułam wczoraj że nie mogę chodzić to dzisiaj ,kosciółek,obiadzik i regeneracja ;:7
Aniuszukałam po moich zapiskach nazwy powojnika ale nie znalazłam ,mam go już dobrych parę lat ale nie mógł się zabrać do rośnięcia,teraz troszkę ruszył może dlatego że dostał nową krateczkę to się udobruchał.Prawdopodobnie kupiony na rynku to nie zapisałam bo nigdy nie ma pewności co z tego wyjdzie a takie z szkółek fachowców raczej zapisuję ten rosnący przy róży bardziej fioletowy,też nie mam nazwy,rośnie jak najęty a ten ładniejszy to jakiś hrabia się trafił. :;230

MałgorzatoTeż tak chciałam zrobić jak ty z tymi zdjęciami ale tyle jeszcze nie umiem,z telefonu nawet zdjęcia mają wyrazisty kolor ,ale nie potrafię zgrać tylko kwiatów ,ściągam wszystko z telefonu a to nie potrzebne ostatnio syn mi już robił jakąś konfiguracje i miały zdjęcia być na tym nowym ,a ja zaglądam a tam folder pusty,jutro będzie mój informatyk to go znowu dorwę tylko to ciągle zagonione ;:71 ciągle coś naprawiają z ojcem. :wit

Loki witaj ten stary to laptop po synu ledwo dycha ale tam mam jeszcze wszystko opanowane a tutaj inny program wszystko inaczej chodzi,jeszcze nie do końca sobie radzę a syn też chyba dopiero stopniowo poznaje ten komputer. ;:131 :wit

Dawidzieśniadki to te gwiazdki ?mam ich dużo w różnych miejscach to jedyne kwiatki które są pomimo mojej niedelikatności przy plewieniu. ;:306 Dziękuję za miłą ocenę,Ta stara górka i te zarośla to wszystko było niegdyś pod domem a że koło domu jest mało miejsca to przesadzam tam i jak stwierdził mój sąsiad robi mi się arboretum,prywatne. :;230 ;:138

Wszystkim bardzo dziękuję za miłe słowa i że zagościliście do mnie ,i za cierpliwość do mnie bo nie zawsze odpowiadam w porę ,bo jak wpadnę w ten mój buszsz...to przepadam na dłuższy czas.Wszystkim życzę szybkiego uregulowania pogody ciepłych dni nie grożących przymrozkami albo innymi groźnymi aurami,a przede wszystkim dużo zdrowia żeby nasze wysiłki nas cieszyły i innych,bo ktoś to ogląda i jak tylko się podoba to myślę że ma przyjemność. ;:138 ;:138 tuptam jak to mówi mój wnusio na wasze ogrody ;:65 :heja ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12189
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Współczuję przyzwyczajania się do nowego komputera…

Cudnej urody orlik… Cóż za piękny odcień błękitu!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Loki dziękuję za pochwałę ,orliki same się sieją i są tu i tam niekoniecznie tam gdzie chcę ale że często kolor to niespodzianka to nie plewię.Ptaszki mi robią taką robotę klony i dęby w kwiatkach to prawie norma,chyba na samym kraju posiały mi kosmosy jakieś 2 szt,też prawie pod nogami jak zakwitną to niech są ,a co tam bawimy się z przyrodą w niespodzianki. :tan ten kolor to dopiero jak powiedziałeś to zauważyłam ale myślę że dużo robi prześwit pod słońce bo z góry wyszedł by ciemniejszy a jeden mam wygodny do fotek ma kwiaty do góry i jest niziutki. :wit
Obrazek

Obrazek
Z początku moje powojniki wyglądały tak ,pierwszy teraz wyładniał a drugi jak by się wyrodził bo ma tylko 4 płatki nie 5 i kolor jak by ciemniejszy jeszcze nie kwitnie to nie pokażę aktualnego zdjęcia.
Obrazek
to też stare zdjęcie sama sobie przypomnę jak dawniej wyglądał. :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2903
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu, piękne masz powojniki ;:138 , nieważne, czy mają pięć, czy cztery płatki, ważne, że kwitną! :tan Takiego czeropłatkowego, mam od dawna, ale musiałam przesadzić go w czerwcu i kiepsko z nim na razie :( . Myślałam, że takie kwiatki ma mieć ;:306 , może trzeba go dokarmić?
Piękne zdjęcie konwalii ;:333 , nawet promienie słońca sfotografowałaś ;:oj .
Zdrówka I ciepłego słoneczka, Jolu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Martuś miło cie witać w moich skromnych progach,powojniki w tym roku powinny lepiej wyglądać ,chociaż i poprzednio jedzonko dostawały.Promienie wyszły nieopatrznie bo pod światło i ze spodu,chociaż jedno zdjęcie z jakimś refleksem :heja Tak naprawdę mało chodzę z aparatem bo tu dużo oczu patrzy a ja na tym tle uczulona ;:219 Jak myślisz posadzić już pomidory do gruntu czy jeszcze czekać są już biedne bo im ciasno w butach :;230 ale Zośka może zaskoczyć pomimo zapowiedzi bez przymrozków.Miłej pięknej niedzieli Martuś. ;:138 ;:3 ;:3 ;:36 ;:304
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12189
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

U mnie z orlikami było podobnie – rozsiewały się w najbardziej niespodziewanych miejscach, co roku zaskakując bogactwem kolorów… Aczkolwiek w tym roku po raz pierwszy w historii mam ich wyraźnie mniej niż w latach ubiegłych. Co zupełnie mnie nie cieszy.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Loki orliki to sympatyczne delikatne kwiaty dekorują nie zajmując dużo miejsca przynajmniej u mnie jeden rodzaj tylko bardziej sobie upodobał u mnie i jest bardziej obficie w kilku miejscach choć na pewno go nie siałam,a po sąsiedzku nikt go nie ma,podejrzewam ptaszki buszujące tu i tam przenoszące na łapkach nasionka.Ten orlik jest taki w bordo osobiście wolę te lila i niebieskie.Jak bym posiała były by i inne kolorki ale w tym roku o tym nie pomyślałam.Minęła niedziela jutro nowe zadania do wykonania,powodzenia w realizacji planów na cały tydzień i sprzyjającej pogody. ;:138
[url=https://postimages.org/]Obrazek[/urlto ten orlik tylko w tym roku jest dużo ciemniejszy niestety nie mam aktualnego zdjęcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”