Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2600
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, widzę, że i Twój ogród został oszczędzony przez mroźne powietrze ;:333 i bardzo dobrze, stres ominął Twoje rośliny i Ciebie.
Fajny apartamentowiec mają mężowskie gołąbki ;:63
Ślicznie jeszcze kwitną tulipany i pierwiosnek ząbkowany - moje już dawno przekwitły, liczę na siewki.
Cytrynowy irysek śliczny ;:167
Miłej niedzieli Kochana, i cieplutkich kolejnych dni ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11310
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Strat u Ciebie Lucynko nie było i jest to optymistyczna wiadomość! :D
Będą roślinki do pokazywania i podziwiania1 ;:138
U mnie sporo roślin nie pokazało się!Czekam może jeszcze się pojawią... :?
Różom jak jednej musiałam wyciąć suche patyki do ziemi ale wszystkie "odbijają" ładnie i zdrowo.Odnłodzą się!Kilku powojników także brakuje...
Miłej "majówki" z Rodziną na łonie natury ;:196 ;:167 Lucynko!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16610
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Letnie temperatury nie pozwalają wcześniej niż po 19-tej wracać do domu.
W sumie cały dzień coś robiłam, ale gdybym miała wymienić wszystkie czynności, nie dałabym rady.
Natomiast bardzo dobrze pamiętam, że robiłam zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Małgorzatko - owszem, białe gołębie są ładne, ale jednocześnie największe szkudniki. ;:145
Z tego też powodu M, wysłuchawszy moich próśb, pozbył się większości z nich i nabył 'widyny' oraz 'felki.'
Felki to te czarno -białe, a widyny chodzą w skarpetkach.
Szczęśliwie przymrozki ominęły nasz ROD-os. ;:303
Obrazek
Tutaj są same felki.
Obrazek
A ten samotnik to widyn.

Gosiu - gołąbki to hobby M, dlatego wymyśla dla nich coraz to nowe udogodnienia. ;:7
Przymrozki ominęły cały nasz ROD-os, nie słyszałam też, by w najbliższej okolicy nabroiły, zatem i Twój ogród zapewne został potraktowany ulgowo. ;:63
Obrazek
Obrazek

Halszko - M nie żałuje czasu dla gołębi, bo to jego hobby, dlatego coraz to jakieś nowe udogodnienia wymyśla. ;:306
Tulipany jeszcze kwitną, pierwiosnki powoli kończą, ale dobrą robotą na działce zrobiły. ;:333 Chwała im za to. ;:138
Dziękuję za dobre życzenia. ;:167 Spełniają się dzień po dniu. :tan
Tobie życzę wspaniałej majówki. ;:196
Obrazek
Obrazek

Maryniu - to nie jest tak, że nie mam strat, bo mam, pozimowe. ;:222
Moim różom nawet zimą nic się nie stało, a niektóre już mają pąki. ;:215 Tylko nowo kupiona, niestety, nie zechciała się zaaklimatyzować. ;:222
Majówka będzie w towarzystwie M. :( Reszta rodziny ma już swoje plany wyjazdowe.
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Obrazek
Powojnik przed kilkoma dniami przesadzony ma się całkiem dobrze. ;:303 Nawet jednego pąka nie zgubił.
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2897
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, w słoneczku wszystkie kwiatuszki pięknieją ;:138 . Chociaż szybciej przekwitają :( , to przynajmniej możemy się im przyglądać, nie marznąc w nos, jak to ostatnio bywało.
Lucynko, na moim ekranie pierwiosnek jest różowy ;:333 .
Też mam taki problem z kolorem żółtym, przeważnie widzę na zdjęciu u siebie, o wiele ciemniejszy niż w rzeczywistości, ale przesłane do córci, na jej ekranie, jest takie jak trzeba! ;:oj

Gotowe sadzonki stopowca, mam od kilku lat, ale jeszcze nigdy nie kwitły ;:14 , dlatego poprosiłam Cię o nasionka z nadzieją, że może szybciej doczekam się kwiatka z siewki, bo Twoje jakieś bardziej chętne do kwitnienia :tan .
Kiedy pojawiły się siewki, to te moje, ze wstydu chyba, zawiązały nareszcie pączki! ;:333

Śliczne iryski ;:167 , a jeszcze do towarzystwa mają tulipanki i pierwiosnki ;:138
Kukliki kwitnące i pełnik podziwiam ;:oj
Niech te piękne chwilę trwają! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7979
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko
Podziwiam różnorodne i ciekawe tulipany ,obłędne irysy ;:138
Cieszę się ,że nie macie szkód mrozowych.
No i ,że to był ''jednorazowy wypadek'' z wyziewami rafinerii :roll: :wink:
Gołębnika nie będę chwalić / z przyczyn wiadomych/ :;230 Choć sympatyczna rasa z tymi kryzami na głowie.
Współczuję sąsiadom tych dużych stad :!: ;:oj
U nas lepiej ,teraz na drzewa się przeniosły , a do ogrodu niski płotek kupiliśmy.
Wielkie sadzonki pomidorków - podziwiam ;:196
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16610
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Wyobraźcie sobie, że na mojej działce jest już tak sucho, że muszę podlewać. Wczoraj zlałam dokładnie całą działkę, a dzisiaj słońce i wiatr dokładnie ją wysuszyły. Niestety,dzisiaj mogłam podlać tylko niektóre rośliny, ponieważ wody z węża możemy używać co drugi dzień. Jest to woda nieuzdatniana, wprost z pobliskiej rzeczki, którą trzeba trochę oszczędzać, by wody nie zabrakło.
Dzisiaj też zaszaleliśmy z M i wsadziliśmy do gruntu cztery pomidory w nadziei, że zimni ogrodnicy i Zośka już byli... ;:218
Mam tak dużo sadzonek, że w razie czego płakać po nich nie będę.
W tunelu wsadziliśmy sześć, na więcej na razie nie ma miejsca, stół roboczy z sadzonkami, nie tylko pomidorów, zajmuje zbyt dużo miejsca.
Eksperymentalnie wsadziłam też dwie dalie z siewu. Tez mam ich tyle, że ewentualne przymrozki nie sprawią mi wielkiej przykrości.
A na rabatach nadal kolorowo, choć wiele kwiatków już przekwitło. Ścinanie przekwitłych kwiatostanów prymulek zajęło mi ponad godzinę.Kocham je, gdy kwitną,denerwują, gdy muszę ścinać, by się nie rozsiewały. ;:306

Obrazek
Tak wygląda kwiatek stopowca. Obok niego z ziemi wygramolił się drugi, a ledwo się wygramolił, od razu pokazał kwiatek.
Obrazek
Obrazek
W wielu ogrodach podziwiam kwitnące już orliki, podczas gdy moje jeszcze się ociągają, a ten jest najbliższy rozwinięcia pąków.

Martusiu - teraz to nawet za gorąco, zwłaszcza gdy trzeba coś porobić. Pot się ze mnie lał podczas ścinania przekwitłych pierwiosnków. :lol:
Mam jeszcze bożykwiat w jasnoróżowym kolorze, za chwilę zakwitnie. Ciekawa jestem, jak mój aparat pokaże ten kolor. ;:218
Szczerze mówiąc, nawet nie widziałam pąków moich stopowców. Gdy przyjeżdżam na działkę rano, widzę już kwiaty. :roll:
W ogóle to bardzo dziwnie w tym roku się zachowują. ;:7 Zwykle najpierw rosły im parasole liści, pod którymi ukrywały się kwiatki.
Dziękuję za słowa pochwały dla moich kwiatków ;:180 ;:180
Oby jak najdłużej kwitły, a majowi szkodnicy niech w tym roku się nie pokazują. ;:303
Obrazek
Maczek walijski z sadzonek od Ciebie, właśnie zaczyna kwitnąć. ;:167
Obrazek
Ten też od Ciebie, tylko już z nasion wysianych przeze mnie.

Agnieszko - dziękuję ;:180 Jesteś bardzo miła dla moich kwiatków. ;:167
Sprawę gołębnika doskonale rozumiem, ;:108 też nie chwalę się nim, zdjęcia zrobiłam na zamówienie.
Niech gołębie siedzą sobie na tych drzewach do oporu. ;:303 Zastanawiam się, czy płotek zatrzyma je przed sfrunięciem do ogrodu... ;:218
U mnie teraz gołębie mają labę, bo żadnych nowych siewek na rabatach nie ma, więc łażą po całej działce, a M tylko pilnuje, by sąsiednich działek nie odwiedzały. :lol:
Pomidory już chciałyby na stałe miejsce, ;:131 ale oprócz eksperymentalnego wsadzenia kilku, boimy się narażać pozostałych i muszą czekać. :)

Postimage się zawiesiło i dzisiaj więcej zdjęć nie wstawię.
Wspaniałego świętowania Wam życzę na łonie natury, pod słonecznym niebem.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2600
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Witaj Lucynko majowo :wit
U mnie też sucho niesamowicie, podlewam punktowo wodą z beczki. Wody dostarczam szczególnie tym roślinom, które kiepsko rosną albo oberwały od mrozu lub są świeżo wsadzone.
Reszta musi sobie radzić.
Teraz lekka przerwa w kwitnieniu, choć u Ciebie ciągle kolorowo za sprawą irysków, maczków kuklików, lada moment dadzą pokaz orliki, stopowiec czaruje pięknymi kwiatkami ;:215
Też zauważyłam, że link do postimage pod ramką wiadomości coś się zacina, ale radzę sobie wchodząc przez wyszukiwarkę na stronę hostingu i wstawiając zdjęcia tak jak wcześniej.
Pięknej pogody Lucynko Ci życzę, choć nocą trochę ciepłego deszczu by nie zawadziło :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1968
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Piękne gołąbki,takim można dużo wybaczyć za urodę u mnie wczesną wiosną dzikie gołębie zabrudziły mocno 3 parapety musiałam obłożyć je doniczkami aż im się odwidziało przysiadać na parapetach.Kwiaty śliczota a powojnik migiem rośnie ja mam kilkuletniego i ani połowy wysokości twojego nie ma.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1254
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, kwiatki piękne :) Pierwszy raz widzę kwiaty stopowca :)
Za zdjęcia gołąbków dziękuję. Te z kołnierzem są rzeczywiście piękne :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16610
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Witaj, Maj!
Trzeci Maj!

Obrazek

:wit Witajcie!
Wczoraj najstarsze dziecię wraz z żoną zrobiło nam miłą niespodziankę. Przyjechali późnym popołudniem na kawę na działce. :tan Że też im się chciało z Warszawy na dwie godzinki...
Dzisiaj piekliśmy się sami w trzydziestu stopniach pod pełnym słońcem.Na szczęście są jeszcze sąsiedzi, dzięki którym czas upłynął w sympatycznej atmosferze.
Szybko przekwitają kwiatki, a wszystkie roślinki proszą o wodę. Niestety, gospodarz zrobił sobie wolne i na trzy dni pozbawił nas dostępu do wody z węża, wobec czego nadźwigaliśmy się konewek, bo żal było patrzeć na więdnące roślinki. U nas jak zwykle: albo leje bez opamiętania, albo susza jak na pustyni ;:222 ;:222
Na szczęście jest jeszcze na czym oko zawiesić.
Obrazek
Pierwiosnki 'Siebolda' sieją się bez opamiętania i wszędzie ich pełno.
Obrazek
Zakwitły chabry białe i tzw.czarne, niebieskie jeszcze się namyślają.
Obrazek
W realu jest dużo ciemniejszy.
Obrazek
Przesadzony clematis nie tylko nie zgubił pąków, on je rozwija.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dzwonek skupiony biały.
Obrazek
Obrazek
Maczki od Martusi.
Obrazek
Kwitnie drugi stopowiec. Tuż nad ziemią.
Obrazek
Zawilec wielkokwiatowy.

Orliki u mnie dopiero zaczynają swój pokaz.

Halszko - u mnie też nieco bardziej zielono i gdyby nie pierwiosnki 'Siebolda', kukliki oraz iryski, innych kolorów nie byłoby widać, bo to są pojedyncze kępki bądź pojedyncze roślinki. ;:108
Próbowałam też przez stronę hostingu, ale i tam był jakiś zastój.
Dziękuję za pogodę, ;:196 a co do deszczu, to nie miałabym nic przeciwko temu, żeby i w dzień popadało. ;:303
Obrazek
Obrazek

Jolu - Jestem bezwzględna i niczego gołębiom nie wybaczam. ;:185 ;:185
Od wczoraj już nie są wypuszczane, ponieważ zasiałam kilka kwiatków i nie chcę, by mi wyjadły nasionka. :lol:
A miejskie gołębie i u nas brudzą parapety, ;:222 często muszę je myć.
Ten powojnik na poprzednim miejscu też stał w miejscu, dopiero teraz ruszył z kopyta. ;:333 Widocznie nowa miejscówka bardziej mu odpowiada. Może i Twój wymaga lepszego miejsca. ;:218
Obrazek
Obrazek

Małgorzatko - pięknie dziękuję za słowa pochwały ;:167
Kwiatki stopowca nie są aż tak ozdobne, jak jego owoce. ;:215 Jeden już przekwitł i zaczął budować owoc.
Felki są też w innych kolorach, ale nie udało mi się ich obfocić, strasznie ruchliwe. ;:7
Obrazek
Obrazek

Do Was zajrzę jutro - pojutrze, bo już mi powieki opadają i jeszcze prysznic przede mną. Zatem mówię Wam: Dobranoc i życzę wspaniałego weekendu.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11310
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

U Ciebie Lucynko już orliki kwitną ochoczo ;:333 ,u mnie tylko jeden był wyrywny ale wielu siewek wieloletnich brakuje...Nie tylko ich,czekam na chryzantemy,których nie widać... :? ;:219
Clematisowi dogodziłaś więc się miło odwdzięcza! :D Kwitnące maczki także jako ogrodowe wypełniacze pełnią swoją rolę...Jakie wypasione Bożykwiaty :shock: u mnie miernoty nie dożywione :oops:
Serdeczności zostawiam i wybieram się w drogę ;:71 ,wczoraj pauzowałam! ;:196 ;:167

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11563
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko kukliki pięknie kwitną. ;:oj Podziwiam czarnego orlika, moje trzy szybko przepadły.
M pracuś wyjątkowy, takie apartamenty przygotował dla swoich pupili. ;:215
Irysy też już ukwiecone. Masz tak dużo kolekcjonerskich roślin, że nie śmiem nawet wymieniać z nazwy. ;:173 Tylko kamasję popodziwiałam, bo kolor ma niesamowity.
Powojnikowi wreszcie dogodziłaś, :D skoro po przesadzeniu ma tyle kwiatów.
Narzekamy, jak mokro, a tu kilka dni ciepła i wiatru, i już susza. Dziś zaczęłam podlewać po jednej rabacie, bo słabo korzeniące się rośliny więdły. ;:202
Niech deszcz podleje działkę, ale bez zimnych dni.
Spokojnego tygodnia. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16610
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj nieco wcześniej wróciliśmy z działki. Gdy tylko zerwał się wiatr, zwinęliśmy manele, zapakowaliśmy Miśkę i do domku. Niestety, jak dotąd, tylko wiatr i chmury, deszczu ani widu, ani słychu.
Jako że niedziela, nic nie robiliśmy. Trochę poczytałam, trochę pogadałam, a na koniec odkryłam przędziorka na jednej borówce. Coś musi się zawsze wydarzyć, by ze spokojnym sumieniem nie wracać do domu.
Słoneczne i gorące dni szybko zwinęły kwiaty irysków i tulipanów, tak że aktualnie jest już bardziej zielono, wielobarwność zrobiła sobie przerwę. Cóż, jej też się należy odpoczynek.

Obrazek
Co to jest i kto mi tę śliczną roślinkę przysłał? Skleroza. ;:223
Obrazek
Chabry niebieskie postanowiły nie pozostawać w tyle i zakwitły od razu kilkoma kwiatkami.
Obrazek
Zaczyna kwitnąć orlaja.
Obrazek
Lilak 'Meyera' rozsiewa swoją słodziutką woń po działce.
Obrazek
Dziewanna ogrodowa w tym roku wyprzedziła obie austriackie.
Obrazek
Pierwiosnek japoński dopiero startuje.
Obrazek
Piwonia majowa zakwitła o jakieś trzy tygodnie wcześniej.
Obrazek
Lubię jastrzębca. Zwłaszcza pod zachmurzonym niebem.
Obrazek
Z żalem pożegnałam szałwię okręgową, która postanowiła zrobić mi niespodziankę i właśnie gramoli się z ziemi.

Obrazek
Przez ostatnie trzy dni towarzyszyła nam taka temperatura. Oczywiście w głębokim cieniu.

Maryniu - niestety, i u mnie wiele orlików zniknęło, a te,które pozostały zakwitają kolejno. Najładniej rozsiały się i kwitną czerwone pełne. ;:333 Chryzantem i u mnie nie widać, ;:185 nawet najstarsza mocno rozrośnięta zniknęła. ;:222
Dziękuję za słowa uznania dla moich kwiatków ;:180
Serdeczności przytulam i odwdzięczam. ;:196
Obrazek
Obrazek

Soniu - jesteś niesamowicie miła dla moich podopiecznych. ;:167 Tak naprawdę, to ja nie mam żadnych rarytasów, może poza tymi, które przyjechały do mnie od miłych Forumek, w tym również od Ciebie. ;:138
U mnie też sucho. ;:222 Wczoraj nareszcie miałam dobre ciśnienie i dokładnie zlałam całą działkę, a dzisiaj niektóre rośliny już omdlewały ;:174 i ganiałam z konewką. ;:65
Myślałam, że dzisiaj popada, ale powiało, postraszyło burzą i na tym się skończyło.
Deszczu życzę Twojemu ogrodowi i ogrodom wszystkich nas. ;:196

Twoje-moje floksiki jeszcze żyją, tylko coraz to ich ubywa. Widocznie coś im nie odpowiada.
Obrazek
Obrazek

Dobrego tygodnia, Kochani. ;:4 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”