Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krabik
200p
200p
Posty: 305
Od: 28 gru 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

U mnie Ijuński był niski i szeroki. Ciekawe, jakie owoce będą u tego wysokiego, czy na pewno to ta odmiana, może poszła krzyżóweczka? I za rok ustawimy się w kolejkę po tego pomidora, jeżeli okaże się udany? Robertkicia25 świetnie to ujął: pomidor karłowy o wzroście nieokreślonym - niby jedno wyklucza drugie, ale tu określa stan faktyczny.
Np. w dwarfach jest taka fajna historia z Dwarf Moliagul Moon. Pewna Dunka zauważyła wśród swoich pomidorów inny okaz, obecnie to już ustabilizowana odmiana, ma inny odcień, nieco wyższa, owoce mniejsze, roboczo nazwany Dwarf Moliagul Moon 2 (w tomatoeden.net), widziałam go też na duńskich stronach. Podsumowując: ogrodnik robi swoje, a przyroda czasem nieoczekiwanie zafunduje psikusa.
Anna
Olafasola13
100p
100p
Posty: 165
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

W tym roku mam 4 ijuńskie w tym 3 posiane w pierwszym tygodniu lutego, w których jeden jest o zdecydowanie spowolnionym wzroście a dwa zdecydowanie wyższe. Tak samo urosła mi Vilma. Zdjęcia dodawałam niedawno w innym temacie gdzie 3 pomidorki są wyższe a jeden zdecydowanie mmniejszy karzełek. Dodam że wszystkie były na tym samym parapecie. Ta Vilma która jest bardzo niska ma widać więcej pąków kwiatowych niż pozostałe. Będę z niej zbierać nasiona
iwonaceae
200p
200p
Posty: 334
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Z wizyty w Amsterdamie przywiozłam takie oto koktailówki: Romaatjes
Obrazek
Czerwone, słodziutkie serduszka. Wyglądają cudnie, ale i smakują wspaniale, czego nie można powiedzieć o wielu innych koktailówkach dostępnych w marcu. Niewiele udało mi się znaleźć na temat tego pomidorka. Na opakowaniu nie pisze, żeby to był F1, więc wydłubałam kilka nasionek i wysiałam na próbę. Może ktoś już uprawiał?
Pozdrawiam,
Iwona
Kosiash
100p
100p
Posty: 159
Od: 8 cze 2022, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Ktoś uprawiał z was Red Cherry ? Mało informacji potrafię znaleźć i tej odmianie.
Ewaca
200p
200p
Posty: 394
Od: 12 lut 2023, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Wreszcie są sadzonki, a teraz kolejny problem, jak je pomieścić? Piszę więc z prośbą, moze ktos uprawiał poniższe odmiany i mógłby mi wskazac te o pokroju zdechlakowatym, wtedy mam szansę upchnąć więcej. Bardzo dziekuje, za wszelkie wskazowki.
1. Brad's Black Heart
2. Black Master
3. Gary O'sena
4. Aunt Swarlos Polish Plum
5. Polish Linguisa
6. Sarnowski Polish Plum
7. Dyadya Stepa
8. Alter Komunist
9. Lucky Tiger
10. Peach & Cream
11. Sibirskie Banany
12. Nocna Świeca
13. Arkashine
14. Nona Antonina
15. Russian Big Roma
16. 1884
17. Omar Lebanese
18. Mama Leone
19. Tiffen Menonite
20. Wes
21. West Virginia
22. Carol Chycos Big Paste
23. Hemers German
24. Monomakh
25. Czekista
26. Sovetski
27. Oslinyje Ushi
28. Fatima
29. K-37
30. Budenowka
31. Amana Pink
32. Abakanski Rozovyj
33. Mama Irena
34. Mrs Maxwell Big Italian
35. Olena Ukrainian
36. Malinowy 1955
37. Dr Wyches Yellow
38. Midnight Sun
39. Oaxacan Jewel
40. Gurmansun F1
41. Aqua Terme
42. Chocolate Stripes
Nie ma to jak porozmawiać z kimś o pomidorach;) Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Robertkicia25 +
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 652
Od: 29 mar 2023, o 06:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Odmiany pomidorów na przyszły sezon ( 2024 rok )- cz.5

Post »

Kosiash pisze: 17 kwie 2024, o 18:36 Ktoś uprawiał z was Red Cherry ? Mało informacji potrafię znaleźć i tej odmianie.
Kiedyś uprawiałem Red Cherry to pomidor o bardzo intensywnym wzroście do tunel i szklarni nie polecam chyba , że ostro go ciąć . Czym dalej tym ma dłuższe podwójne grona , jest lekko słodki a bardziej kwaśny o przecierowym smaku , ale musi dobrze dojrzeć na krzaku . Skórke ma dosyć twardą za szybko zerwany ogólnie dosyć plenny oceniania słabe 7/10 . ;:333
Ochoty na powtórkę nie czuję .

Aniu (krabik) , jestem ciekawy tego wysokiego , mój rośnie podobnie jak twój . W sumie zaczął kwitnąć na wyższych gronkach dolne stanęło w miejscu .
Pozdrawiam Robert :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”