Kolekcje Floriana cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2012
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Cześć Florianie kiedyś miałam dalię bardzo duży kwiat i bardzo niziutki krzak kolor taki morelowo- żółtawy a kwiat żeby ci nie skłamać wielkości dużego talerza płaskiego obiadowego,płatki wiotkie lekko skręcone długie spotkałeś się z taką odmianą niestety przed laty dałam ją córce i nie przetrwała.Fajna by biła na te rabatki z kamykiem jako soliter albo w jakiś krajnym rogu.Miłego tygodnia. :wit
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8026
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Florku ;:3
Mam do Ciebie pytanie z innej beczki. :)
Czy byłeś na pustyni :?: Wiem ,że Maroko odwiedziłeś parę razy.
Ale czy w prawdziwy ,dziki świat dalej się zapuściłeś :?:
Zazdraszczam tych wojaży ,ja sobie popatrzyłam tylko z daleka przez Morze Śródziemne :;230
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Agnieszko, nie mam własnej kwiaciarni; moja działalność gospodarcza to ogrodnictwo. Ale w kwiaciarni pracuję nadal.
Trawa ostnica jest wieloletnia. Ja też cenię wiele dzikich traw i jak mi bardzo nie przeszkadzają, to zostawiam np. tymotkę lub cynodon. Jutro muszę wypielić cynodon z dalii, bo już brzydnie, a kilkanaście dalii zarośnięte nim.
Nie szklarnia ale mała szklarenka, w której mieści się aż 8 dalii :;230 I jeszcze trochę mniejszych kwiatków.
To dobra wiadomość, że 'Arabian Night' szybko przyrasta; jest świetna do cięcia.
Chwila odpoczynku od codzienności na wystawie dalii w Dolni Roveń koło Pardubic (Czechy). Można było nacieszyć oczy, spotkać znajomych z Czech i samemu trochę poaranżować:
Obrazek

Wracam do nowinek, a skoro była mowa o sąsiadach, to czeska odmiana:
'Baby Fialova', bardzo zgrabna dalia parkowa
Obrazek

Lojka, nie spotkałem się z taką odmianą. To rzadkość niskie dalie o talerzowych kwiatach. Ciekaw jestem, co to za odmiana była?
A z nowości - siewka. Bardzo oryginalna i jeśli przez 3 lata sprawdzi się (zachowa cechy) otrzyma nazwę. Na razie roboczo od imienia twórcy nazywa się 'Bolesław II':
Obrazek

Naładniejszy Hapet w tym roku z nowości:
'Hapet Diadem'
Obrazek

Agnieszko, na pustyni byłem kilka razy; właśnie podczas pobytu w Maroku i Egipcie. Ale prawdziwy dziki świat odkrywałem w Afryce Środkowej. Do dziś mam ciary, jak wracam wspomnieniami do Senegalu czy Gwinei-Bissau.
Nowość pomylona ale wyjaśniło się, co to:
'Bradley Aaron'
Obrazek

Nowinka polska niewielka 'Krynica'
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8026
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Florianie
Nawet w środkowej Afryce byłeś , wow :!:
Podziwiam i zazdroszczę pozytywnie :!: ;:138
Wiązanka purpurowych dali genialna :D
Szklarnię z białymi daliami to bym chciała bardzo zobaczyć :oops: :)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9814
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Pokazuj proszę wszystko co kwitnie u Ciebie, nie tylko nowinki. Masz takie śliczne odmiany!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Agnieszko, dziękuję. Fajnie jest skonfrontować naszą rzeczywistość z tak odmienną rzeczywistością ludów Czarnej Afryki.
Szklarnia jest malutka i mieści się w niej 8 krzaków dalii. Naprawdę nie ma co pokazywać. Natomiast nowości owszem -warte pokazania.
'Aroldessa', bardzo lubię małe dalie dekoracyjne - zwarte i świetne na kwiat cięty:
Obrazek

O każdej dalii można powiedzieć coś miłego; nawet o takiej, która dla mnie jest mało użyteczna. Ale obficie kwitnie 8-)
'Binky'
Obrazek

Miłko, trzeba dokonać jakiejś selekcji w tym, co chcemy pokazać. Nie mam czasu pokazać wszystkiego. Starsze odmiany można zobaczyć w wątkach z poprzednich lat. Zachęcam 8-)
A nowości pokazuję po raz pierwszy.
'Enyo', znana mi do tej pory z wystaw. W końcu ten olbrzym i u mnie:
Obrazek

'Gargantua', wreszcie zgrabna dekoracyjna dalia różowa:
Obrazek

Zakończyły się wystawy daliowe. W ub. tygodniu byliśmy w Hejnicach po czeskiej stronie Gór Izerskich:
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8026
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Florku
Bardzo się cieszę bo widzę ,że zostałeś ponownie nagrodzony ;:215 ;:196
Miło zostać docenionym. ;:108
Fajną masz bluzę ,lubię ten styl. :)
Za jakie odmiany Cię uhonorowano , powiesz :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4571
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

No no no dwa puchary ;:77 kwiaciarnia z daliami :shock: o tym że ostnica się podoba powiem tylko: nie dziwię się :D
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Agnieszko, dziękuję. Muszę coś wyjaśnić. Na wystawie byłem z panem Stanisławem Lipieniem i tworzyliśmy team. Więc mój sukces połowiczny. Puchar dostaliśmy za najlepszą ekspozycję zagraniczną oraz za największą dalię. A była nią 'Yellow Sunburst'
Obrazek

Wracam do nowości. Jeśli to nie pomyłka, to mam nową dalię łotewską:
'Gunilda'
Obrazek

Dziękuję Olu
Wiesz, ostnica nie jest łatwa dla florysty. Przede wszystkim jest drobna, a co za tym idzie pracochłonna. Nie wiem czy każdy sobie to uświadamia ale w kwiaciarni w dużym stopniu pracuje się pod presją czasu więc nie każdy i nie zawsze będzie bawił się z taką ostnicą. A jednak - ma branie :lol:
Do traw ciętych dołączyły następne - trzcinniczek 'Karl Forester', proso rózgowate i miskant chiński:
Obrazek

W ub. roku trafiła do mnie taka nowość. Chyba jeszcze jej nie pokazywałem:
'Kiku Kazari'
Obrazek

Dalii jest teraz niezwykle dużo. Można się w nich "zanurzyć"
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8026
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Florianie
Pięknie przybrana zwycięska dalia :!:
To brawa dla Was Obu Panów ;:63
Przecudne trawy :?:
Pracowałam w kwiaciarniach i wiem ,jaka to presja.
Rany ,jeszcze ludzie na ręce patrzą to było najgorsze...
Kiedyś się skaleczyłam mocno robiąc wielki bukiet z wysokich róż ,facet patrzy a ja z krwawiącą ręką w buzi i trzymam tę wiązankę ,bo przecież nie puścisz nie związanej :;230 ;:202
Cieszmy się daliami bo zaraz przyjdzie Dziadek. Wiesz jaki ;:306
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2012
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Yellow Surburst jak dobrze piszę to ta o której ci pisałam była tej wielkości może nawet takie płatki tylko kolor mieszany Zółto -brzoskwiniowo jakiś tam już nie potrafię powiedzieć niestety chyba nie mam jej zdjęcia bo to było lata temu nie robiłam jeszcze tylu zdjęć ,ale masz super te dalie i inne rośliny można stracić głowę.Przepiękne gratulacje wielkie. ;:138 ;:180
Florianie znalazłam i moja pamięć troche zakłamuje nie chcę ci zaśmiecać wątku jak znajdziesz chwilkę to ta moja będzie zdjęcie na moim wątku,zapraszam zerknij. :wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7100
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Florianie miło Cię widzieć, zwłaszcza tak obdarowanego złotem. Zasłużonym ;:333 Gratulacje.
Ta niebieska dalia rozbawiła mnie. Pamiętam zabawy w farbowaniu białych goździków. Wlewałam do wody atrament i po jakimś czasie kwiat był niebieski. :D
Za Bolesława II trzymam kciuki.
U mnie najwięcej braw ( od koleżanek, które mają okazję podziwiać Twoje dalie jak przynoszę do pracy bukiety) otrzymuje Black Jack. Jest ogromnym krzewem, ma chyba 2 metry, kwitnie ogromnymi kwiatami. I wytrzymuje wyprostowany.
Inne dalie straciły znaczniki ;:7 i musi mi wystarczyć, że nazwę je kolorami. Piękne mam w tym sezonie, mam nadzieję że też pięknie przezimują.
Dopytam tylko jakie masz patenty na podtrzymanie krzewów daliowych.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Agnieszko, pracę w kwiaciarni bardzo lubię, bo to rodzaj pracy artystycznej. Choć inne były moje artystyczne koleje życia to tutaj się bardzo dobrze odnajduję, bo łączy się to z moją pasją do roślin.
Jeśli klienci są życzliwi, cierpliwi i mili to patrzenie na ręce wcale mi nie przeszkadza. Gorzej jak ktoś śledzi moje ruchy w złej intencji. Wtedy się we mnie gotuje, ale przybieram sceniczny spokój i uśmiech, i robię swoje. Ale obecnie kwiaciarnia to dla mnie raczej odskocznia od ogrodniczej codzienności, znacznie cięższej i bardziej nerwowej w kwestii prowadzenia własnego biznesu.
Dla relaksu czasem zrobię jakąś kompozycję do kościoła:
Obrazek

Ale wróćmy do tegorocznych nowości.
Białych dalii nigdy za wiele, zwłaszcza tak kształtnych dla florystów:
'Blizard'
Obrazek

Lojka, bardzo dziękuję. Piękna Twoja 'Yellow Sunburst'. Choć u mnie na pomarańczowo się nie wybarwia. Mam ich sporo, bo ładnie się rozmnożyła.

Ta dalia wróciła do mnie po wielu latach. Dostałem ją kiedyś od przyjaciela, który przywiózł mi ją z Holandii. Potem zginęła mi więc traktuję ją niemal jak nowinkę:
'Duet'
Obrazek

Kolejna piękność od Haslhofera:
'Hapet Orange Pearl'
Obrazek

Dzięki Małgosia. 'Bolesław II' w tym roku lepszy niż 'Bolesław I'. Może w przyszłym roku uda się wybrać tę lepszą do dalszej reprodukcji. Na pewno obydwie są unikatowe. A 'Black Jack' to dalia wyróżniająca się; pod względem swoich cech, koloru kwiatu i liści i jest zazwyczaj wysoka i mocna.
Kolejny piękny Hapet:
'Hapet Royal'
Obrazek

Przybyła do mnie zaledwie miesiąc temu i już zakwitła :tan
'Kazusa Shiranami'
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”