Kolekcje Floriana cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2343
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Jadziu dziękuję. Obiedka - piękna trawa, co bardzo doceniają floryści (biorą każdą ilość). Faktycznie, potrafi się rozsiać, co mnie bardzo cieszy 8-)
Na wystawie dostałem pamiątkowy dyplom i pucharek. Ale największą nagrodą było zaproszenie i uczestnictwo w rapotinskiej wystawie. Pokazałem tam m.in. kultową odmianę 'Sombrero'
Obrazek

Do Czech pojechała również czeska odmiana 'Uršula Kluková'
Obrazek

Małgosiu dziękuję. Mając areał dalii człowiek haruje od rana do nocy więc wyjazd na wystawę jest odpoczynkiem i docenieniem naszej pracy. Przede mną jeszcze dwie wystawy :tan
Co roku niektóre moje dalie olśniewają. I są to zarówno nowinki, jak i odmiany, które mam dłużej. Kandydatką do takiego tytułu z dalii karłowych jest 'Nati'
Obrazek

Obrazek

Natomiast florystów na pewno olśni najbardziej 'Cafe de Paris', bo kolor beżowy jest nr1 w bukietach ślubnych:
Obrazek

Oprócz dalii dużym powodzeniem cieszy się werbena:
Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7100
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Klukovą mam od Ciebie i jest u mnie faworytką. Jest sporym krzewem, z dużą ilością kwiatów, zdrowa.
Nati piękna ;:167
Werbena ciekawa. Nie mam takiej, za to mam tryliard ;:224 siewek patagońskiej, którą też lubię :D
Kawiarenka z Paryża to nie mój kolor, ale układ płateczków ma idealny ;:333
Życzę sukcesów na kolejnych wystawach ;:63
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Układ płatków Cafe de Paris jak u Cafe au lait obie cudne to samo Nati . Zresztą Florianie wszystkie które teraz pokazałeś są cudne do zakochania ;:167 Uwielbiam Werbenę hastatę jest bardzo fotogeniczna ona nie rozsiewa sie aż tak jak patagońska ,ale obie są śliczne ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9814
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Gratuluję udziału w wystawie w Rapotinie. Cudne dalie wystawiłeś. No i miło zobaczyć Cię na zdjęciach.
Na wystawie w Kiekrzu kilka osób o Ciebie pytało. Masz pozdrowienia! Na szczęście w tym roku sezon łaskawszy u nas niż poprzedni i dalii było sporo, ale brakowało tych pięknych wielkich talerzowych odmian, które pokazywaliście. Czujcie się permanentnie zaproszeni, może kiedyś jeszcze się uda.
Krwiściąg piękny. Coś mi się wydaje, że muszę gdzieś na rowie ukopać, bo piękna bestia. Mam różowe, ale one nie dają takiego efektu.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8026
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Florianie
Gratuluję wystawy. ;:196
Chyba znowu Cię docenili ;:224 :D
Cudna ta ostatnia dalia z serii z wystawy ,trawa genialnie dobrana :!:
Krwiściąg bardzo interesujący ,mam różowy przypominający szczotki do butelek.
No i werbena ,cudna. U nas chyba pluskwy /zmienniniki/ niszczą czubki pędów i nic chyba nie będzie.
Na daliach podobnie ,liście młode zdeformowane.
Florian to Ty jesteś już normalnie daliowym vipem ,że Ciebie pozdrawiają ;:215 8-)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4569
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Dalia Nati i wystawowe - to kwiaty obok których nie można przejść nie zwracając na nie uwagi :)
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2343
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Dzięki Małgosiu. U mnie werbena hastata zadomowiła się już dawno, natomiast patagońska jest od tego lata, z czego ogromnie się cieszę! Spodobało jej się i już kwitnie, dumnie wznosząc się ponad innymi roślinami. Przy okazji wzbogaciłem się o białą i różową werbenę hastata :tan
Tak, 'Uršula Kluková' to piękna i niepowtarzalna dalia. Zaczęła kwitnąć już w lipcu, dlatego często była cięta.
Obrazek

Ale trzeba zacząć pokazywać nowości. Oto jedna z nich i od razu zachwyciła mnie swoją delikatnością i subtelną barwą, wyrazistym konturem i oryginalnością:
'Alloway Cottage'
Obrazek

Jadziu dziękuję. 'Cafe au Lait' i 'Cafe de Paris' mają inny układ płatków. To co je łączy to niepowtarzalny beżowy kolor. We florystyce ślubnej jest to nr 1. Choć nadal najwięcej na śluby sprzedaje się dalii białych. W tym tygodniu miałem 3 zamówienia na dalie białe na ślub. Przewidziałem to i dalie białe zostały posadzone najwcześniej, w najcieplejszym miejscu i w szklarni:
Obrazek

Wśród nich zdecydowanie najpiękniejsza jest 'Mingus Ida'
Obrazek

Dziękuję Miłko. Dobrze wspominam wystawę w Kiekrzu i może tam kiedyś wrócimy. Ale w tym roku ograniczam ilość wystaw, bo czasu wolnego niewiele, sezon daliowy krótki więc sprawy biznesowe biorą górę.
Dalie talerzowe robią wrażenie. Choć tnę je komercyjnie rzadko. Ale robią wrażenie i zawsze czekam na ten pierwszy największy kwiat. Właśnie zakwitł 'Orange Spartacus' i patrzę na niego jak na zjawisko nadprzyrodzone. Tu jeszcze w fazie rozwijania się czyli nie w pełnym rozmiarze:
Obrazek

Ale wrócę jednak do dalii białych, które są najodpowiedniejsze do bukietów ślubnych, czyli dla kontrastu - pompony:
'Small World'
Obrazek

Agnieszko dziękuję. Bardzo lubię cynodona, którą to trawą udekorowałem dalie na wystawie. Dziś znowu ostrożnie go ciąłem i wiązałem w pęczki, bo floryści też docenili tę trawę i raczej to moja zasługa, powiem nieskromnie, bo nikt tej trawy nie znał wcześniej.
Tu jest w towarzystwie ostnicy, prosa włosowatego i trzciny:
Obrazek

Ale wracając do dalii; ta ilościowo bije rekordy wśród dalii karłowych. Moje ubiegłoroczne odkrycie:
'Berliner Karmine'
Obrazek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9814
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

To się cieszę, że dobrze wspominasz wystawę w Poznaniu, bo miałam taką refleksję, oczywiście z przymróżeniem oka, że była do bani, bo pucharu nie było ani komisji. ;:131 Chyba będę musiała jakąś powołać w przyszłym roku ;:306
Wiadro z białymi daliami daje wyobrażenie, jak cudne z tego będą bukiety.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8026
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Florianie
Miłka ma rację - wiadro z białymi georginiami fantastyczne :!:
Nowość ''Cottage coś tam'' przepiękna i biała ''kulka'' też cudna.
Trawy przepiękne i genialne jako dodatki do dalii.
U nas późno kwitną w tym roku , białe dopiero rozwijają pierwsze pąki ''My love'' ,na resztę czekam.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2010
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Florianie gratulacje przepiękna kolekcja ,"wiedzą i pracą ,ludzie się bogacą" oby tak dalej powodzenia. ;:138 ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Znów same cudeńka do zakochania ;:167 i wcale się nie dziwię Florianie ze zachwycasz się tak każdą dalią .Trawy również mi się spodobały szczególnie ta biała piórkowa
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2343
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Miłko, komisję możesz załatwić - byle nie puchary! Mam już nadmiar tych łapaczy kurzu :;230
Białe dalie są numerem jeden we florystyce. Zajęło mi kilka lat, żeby to pojąć i białe dalie traktować priorytetowo. W mojej małej szklarence rosną tylko białe dalie. Dzięki temu mogę je mieć cięte nawet gdy pada. Poza tym można je farbować, co zacząłem robić:
Obrazek

Białe z lekkim różem też są rozchwytywane. Odmiana 'High Flyer' jest doskonała!
Obrazek

Agnieszko, dziękuję. U nas dalie kwitną znakomicie od dwóch miesięcy. W tym roku warunki niemal idealne - deszcze i upały na przemian. Tylko raz podlewaliśmy w Dolinie Syrynki, sadzonki pod domem podlewane były częściej ze względu na czerwcowe upały.
Co do traw - cieszą się dużym wzięciem przez florystów, a i dla mnie jest to duże ułatwienie w pracy. Dużo łatwiej je transportować (nawet na sucho) i dłużej przechowywać. Właśnie rozpoczął się sezon na proso rózgowate ;:65
Na zdjęciu poniżej można odszukać 4 gatunki traw. Ale mnie pochłaniają (i to dosłownie :;230 ) dalie:
Obrazek

Przydatność ostnicy we florystyce odkryłem w tym roku. Floryści są nią oczarowani zarówno w formie zielonej jak i suchej:
Obrazek

Lojka, bardzo dziękuję. Przez 30 lat pasjonowałem się ogrodnictwem, nie przypuszczając, że na starość stanie się to moim chlebem jako praktyk (własna firma) i teoretyk (nauczanie). Czuję radość, satysfakcję i spełnienie ;:3
Tegoroczne nowości daliowe.
'AC Big Mary' (dopiero dziś doczytałem, że to nowinka światowa, bo z 2017 roku!)
Obrazek

Jeszcze jedna dalia z serii Alloway o pięknym kształcie, lekko zaróżowiona:
'Alloway Candy'
Obrazek

Dzięki Jadziu. Po latach wróciłem do kolekcjonowania traw; nawet jeśli motywacje są inne, to nie zmienia to faktu, że się nimi zachwycam! A dalie wiadomo - kwintesencja lata!
Nowości ciąg dalszy. Znana stara odmiana ale u mnie po raz pierwszy :tan
'Arabian Night'
Obrazek

Tę odmianę miałem kiedyś bardzo krótko. W tym roku trafiła do mnie jako pomyłka. Główny jej atut - proste, długie łodygi. Każdy, kto uprawia dalie na kwiat cięty wie, o czym mówię ;:204
'Berger's Record'
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8026
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.3

Post »

Florianie
No to mamy wspólny sentyment do białych kiatów :!:
Specjalna szklarnia do białych dalii ;:oj Wow :!:
Dałam się nabrać ,że to taka odmiana niebieska ;:224
Kiedyś pofarbowałam mieczyki do wiązanki pogrzebowej - jodyną :lol:
''Arabian Night'' bardzo piękna ,miałam kiedyś ,bardzo karpy przyrastają.
Nie wiem ,czy wypada pytać tak oficjalnie , ale skoro sam piszesz - masz ''swoją'' kwiaciarnię :?:
Trawa bardzo eteryczna /jednoroczna :?:
Właśnie mi mój Z. dokuczał przed chwilą z powodu ekspansywności moich traw :;230
Zostawiam nawet ''dzikie'' trawy w ogrodzie.
I weź sobie następną spraw ;:131
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”