Tuje, żywotniki - nawożenie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Tuje, żywotniki - nawożenie

Post »

Bo żeby nawozić doglebowo roślina musi się dobrze ukorzenić. Jakikolwiek uniwersalny nawóz do iglaków, dolistny.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
asaledr
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 5 sty 2023, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tuje, żywotniki - nawożenie

Post »

Dopiero na wiosne zastosować czy teraz też jest sens skoro pogoda wiosenna?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Tuje, żywotniki - nawożenie

Post »

A co ja napisałam :D Na wiosnę. Teraz to w ogóle mija się z celem.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
keke12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 sie 2023, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam przespałem sezon na nawożenie tuji ,jest już prawie połowa sierpnia ,aura jesienna czy mogę dać im trochę nawozu czy lepiej odpuścić. Dodam że po zimie były w opłakanym stanie ,śnieg je połamał + pies osikiwał a teraz już ładnie wyglądają . Tuje szmaragd od 70cm do 1.20 ,mniejsze sadzone w 2021 a starsze w 2018. Były raz nawożone w ciągu 5 lat . :?
asaledr
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 5 sty 2023, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Tuje nawóz w płynie czy granulowany?

Post »

Witam,

W sierpniu ubiegłego roku posadziłem tuje z doniczek takie małe z 40 cm wysokości. Niby w zeszłym roku ładnie rosły do zimy, teraz też mają wierzchołki zielone więc maja chęć rosnąć natomiast dolne gałązki takie żółte, jakby usychające u dwóch tui nawet jedna gałązka całkiem czarna. Co ciekawe te co rosną przy samym domu w cieniu są idealne, natomiast te na otwartym słońcu tylko tak cierpią. Pomyślałem mało wody pewnie mają, że sucho, co mnie trochę dziwi bo zima u nas bardzo mokra była, więc powinny się dobrze nawodnić, no ale dobrze zacząłem w takim razie je obficie podlewać, może będzie lepiej? Szkółka sprawdzona bo pare lat temu sadziłem z niej 50 tui i każdy zazdrości jak mi pięknie rosną i tamtych wcale nie podlewałem, ale może to miejsce trudniejsze tu gdzie nowe. Ziemi dałem specjalnej do tui do każdego dołka, kore mają wszystko mają, nawóz dałem na początku kwietnia granulowany Biopon.

Teraz będę je podlewać dużo ale zastanawiam się czy teraz dać pod koniec maja im np. znowu nawóz ale tym razem w płynie zamiast granulowanego? Może dla takich małych szybciej zadziała i pomoże ten w płynie? Jak myślicie? Bo ten granulowany to tak się rozpuszcza wolno że szok

» czw 09 maja 2024 00:06

Pomyślałem o dolistnym tak jak mi kiedyś zalecano. Nawóz taki już mam Pinvit, rozcięczyć wiem ile z opisu, ale mam pytanie którego nie przewiduje żadna instrukcja, ile się tego pryska na jedno drzewko. Bo mogę tylko musnąć że lekko dolecą kropelki do tej tui a mogę dać też tak, że będzie ociekać aż z tui więc nie wiem ile powinno się tego pryskać... Jakby mi ktoś powiedział np. litr sporządzonego preparatu wykorzystaj na 5 tui albo 10 a tak to nie wiem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”