Tuja Szmaragd - wymagania,uprawa

Drzewa ozdobne
kubryn84
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 kwie 2018, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, okolice Bydgoszczy

Re: Tuja Szmaragd - wymagania,uprawa

Post »

Ostatnio robiąc obchód na działce zauważyłem, że co druga tuja (sadziłem wszystkie wiosną zeszłego roku) mają wzdłużne pęknięcia na pniach.. Wygląda jak pęknięcia po mrozowe, ale przecież w tym roku nie było prawie w ogóle mrozów. W dodatku mieszkam w centrum Polski, także raczej mrozów nigdy tu siarczystych nie ma. Co może być tego przyczyną? Czy można coś zaradzić bo się boję, że te rany się nie zabliźnią i wszystkie tuje szlag trafi ;:223 ;:223 ;:223
Obrazek


Obrazek
Nazgull94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 maja 2023, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tuja szmaragd - ogólne postępowanie po posadzeniu.

Post »

Witam serdecznie, na majówkę zasadziłem 23 sztuki tui szmaragd, maluchy z Leroy około 50-70 cm w doniczkach. Wykopałem większe doły aby tuje miały pod spodem i w okół ziemie dla iglaków. Po kilku dniach posypałem ziemie granulatem dla iglaków Target, nie wiem czy dobrze zrobiłem, niektórzy odradzają tego robić a odczekać, niektórzy mówią o tym ze tuje z doniczek po posadzeniu można od razu nawozić, dajcie znać czy dobrze zrobiłem.
Czy muszę odczekać jakiś czas aby ziemie przykryć kora ? (tez kiedyś słyszałem ze odczekać pół roku od jakiegoś ogrodnika)
Dajcie znać jak dalej postępować aby wszystko grało, bo jestem w tym temacie totalnym świeżakiem i to moje pierwsze rośliny jakie w życiu posadziłem.
Pozdrawiam wszystkich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”