Aktywator korzeni z mikoryza dla monstery, sansywerii i zamikulkasa

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Justyna789
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 lut 2023, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Aktywator korzeni z mikoryza dla monstery, sansywerii i zamikulkasa

Post »

Cześć wszystkim,
Niestety jakiś czas temu przelałam moje rośliny doniczkowe. Posiadam dwie montery, kilka sansywerii i kilka zamiokulkasów. Roślin zaczęły żółknąć i niektóre liście gnić. Zdecydowałam się na przesadzenie wszystkich roślin. Kupiłam specjalna ziemie do monstery oraz ziemie do roślin pokojowych. W ofercie sklepu znalazłam również aktywator korzeni z grzybem mikoryza. Nie byłam pewna tego produktu, ale go kupiłam z nadzieja ze wzmocni częściowo zgniłe korzenie.
Wczoraj przesadziłam wszystkie kwiaty. Dzień wcześniej usunęłam stara ziemię, usunęłam zgniłe korzenie, spryskałam korzenie środkiem grzybobójczym i zostawiłam na cała noc aby rany się zagoiły.
Wymieszałam ziemie do kwiatów z tym aktywatorem korzeni, którym ma w sobie dodatek grzyba mikoryza. Sypałam ten środek na oko, bo jedyna informacja na opakowaniu była odnośnie nawożenia trawy i była podana w gramach na metr kwadratowy. Dodałam tego środka całkiem sporo i tu mam pytanie.
Czy ten aktywator korzeni nadaje się do wymienionych przeze mnie roślin doniczkowych?
Czy można przedawkować ten produkt, a w rezultacie zabić przesadzane rośliny poprzez przedawkowanie jakiś środków odżywczych?
Ten produkt bardzo brzydko pachnie, w całym mieszkaniu unosi sie ten zapach. Czy ten produkt jest trujący dla ludzi (mam na myśli zapach). Przesadzałam roślin w kuchni i podczas łączenia tego produktu z ziemia, strasznie pylił ten aktywator, w sensie mocno kurzyło się. Wyczyściłem kuchnie produktem z dodatkiem chloru. Czy to wystarczy? Na opakowaniu była informacja aby porządnie umyć ręce po zastosowaniu.
Poniżej przesyłam link do tego produktu:

https://www.amazon.de/Jaskers-Anwachs-F ... th=1&psc=1

Nie podlałam kwiatów po przesadzeniu. Planuje zrobić to za dwa dni, aby nie wdał się grzyb w uszkodzone części korzeni. Mam nadzieje, ze postępuje prawidłowo.
Będę niezmiernie wdzięczna za poradę od jakiegoś eksperta w tej sprawie!
Z góry serdecznie dziękuje za rady!
Pozdrawiam


Tak jak napisał w poście poniżej Norbert, mamy na forum wątek poświęcony Mikoryzie i serdecznie zapraszam do udziału w nim.
Ten zamykam, by nie powielać tematów.
bab...
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18682
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aktywator korzeni z mikoryza dla monstery, sansywerii i zamikulkasa

Post »

Mamy wątek poświęcony Mikoryzie: viewtopic.php?f=18&t=4673&hilit=Mikoryza

Jednak dodanie mikoryzy to jedno. Drugie to oczyszczenie dokładnie korzeni z pogniłych, odczekanie w przypadku sukulentów (Zamiokulkas i Sansewieria) poza doniczką oraz dopiero wtedy posadzić do mieszanki ziemi i rozluźniacza w proporcji około 1:2. Podlewasz dopiero po tygodniu, dwóch.
Monstera wymaga mieszanki ziemi, perlitu oraz podłoża do storczyków w równych proporcjach.
Nie sadzisz roślin, a zwłaszcza wyżej wymienionych do samej ziemi uniwersalnej...
Monsterę podlewasz podlewasz od razu.

Mamy na forum wątki poświęcone każdej roślinie.
Polecam poczytać.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”