Kliwia szkodniki,choroby

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
SGL79
50p
50p
Posty: 85
Od: 12 sty 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Kliwia szkodniki,choroby

Post »

Pozbyć się całkowicie ziemi i zacząć uprawiać kliwie w podłożu z grubych kawałków chipsów kokosowych. Roślina odzyska zdrowie i kolejne liście będą pozbawione chorobliwych zmian. System stosuje już od wielu lat i każdemu polecam.
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kliwia szkodniki,choroby

Post »

Przesadziłam kliwie do czipsów kokosowych. Ale chyba przedobrzyłam z podlewaniem- korzenie zaczęły gnić. Jak często podlewać kliwie w tym podłożu?
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kliwia szkodniki,choroby

Post »

Ja jednak nie znalazłam odwagi, aby sadzić swoją do chipsów. Przesuszyłam maksymalnie i nareszcie wyrósł zdrowy, pierwszy liść. Postawiłam diagnozę: przelanie :!: Teraz czekam na kwiaty i po przekwitnięciu będę przesadzać, bo jestem ciekawa czy większość korzeni nie wyschła. Tyle młodych liści musiałam podciąć, ale być może uda mi się przy przesadzania usunąć je całkowicie. Cieszę się, że jej nie straciłam. ;:333

Obrazek
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Kliwia szkodniki,choroby

Post »

Kliwia choruje.Każdy nowy liść żółknie i zasycha.Zaatakowały ją roztocza,które spowodowały choroby liści.Proszę o poradę, jaki środek skuteczny zastosować na roztocza.
Chcę ją ratować.Ona chce żyć.🙂

Obrazek

Wstawiasz za wielkie zdjęcia(regulamin), pomniejszyłam,
Iwona
Awatar użytkownika
fibius
200p
200p
Posty: 229
Od: 19 lut 2008, o 00:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kliwia szkodniki,choroby

Post »

Odpowiadając bezpośrednio nie cytujemy, usunęłam.
Iwona


Na przędziorki trzeba ciężkiej chemii. NISSORUN STRONG oraz ORTUS wymieszać razem. Kliwię dać do dużego worka, obficie spryskać z każdej strony. Tak by cała wręcz ociekała. Zamknąć worek, zostawić na 24h. Najlepiej w pokoju, gdzie się nie długo przebywa (garaż, składzik) bo to mocna chemia. Ale tylko taka zabije roztocza. Sam miałem kilka razy, nic nie pomagało. Dopiero po poradzie zastosowałem mieszankę tych dwóch preparatów i po problemie. Oczywiście najlepiej zastosować 2-3x, bo często mogą być nawroty.
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Kliwia szkodniki,choroby

Post »

Będę walczyć ;:14 oby tylko poskutkowało.Muszę jednak poczekać aż zrobi się cieplej i wyniosę ją z preparatami do piwnicy.
Dziękuję za porady.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18682
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kliwia szkodniki,choroby

Post »

Z przędziorkami nie ma co czekać, bo bardzo szybko roślina wyląduje w śmietniku. Te szkodniki potrafią bardzo szybko zniszczyć całą roślinę.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Kliwia szkodniki,choroby

Post »

Teraz dopiero doczytałam :;230
Nie chodzi mi o przędziorki, tylko o roztocz narcyzową. Mam sporo cebul Hippeastrum i to z nich pewnie dostały się na Kliwię.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18682
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kliwia szkodniki,choroby

Post »

A jakie ma to znaczenie, skoro przędziorki to też roztocza...
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”