Maliny - kiedy ruszają wiosną?

Drzewa owocowe
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7605
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Maliny - kiedy ruszają wiosną?

Post »

Dzięki, wysłałam imail z zapytaniem o warunki dostawy i sposób zapłaty, myślę, że odpowiedzą.
Pozdrawiam! Gienia.
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 625
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Maliny - kiedy ruszają wiosną?

Post »

Na jesień kupiłem 12 malin gadzie wiosną 4 wypuściły liście a dopiero pod koniec kwietnia kolejnych 6 dało odznaki życia .
Jak zauważyłem że przyczyną nie wypuszczania pędów może być susza to od początku kwietnia bardziej intensywnie podlewałem .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7605
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Maliny - kiedy ruszają wiosną?

Post »

No i kicha, Na stronie Zakładu Doświadczalnego w Brzeznej wisi jak byk , że odmiany dostępne! Nie ma ani Poloneza, ani Polesia, tylko Poemat. Zamówiłam 10 szt.
Pozdrawiam! Gienia.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6012
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Maliny - kiedy ruszają wiosną?

Post »

A ja za nisko obcięłam maliny. Niektóre wystają 1 cm z ziemi, niektórych nie widać.
Odbija?
Asia
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7605
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Maliny - kiedy ruszają wiosną?

Post »

No i ok, nowe, silne pędy pójdą od korzenia a nie z kikuta.
Pozdrawiam! Gienia.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6012
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Maliny - kiedy ruszają wiosną?

Post »

:wit oki , to fajnie , pocieszyłaś mnie .Maliny sadziłam w tamtym roku ,jakoś w maju i szkoda by było ,gdybym coś skiepściła.
A kiedy najlepiej przesadzać ? mam do przesadzenia żółtą malinę
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Maliny - kiedy ruszają wiosną?

Post »

Pelasia,
ja swoje żółte maliny (jeju, jakie one są słodkie!) przesadziłam ubiegłej jesieni. Mieszkały po północnej stronie i męczyły się, przerzuciłam je na południową. Już się budzą. Nie wiem, jaką masz odmianę, moja jest jakaś NN, choć kupiona w szkółce, ale jest bardzo żywotna i tworzy dużo odrostów - po dwóch latach od posadzenia wokół krzaczka głównego było z 7 małych pędów, ja się domyślasz w pewnym oddaleniu od mamusi. Trzeba pilnować tych malin, żeby się nie rozłaziły na ogród.
No ale ten smak :) Mam nadzieję, że w nowym miejscu będzie im lepiej i w końcu zbiór zmieści się w miseczce, a nie w kieliszku.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Maliny - kiedy ruszają wiosną?

Post »

Mi się zdarzyło też przesadzać w marcu, i przesadzone krzewy przyjęły się bez problemu. Jeśli chodzi o to, kiedy maliny ruszają, to w ubiegłym tyodniu wykopałam kilka pędów i one już mają żywe zielone pędy wyrastające od korzenia, ale póki co nie wylazły jeszcze na powierzchnię. Dużo zależy od tego jak ciepła jest zima i przedwiośnie. W 2020 po bardzo ciepłej zimie już w lutym pojawiły się zielone pędy, za to ubiegłej zimy ruszyły bardzo późno, bo dopiero pod koniec marca.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7605
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Maliny - kiedy ruszają wiosną?

Post »

Asiu, przesadzaj kiedy Ci pasuje. Jeśli z jednego miejsca od razu na drugie to nie ma problemu. Solidnie podlać by ziemia oblepiła korzenie. Malina to jak chwast. Byleby korzeni nie przesuszyć. Ja przesadzałam całe krzaczyska w lecie o parę metrów dalej, nic a nic im się nie stało. Pewnie nawet tego nie zauważyły.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”