Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16641
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Dom pełen kwiatów! ;:138 ;:138 Wandziu. Pięknie! ;:215
Siewki bardzo przyzwoicie się prezentują. ;:333 A poziomkom daj jeszcze sporo czasu. ;:108 One nie są wyrywne. Siałam poziomki w ubiegłym roku, dopiero późnym latem nadawały się do wysadzenia w gruncie. Mam nadzieję, że w tym roku wydadzą owoce. ;:218
Milej niedzieli. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu, jak ja się cieszę, że pokazałaś jeszcze dziką działkę. Bardzo jestem ciekawa jakie będą wyglądały postępy prac, jak będzie rozwijała się nowa działka... A Twój przydomowy ogród zachwyca mnie nieustannie ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu zachwyciłam się Twoimi domowymi kwiatami, są cudne i pięknie wyeksponowane ;:167 ja też bardzo lubię kwiaty doniczkowe i mam ich sporo, więc wiem ile pracy i troski wymagają, aby wyglądać zdrowo ;:138 Mam pytanie czy ten kwiat z dziurami to rodzaj Monstery, ja mam tą olbrzymią w domu ale ten Twój rodzaj bardzo mi się spodobał :wink: Wysiewy masz imponujące ;:138 Calsap pięknie się rozrósł, u mnie w tamtym roku powalone drzewo połamało mu sporo gałązek, więc musi się dopiero zregenerować, kwiaty ma śliczne ;:167 :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wando masz piękne roślinki doniczkowe, zielony dom. Siewek też sporo, ładnie rosną. Dobrze, że mamy co podglądać na parapetach, bo zima powróciła, ogród musi w najbliższym czasie iść w odstawkę.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6309
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Ooo, jakie ładne wzrosty siewek ;:215
Ja dopiero wczoraj omszoną szałwię posiałam, ciekawa jestem czy coś z tego będzie.
Domowe kwiaty masz prześlicznie wypielęgnowane.
A masz Wandziu jakiś patent na kwiaty skrzydłokwiatu? Twój tak pięknie kwitnie.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandeczko ;:196
Masz w domu całkiem spory las roślin doniczkowych, bardzo ładnie zaaranżowanych. ;:oj
Z zapałem wzięłaś się za siewy i trzymam kciuki za powodzenie tych upraw. ;:215 ;:215
Narobiłyście mi z Dorotką apetytu na królewskie rodki i kupiłam sobie też Chrobrego ... na początek. :;230
Tylko, gdzie mam go posadzić, to jeszcze myślę. ;:173
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11608
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu wpadam w kompleksy, jak widzę tyle wysiewów. ;:138 Poziomki pikowałam w takiej fazie, z jednym liściem właściwym, ruszyły po kilku dniach. Teraz dłuższy dzień, to siewki po pikowaniu nie będą się już tak wyciągać. ;:108
Muszę się zmobilizować i dwa przerośnięte domowe kwiatki też podzielić i przesadzić, bo niedługo rozsadzą doniczkę. :oops:
Pewnie ciepło powoli dotrze w tym tygodniu. Życzę miłych chwil w ogrodzie. ;:168
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16045
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

plocczanka, ja się tak napaliłam na poziomki, bo w kilku miejscach czytałam, że gdy się je wysieje w styczniu, to jeszcze w tym samym roku wydają owoce. No ale skoro u Ciebie aż tak to długo trwało, to i ja muszę się uzbroić w cierpliwość i po prostu czekać...

apus, o, Basia! Fajnie, że się pokazałaś. Co tam u Ciebie nowego? Nic w swoim wątku nie piszesz. Jak tam nowe róże, przeżyły zimę w dobrej kondycji?

Krychna, mnie doniczkowe zachwyciły dopiero niedawno, dotychcza parapety miałam zastawione tylko fiołkami i storczykami, lecz prawdę mówiąc już mi się znudziły i zaczełam się rozglądać za czymś innym, a że wybór kwiatów jest ogromny, więc i do mnie trochę trafiło. Monstera, o którą pytasz, to monstera adasonii "Monkey Mask". Ogólnie jest dość droga, ale mnie udało się kupić ją w Lidlu. Gdy zobaczyłam cenę 19,90zł, od razu ją porwałam do koszyka.

Monstera adansonii "Monkey Mask".
Obrazek

Obrazek

korzonku, pogoda coraz lepsza, można już sporo zdziałać w ogrodzie. Ja dzisiaj przycinałam róże. Nie czekam już na kwitnienie forsycji, podobno można ciąć wcześniej. Może niedługo będzie też można wynosić zasiewy domowe na dwór, żeby je zacząć hartować. Ja już teraz biegam z cebulą i porami.

Beaby, nie mam Beatko żadnego patentu na kwitnienie skrzydłokwiatu. A ten mój kwitnie, bo dopiero niedawno został przyniesiony ze sklepu. Ale powiem Ci, że w przyszłości nawet gdy nie zechce znów zakwitnąć, to i tak będzie mi się podobał. Liście ma ładne i oczyszcza powietrze w domu.

Obrazek

Ignis, różanecznik Bolesław Ch. ma przepiękny kolor, ale mój niestety jakoś mało chętnie kwitnie. Jeśli mogę Ci doradzić, to posadź go w miejscu gdzie jednak jest trochę słońca, bo chyba lubi światło.

cymciu, mnie do przesadzenia zostało jeszcze kilka kwiatów doniczkowych, ale robię to wtedy, gdy wysiewam jakieś warzywka lub kwiatki. Za jednym razem jest bałagan. Jeszcze w kolejce stoi araukaria. Ale ona jest wysoka i muszą się do tego zabrać dwie osoby, a mężulek ma stale coś ważniejszego do roboty. :?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4336
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

wanda7 pisze:, ja się tak napaliłam na poziomki, bo w kilku miejscach czytałam, że gdy się je wysieje w styczniu, to jeszcze w tym samym roku wydają owoce.
Chyba to nie reguła - ja posiałem III/IV i chociaż nie wiosną, to też owocowały pod koniec lata aż do jesieni.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16045
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Super, to znaczy że jest jeszcze nadzieja. Podlałam je Biohumusem, może w końcu ruszą.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16641
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu, nie trać nadziei na owoce poziomek. Skoro innym wydały owoce, to i Tobie mogą sprawić słodką niespodziankę, czego z całego serca Ci życzę i pozdrawiam cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Poszłaś ostro z rozsadami. No no no. Trzymam kciuki żeby to teraz wszystko bezproblemowo wyrosło.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandeczko a to ciekawe, dobrze wiedzieć, postaram się znaleźć Chrobremu miejsce z większym dostępem do słońca.
To podobnie, jak z hortensjami, one też lubią trochę słońca.
Kiedyś też posiałam poziomki. Trochę owocowały ale bez przesady.
Potem niby poginęły ale od tamtego czasu pojawiają się nowe sadzonki w różnych , nieraz bardzo dziwnych miejscach.
Chyba wolą też ziemię bardziej przepuszczalną.
Miłego weekendu ;:3 :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”