W ogrodzie Doroty cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko masz cudny ogród kipiący kwieciem, o to właśnie chodzi, morze kolorów i bzyki wszędzie latające.Pan od internetu miał rację ;:108
Liliowców mam kilka, ale bardzo je lubię.Codziennie otwierają nowy kwiat.
Fasolka szparagowa mniam...już nie mogę się doczekać, bo jeszcze w tym roku nie jedliśmy ;:224
W sumie dobrze, że deszcze w nocy padają u Ciebie, nie trzeba z wężem wędrować :uszy

Miłego weekendu, a ma być ciepło ;:3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Plany na dzisiejszy dzień miałam zupełnie inne, jak zobaczyłam porzeczki dojrzałe spadające szybko zabrałam się za ich obieranie. Trzy krzaki mam obrane, teraz soczek się robi. Komary cięły w krzakach okropnie, nawet nie pomogła specjalna chusteczka do nacierania skóry. Muszę sprawdzić jak będzie działał preparat z mięty własnego dzieła ;:306
Nie obyło się bez deszczu, burza porządnie podlała, jak zawsze ślimaki mają raj :twisted:

Aniu dziękuję ;:180 ;:180 serdecznie za miłe słowa, one mnie tak łechtają w serducho. Wiem, że moja praca nie poszła na marne.
Liliowce są piękne, ja lubię wszystkie odmiany zaczynałam od tych pospolitych, rdzawy dziś mnie trochę denerwuje za rozłażenie się po rabatkach, muszę go ujarzmiać, ale i tak lubię :;230
My dzisiaj na obiadek jedliśmy fasolkę wg przepisu pana z marchewką, jest bardzo dobra ;:215
Deszcze na piaski jak najbardziej wskazane, wszystko rośnie, masz rację nie trzeba biegać z wężem, konewkami, nie muszę się martwić o brak wody do podlewania ;:oj
Również życzę miłego weekendu.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, miło czytać, że jesteś zadowolona z deszczu, nawet gdy leje jak z cebra. ;:333 No, ale jak mogłabyś mieć inne zdanie, skoro dzięki niemu masz tak cudownie ukwiecony ogród. ;:138 ;:138
Ja jutro będę podlewała całą działkę, bo już przesuszyło ziemię i we wczorajszym i dzisiejszym upale roślinki po prostu mdlały.
My też prawie mdleliśmy, zwłaszcza gdy w tej 32 stopniowej temperaturze jeszcze komary chciały nas zjeść. ;:202

Dobrego tygodnia, Dorotko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17022
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Te komary to w tym roku wszędzie są i to pęłno ich.Nawet i w dzień.
U mnie też juz trzeba podlewać.
DFużo pięknych kwitnień Dorotko u ciebie. ;:167
Anabelka imponująca.Moja jakaś nijak.Chyba swoja n a drugi rok wywalę.
A w to miejsce dam inną.
Róże , lilie, liliowce piękne. Do tego czosnki, pysznogłowki. same przyjemności, ;:333
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3199
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Jak można TAKĄ kolekcję liliowców nazeać "rabatką liliowcową"! :wink: Toż to kolekcja narodowa! Ten ogród jest cudny, zachwycający. Pan od internetu będzie sszukał pretekstu, żeby wrócić :lol:
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2920
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, ogród pięknie kwitnący, a to zasługa przede wszystkim Twojej pracy, deszczyk tylko w podlewaniu Cię wyręcza. ;:138 Do podlewania i tak masz doniczkowe kompozycje. Pelargonia z zielistką ;:333 Na tej piaszczystej glebie musisz włożyć mnóstwo wysiłku, żeby mieć takie efekty ;:196
Liliowcom służy deszczowa aura, chociaż ich kwiatkom już mniej! Róż już masz sporo w ogrodzie, ale jak już "różyczka" Cię dopadła, to na pewno ich przybędzie :heja
Trawa na przedostatnim zdjęciu, to chyba kostrzewa sina, a na ostatnim, na tle dalii to może być trzęślica.
Bierz deszcz ode mnie, żeby ogród cieszył Cię do późnej jesieni ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
damapi
500p
500p
Posty: 805
Od: 15 gru 2008, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko cudnie masz w ogrodzie, i piękne zdjęcia ;:63 powiedz proszę, co to za kwiatek, jest na zdjęciu obok liliowca z 16-go lipca, taki biało-różowy, z takimi bodziszkowatymi listkami ? to jakaś pelargonia? nie znam go, a ładniutki :)
Pięknie wyglądają te przetaczniki obok hortensji :)
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Tydzień miałam zajęty na max. Przetwory, przetwory........ półki w piwnicy obstawione sokami, ogórkami, sałatkami, zamrażarka zapełnia się fasolka szparagową. Zrobiłam porządek z jedną rabatką, całkowicie zmieniłam jej wygląd. Miałam wcześniej na niej posadzone irysy, wszystkie wykopałam, udało mi się większą część rozdać. Posadziłam tam nowości, 3 odmiany piwonii, dokupiłam floksy karłowe, rutewkę Delevaya, no i posadziłam kilka irysów ;:306 Nie do uwierzenia ale nad tą małą rabatką pracowałam dwa dni ;:7
Trochę jestem kontuzjowana w jedną rękę podczas zbioru ogórków użądliła mnie osa, spuchła mocno i swędzi, a drugą rękę sama chlasłam sobie dość mocno sekatorem, piecze okropnie, rana dość głęboka. Moja wina nieuważnie pracowałam jak zawsze za szybko ;:222

Lucynko z deszczu najbardziej zadowolone się roślinki, a ja cieszę się bo mam więcej czasu dla ogrodu, nie muszę biegać z konewkami. Wczoraj wieczorkiem mieliśmy burzę, fajnie podlało.
Od wczoraj mamy upały i duchotę, dzisiaj większość dnia przesiedziałam pod jabłonką, znalazłam czas na fajną książkę. Trochę poświętowaliśmy z M, pierwszy raz robiąc w tym sezonie grilla.
Komarów u nas jest ogrom, cały dzień atakują, a jeszcze mamy nalot stonek, łażą wszędzie, obisiadają wszystko co zielone.
Moje pomidorki zaatakowała nie tylko stonka, ale też ZZ, chyba nie posmakujemy tego sezonu własnych ;:145

Aniu te krwiopijce atakują okropnie, takie maleństwa tną mocno, nic nie pomaga.
Pięknie rabatki kwitną, ogród tego roku jest zachwycający. Aniu miałaś rację ciemne liliowce bardzo ładnie pachną, że ja do tej pory tego nie zauważyłam, dzięki Tobie poszłam sprawdzić, czy moje pachną.
Hortensja to nie Anabell to Incrediball, ma ogromne kwiaty, sztywne łodygi nie pokładające się, jest dużo wyższa. Anabelkę mam posadzoną w mniej reprezentacyjnym miejscu.
Dziękuję bardzo za pochwałę kwiecia ;:168

Kasiu witam, jak Cię dawno nie było. Do kolekcji narodowej to mi daleko ;:306 to nie są Wojsławice :;230 to tylko jedna rabatka. Pan od internetu był u nas dwa razy, na pewno wróci, ale przez internet bo będziemy mieć światłowody.

Marto przez tą pogodę nie nadążam z plewieniem, chwasty rosną jak szalone. Deszcz jest dla nas zbawieniem, ziemia praktycznie cały czas mokra.
Tego sezonu zmniejszyłam ilość doniczkowych dekoracji. Pelargonie z zielistkami mam z własnego ukorzeniania. Do skrzynek kupiłam piękne pelargonie w kolorze lawendowym byłam nimi zachwycona do pierwszego deszczu, od razu złapały grzyba i wyglądają marnie, szkoda było wydawać tyle kasy ;:145
Liliowce tego sezonu fajnie kwitną, deszcze im służą, staram się im codziennie obrywać przekwitłe kwiaty, aby lepiej wyglądały.
Róż na pewno przybędzie, taki mam plan, ale to cel przyszłoroczny.
Właśnie tej trawy z ostatniego zdjęcia nie mogłam uchwycić, ciągle kłosy mi wychodziły zamazane.
Deszcze borę w każdej ilości ;:306

Danusiu kwiaty o które pytasz to są pelargonie, dobrze rozpoznałaś.
Dziękuję za pochwalę ;:196

Floksy od Marty w pełnym rozkwicie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i moje stare odmiany

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17022
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

WAW!!
Spora już kolekcja ładnych floksów ;:215
I ten ich cudny zapach - um uwielbia,
Jak przechodzę obok nich to bardziej wciągam powietrze z ich zapachem, ;:173
Pozdrawiam Dorotko ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Piękną masz kolekcję floksów Dorotko.
U mnie coś słabo rosną. I nie wiem czy to zależy od odmiany czy od stanowiska. Niektóre nawet ładnie przyrastają a niektóre ledwo istnieją. Doszłam do wniosku, ze one chyba nie lubią ciężkiej gliny. Tam gdzie ziemia jest lżejsza, chyba bardziej im pasuje :wink:
Nie dziwię się że pan od internetu pochwalił ogród. Nie wszędzie ogrody są tak zadbane, kolorowe. Miłe to jak ktoś zwraca uwagę i chwali. Też to lubię :lol:
Podobnie jak i Ty, też ostatnio sporo przetwarzam. Nie ma to jak potem własne, zdrowe jedzonko, bez konserwantów i chemicznych dodatków.
W zamrażarce też już powoli brakuje miejsca. Przywiozłam od mamy 10 swojskich kurczaków i doładowałam fasolką, szpinakiem, boćwiną :lol: Lubię mieć takie zapasy na zimę ;:173
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2644
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Alez pięknie u ciebie; rośliny takie bujne i zdrowe ;:138 Tylko ci pogratulować ;:138 Bardzo sie cieszę że znalazłaś czas na odpoczynek w ogrodzie; to sa cudwne chwile delektwać sie tak pięknymi owocami swojej pracy :D a zwłaszcza w tak ciężkim sezonie jak ten. U mnie ten sezon to koszmar; w tej glinie i przy tak długotrwałych ulewach i zimna wszystko gniło albo zjadały ślimaki a to co kwitło opadało. Pomidory już wspomnieniem zostały; ogórki siedziały 2 miesiące w gruncie w ogóle nie rosły; dopiero teraz jak się ociepliło. fasole siałam 4 razy i wreszcie ruszyła ale pytanie czy zdąży utworzyć strąki itd. I tak można by wyliczać długo.... Oby wrzesien- pażdziernik były ciepłe aby mi urosły dynie i arbuzy :)
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1951
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Ja jestem na etapie wyrywania pomidorów Inne warzywa i kwiaty są OK. Ale pomidorków bardzo mi żal.Poza koktajlowymi nic się nie oparło ZZ.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, kolekcja floksów cud-miód-malina! ;:138 ;:138 ;:138
Pomidory i u mnie zaatakowała zaraza. Nawet w tunelu, ale obok niego tuż przy siatce chorują pomidory sąsiadki. Na szczęście posadziliśmy pomidorki w czterech różnych miejscach i jedno poletko dość ładnie oddalone od pozostałych, także od sąsiedzkich, jak dotąd jeszcze nie zostało zainfekowane ;:333 . Już odpukuję w niemalowane. ;:7

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”