Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Coraz więcej liliowców pokazuje kwiaty ,u mnie to samo a i lilie drzewiaste też powoli zaczynają otwierać pąki zostało ich zaledwie 3 szt reszta pochłonęły oślizłe. Dzisiaj ostro pościnałam Angelę ,ale jeszcze sporo kwiatów na jej łodygach kwitnie takie to pocieszenie. Asclepias tuberosa [trojeść pomarańczowa ]czy masz ją Martusiu długo .Moja po roku odeszła widocznie jej ze mną nie po drodze. ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

LOKI, dziękuję! Liliowce kwitną niżej, lilie wyżej i jest fajnie, żeby tylko trochę tej obiecanej suszy było, bo deszczu już mam dość ;:14
Trojeści kwitnące przyciągają wzrok i mnóstwo owadów ;:138

JADZIU, moich lilii też sporo pożartych, niektóre wcale nie zakwitną ;:185
Trojeść bulwiastą (pomarańczową) wysiałam sobie przed wielu laty nic o niej nie wiedząc, tylko ze względu na nazwę, Asclepias tuberosa ładnie brzmiało ;:306 Pierwsze krzaczki już przepadły, to już siewki, ta na zdjęciu już ma na pewno 5 lat. Drugi krzaczek nie pokazał się po zimie, ale to wina mrówek, bo zrobiły sobie na nim gniazdo ;:14
Wygląda na to, że wieczna nie jest, ale powinna być dłużej niż rok. Późno pokazuje się wiosną, to może ją przez przypadek wydziabałaś? W Twojej przepuszczalnej glebie powinna czuć się bardzo dobrze. Zostawię jej w tym roku nasiona ;:196

Te trąbkowe pachną obłędnie, niestety, pogoda deszczowa nie sprzyja kwitnieniu, kwiaty niszczeją o wiele szybciej niż w ubiegłe, upalne lata ;:174



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drzewiaste też pięknie pachną ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozkwitają pysznogłówki.

Obrazek

Obrazek

Buraczkowa piękność od Dorotki ;:196

Obrazek

I pierwszy niski floks, wszystkie mogłyby takie być :tan
Obrazek

A reszta ma półtora metra!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słonecznego dnia :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11328
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Pysznogłówki u Ciebie już kwitną... ;:138 ;:173 Mnie tej zimy zginęły 3 odmiany w tym jedna kilkunastoletnia w moim ogródku... Ostatnio wchodziły mi w ręce w szkółce ale się zawzięłam i już ich nie chcę u siebie!Ocalała tylko biała całkiem nie duża, ub.roczny zakup...
Plejada lilii... ;:215 i floksy... Bujnie i bogato u Ciebie Marto! :D
Miłego dnia zapowiada się ładnie! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
damapi
500p
500p
Posty: 805
Od: 15 gru 2008, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Wow! liliowcowy zawrót głowy ;:138 , czy ten ostatni floks ma rzeczywiście taki kolor czy tak wyszedł na zdjęciu bo pochmurno ? trojeści piękne, u mnie nigdy takie bujne nie były
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś, Twoje floxy już w pełni kwitnienia a moje dopiero zaczynają. ;:215
Ten biały z gwiaździstym środkiem już w zeszłym roku się nie pokazał.Jakieś słabsze są te nowe odmiany.
Ogród kwitnie Ci na bogato ; cudowne lilie i liliowce, fantastyczne trojeści, rudbekie i jeżówki. ;:63 ;:63 ;:138 ;:138
Zdrówka i sił życzę, żeby móc obsłużyć te wszystkie ślicznotki a pogody w miarę potrzeb i miłego relaksu na łonie natury. ;:167 ;:79 ;:cm
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17004
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

:wit
U ciebie prawdziwy duży piękny festiwal liliowy. ;:63 ;:180
wszystkie piękne. Pieguski urocze ;:173
Drzewiaste uwielbiam I ich zapach.
Aż głębiej oddycham przechodząc obob nich. ;:173
Liliowce też masz ładne. ;:167
Floksow na bogato u ciebie.
Ja mam 99 % wyższych.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No to ciekawe czy mój biały gwiaździsty zakwitnie Kurcze muszę zerknąć bo wiem gdzie jest posadzony .Pokazały się siewki tego cudnego floksa Light blue flame są wyższe od matecznej rośliny i mają tylko lekkie paseczki od środka .Ojj i trąbowane już kwitną u mnie chyba ani jedna sie nie pokaże ;:222 Myślisz Martusiu ze nasionka mi wzejdą jestem lewa do siania wole sadzonkować czy patyczkować mam większe sukcesy w tym kierunku. No masz urodzaj we wszystkie kwiaty nie to co u mnie ;:303 ;:303 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto jaki masz piękny busz floksowy, dzisiaj właśnie wąchałam Twoje piękności, to wspomnienie dzieciństwa. Takich wysokich na 1,5 m u mnie nie ma.
Ileż Ty masz lilii wyobrażam sobie jak wokół nich roznosi się słodki zapach.
Jak ja się cieszę, że pysznogłówka zakwitła, pamiętam o innych jesienią podeślę następne.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

MARYNIU, moja najstarsza pysznogłówka miała ochotę wybyć, ale nie zrobiła tego bez ostrzeżenia Kiedy z dużej kępy wyrosły raptem trzy nędzne pędziki, czym prędzej dwa wsadziłam do doniczki. Teraz mam już trzy kępki, bo i stara odżyła. O ile nie rośnie coś innego na ich miejscu, może i Twoje coś tam wypuściły po deszczach ;:138 Nie chcę zapeszyć, ale nie tykają ich ślimaki i to deszczowe lato najwyraźniej im służy, ani śladu mączniaka! Zmiażdżonych liści używam na ugryzienia gadzin wszelkich, na mnie działają rewelacyjnie, od razu przestaje swędzieć i nie puchnie.
Za pochwały dla kwiatuszków ;:180
Jeszcze jeden dzień słoneczny nam się zapowiada przed deszczami ;:196

DANUSIU, miło mi powitać nowego gościa :wit
Liliowce przez deszcze mają mało czasu na pokazanie swojego piękna, ale starają jak mogą.
Floks tak wygląda w jasnym świetle, a tak w porannym cieniu.

Obrazek

STASIU, dziękuję pięknie za pochwały kwitnącego buszu ;:196
Moje floksy też właściwie zaczynają, tylko mam ich w ilościach ocierających się o lekkie szaleństwo ;:306
Ten floks jest samosiejką, sam się taki wyprodukował i ma się dobrze. W tej ilości już nawet nie zauważyłabym, że jakiś wypadł ;:185
Życzenia zgarniam radośnie ;:180 i Wam życzę najlepszego zdróweczka i jak najwięcej czasu na samą przyjemność podziwiania ogrodu ;:196 :wit

ANIU, wiekie dzięki za pochwały, zwłaszcza moich lilijek ;:196
Bardzo potrzebują motywacji, bo pogoda od samej wiosny ich nie rozpieszcza, a część kwitnie chyba siłą woli, bo mają cebule poogryzane przez jakiegoś podziemnego amatora!
Też upajam się zapachem lilii, dlatego trąbkowe posadziłam pod samym domem i ich zapach wpada przez otwarte okna :tan

JADZIU, to moje floksy dlatego coraz wyższe, bo wiele z nich to już siewki siewek ;:306
Zadziwia mnie niechęć cebulowych fo pozostawania w Twoim ogrodzie, powinny mieć się świetnie w przepuszczalnej glebie, a na gryzonie nie narzekasz! Może to ślimaki wykańczają cebulki jeszcze zanim wyjdą z ziemi?
Jadziu, nigdy nie dzieliłam trojeści, przeważnie miałam siewki do rozdawania chętnym, ale spróbuję wykopać. ;:333 Gdzieś czytałam o kupionych bulwkach trojeści, to może się udać ;:138 Ale na wszelki wypadek trochę posieję ;:196

DOROTKO, dziękuję ;:180 Busz floksowy rozkwita i pachnie coraz bardziej. Muszę dosadzić lilii, bo floksy przebiją ich zapach ;:306 Tak myślałam, że u Ciebie nie będą tak szaleć, a nie chciałabyś więcej floksów?
Pysznogłówka jest śliczna, a jeszcze jedna zakwitnie ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitł cyklamen o dziwnej porze!

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
damapi
500p
500p
Posty: 805
Od: 15 gru 2008, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Cudne to floksowe i liliowcowe szaleństwo ;:138 , a masz w ogóle miejsce na jakieś ścieżki w tym kwiatowym buszu? :D

Słoneczka życzę - Tobie i tym wszystkim kwiatuszkom ;:3 ;:173
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17004
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dalej będę chwaliła lilie bo masz piękne ;:167
A i szpalerek z liliowców masz. ;:215
Floksów sporo.Fajnie.Uwielbiam ich zapach.
chociaż odnoszę wrażenie,że nie wszystkie tak intensywnie pachną ??
dobrego dnia życzę ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto czy to jest maruna https://images92.fotosik.pl/396/619100bc49419212med.jpg jeżeli tak to proszę zbierz nasionka.
Na razie floksów mi wystarczy, dziękuję bardzo. Wczoraj mój pusz trochę ogarniałam, ileż ja wyrwałam różnego dziadostwa, taki porządek mi się podoba.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dlaczego te liliowce tak leżą?Piękne lilie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”