Altanka/domek - czym zabezpieczyć ściany,ocieplenie,rozbudowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Tristessa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 maja 2020, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Altanka/domek - czym zabezpieczyć ściany,ocieplenie,rozbudowa

Post »

Witam,

Kupiłam właśnie domek, który z zewnątrz jest drewniany, a w środku obity popękanymi płytami pilsniowymi, sklejkami itp. Chcę to wszystko zerwać od środka i nadać temu normalny wygląd. Nie planuję ogrzewać domku i nie będę korzystać z niego zimą, jednak mam na względzie wilgoć i ryzyko zawilgocenia.

Co powinnam w wersji minimum położyć na ściany, aby nie wdawała się wilgoć? Czy nie można po prostu dobić desek drewnianych od środka, czy zawsze musi być warstwa izolacyjna pomiędzy?

Pozdrawiam,
J.
Steven2000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2020, o 17:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Altanka/domek - czym zabezpieczyć ściany,ocieplenie,rozbudowa

Post »

A ja mam takie pytanie - czy betonowa wylewka w altanie, to będzie dobre rozwiązanie? Szukam rozwiązania taniego, ale zarazem solidnego. Rozważam taką alternatywę, ale chętnie poznam też wasze opinie i wskazówki :)
zmoderowałam/K
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Altanka/domek - czym zabezpieczyć ściany,ocieplenie,rozbudowa

Post »

Altana ocieplona wokoło styropian i deska elewacyjna a w środku styropian i panele. Ale wyzwanie to zaadoptowanie ( jeszcze dobudówka na narzędzia i byle co) na sypialnie :D plany w głowie tylko kasa... :D chodzi o to ,by robiąc jakieś spotkanie ze znajomymi,teraz tylko dwie osoby mają spanie jak w domu ...
Po remoncie mogą zostać swobodnie dwoje znajomych :-) będę wklejał zdjęcia.
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”