Moja działeczka :) cz2.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witaj Piotrze :wit U Ciebie faktycznie wszystko kwitnie u mnie na razie wszystko jeszcze śpi oprócz trawy bo ta rośnie jak głupia ;:306 podobnie jak pisze Maja. U mnie leje czasami wyjdzie słoneczko, ale to na krótko w tym roku nie ma tak gorącej wiosny jak w zeszłym roku. Czekam teraz na więcej słońca już nie na deszcz ;:185 możne choc lato będzie piękne.Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Alicja125
Niestety Alicja ładna wiosna włączyła PAUZĘ :) Ogólnie maj ma być miesiącem z temperaturą w normie lub nieco poniżej. Zobaczymy.
A i u mnie dzisiaj deszczyk popadał. Ale to tylko chmurka więc opad krótki i nie wszędzie..... Ale za to zimno jest i dziś możliwy przymrozek ;:145 ;:145 ;:145

Ja 2 i dziś 4 maja walczyłem z kompostownikiem :D Likwidowałem go na mojej działce.Teraz mam naturalny duży nad kanałem :D
Ręcznie przeniosłem w wiaderku i rozsypałem pod drzewa,krzewy i inne roślinki cały kompost :) Kompostownik 2mx2m i wysoki na 1,3m. Natyrałem się jak wół ale jestem szczęśliwy. Siłownia za darmo ;:306
Oto mój kompostownik częściowo już wypatroszony :
Obrazek

Obrazek

A tu roślinki z rozsypanym kompostem:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak się prezentuje miejsce bez kompostownika :D

Obrazek

Coś tam posadzę nowego :) Jeszcze nie wiem co ale na pewno coś będzie rosło. Myślę o jakimś krzewie wysokim. Pasować będzie w narożniku.


A to mój nowy zakup, piaskowiec. Spodobała mi się ta roślinki, jak byliśmy z rodzinką na spacerku w takim mini zoo gdzie mają rośliny także :D
Obrazek

A tu dumny paw rozłożył swoje pióra dumnie ;:306 Coś krzyczał do nas ale nie zrozumiałem :;230

Obrazek

I piękne pole kolorowych bratków , również tam :

Obrazek

Odświeżyłem też napis na bramce. Będę musiał jeszcze pomalować bramkę ale jak będzie cieplej. Bramka będzie jaśniejsza i powinno być spoko widać napis.

Obrazek

A do drzwi przykręciłem tabliczkę z imieniem :) Kupiłem kiedyś do auta i tak walała się pod aucie aż dziś zawisła dumnie na drzwiach do altanki :D

Obrazek

I tak prawie zleciała majówka....
Kolejne plany do zrealizowania w mojej oazie spokoju :D
Pozdrowionka ;:172
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Sporo pracy, ale efekty wspaniałe. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Alicja125
Dziękuje Alicja ;:168 Również pozdrawiam
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witaj po mojej dłuższej nieobecności :) Powiedz mi na poprzedniej stronie kwitnące na biał i niebiesko to ułudka czy brunera? Twoja działeczka zawsze taka zadbana. Pamiętam, że miałeś agrotkaninę przy truskawkach a teraz jej nie widzę.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2259
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Piotrek kompost idealny, u mnie zawsze sporo nierozłożonych badyli.Roślinki będą wdzięczne ;:215
Miejsce po kompostowniku aż się prosi o krzew a może coś dla ciała ;:204 świdośliwa,dereń albo aronia wszystkie o ciekawym pokroju dość ozdobne z liści a i pojeść można albo na nalewki zdrowotne :oops:
Malowanie płotu tez mnie czeka,nie mam w otulinie więc raz na kilka lat maluję ale bardzo nie lubię tego i odkładam z różnuch powodów , teraz do jesieni by roślinek nie zdeptać.
u mnie niestety zimno i działka w odstawce z powodu kataru ;:222
Spokojnego tygodnia
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

TROJA
Cześć Aniu. Ta roślinka to ułudka. Dostałem od kogoś chyba , nawet nie pamiętam :D Mam tych kwiatów coraz więcej i zaczynam się gubić co tam rośnie ;:306 Czasami wracam do domu i zdjęcia na kompie przeglądam co rosło tam rok temu :D Ale jak jestem gdzieś w sklepie gdzie są roślinki to szukam czego nie ma :D Takie to już zboczenie.
Tak miałem w truskawkach agrotkanine ale już nie mam. Temat nieaktualny :D Krety szalały pod nią bo turkucie chyba ganiały. Lub inne robaki. Sąsiadka tak miała i zrobiła to samo i jej pomogło. Tylko ona miała gniazdo turkuci .... :shock: Na razie ja mam spokój z kretami w truskawkach. Oby na zawsze :D

julcia1
Cześć Julcia. Tak kompost to złoto ogrodnika. Liczę na wdzięczność roślinek, że będą ładnie rosły :D
Dzięki za podpowiedź ....może skorzystam z niej ;:168 Ja maluje jedynie bramki bo reszta ogrodzenia ma siatkę z otuliną więc malować nie trzeba :tan U mnie również zimno ;:219 Życzę dużo zdrówka !!!
Pozdrawiam

Dziś oczywiście spędziłem sporo czasu na działce.... będzie z 9h :D Czas leci gdy się robi.
Sąsiad opowiedział mi jaki widok zastał w niedziele o 5 rano.... ;:145 Biało jak zimą od mrozu ;:223 Winogrona dostały na pewno....
listki uszkodzone nie które. Co jak dostało w cztery litery okaże się za parę dni..... Na razie kwiaty truskawek nie są czarne.... zobaczymy później. Drzewa niby nic nie spada ale to również wyjdzie za parę dni. Powiem Wam , że warto mieć sporo wysokim roślin bo zbierają one fale przymrozków na siebie. Do około borówki mam wysokie drzewa i altankę to oberwały tylko nie które listki. Chyba nic więcej.
Nie zostaje nic innego jak czekać na wyrok.......

Dziś trawkę skosiłem. I zmontowałem dwie ławki. Wykorzystałem na nogi materiał z kompostownika a siedziska miałem dechy z pracy. Nie wiem co to za drzewo ale pieruńsko twarde. Grubego gwoździa nie mogłem wbić i się wygiął. Więc chwyciłem za wkrętarkę i wierciłem wiertłem małym a dopiero wbijałem gwoździe :)
Jedna ławka stoi truskawkach, na ich obrzeżu. Nogi będą nasze na trawniku. Postawiłem ją tutaj by spokojnie kosić trawę. A ławka idealnie pasuje bo obok zawieszany jest hamak. Więc jedni leżą a drudzy siedzą :;230 Potem wymiana ;:306



Obrazek

Obrazek

Nogi mocne , stoją na wbitych kotwach metalowych. Więc jak się to mówi dzieci po dzieciach :D

Druha ławka stoi koło leszczyny. Jeszcze w około niej i ławki rodzi mi się plan w głowie jak zagospodarować :) Będzie inaczej.
Ławka na zdjęciu wyszła jakaś wysoka .... tak nie jest ;:306 Jest takiej wysokości by dzieci siadły.

Na koniec dnia wziąłem się za porządki na strychu. I trochę rzeczy trafiło do śmieci a inne się znalazły (uznane za zaginione).
I tak zleciało.....
Więcej nie zanudzam. Czas spadać do wyrka.
Spokojnej nocki !!!


Obrazek
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witam.
Zrobiłem sobie weekend bez działki ;:224 Czułem taką potrzebę. Przecież nic na siłę. Ale jutro oczywiście będę na moim RODOS :)
W piątek przyciąłem moje tuje przy tarasie, pierwszy raz od posadzenia :) Musiałem bo za wysokie były.

Obrazek

Obrazek

Chce by nie szły już do góry a w bok :)

Po przycięciu wziąłem się za założenie rynny na tarasie. Zabierałem się do tego .... aż w końcu kupiłem materiał i zrobiłem odprowadzenie deszczówki. Musiałem to zrobić bo deszczówka lała mi się z dachu tarasu na tuje i chorowały mi przez to.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Deszczówka dalej będzie trafiać tam gdzie trafiała ale nie na tuje a pod nie ;) Zrobiłem oprysk tui i powinno być ok :)

Wziąłem również się za zamontowanie podpór pod piwonie.

Obrazek

Obrazek

Piwonie na tyle spore są ,że muszę pomagać sobie sznurkiem :) Rok temu zdało to egzamin i w tym roku musi :)
Troszkę , naprawdę troszkę popadało u nas. Zawsze coś ale jak zwykle u nas najsłabsze opady. Życie.

Kwiatki kwitną, roślinki rosną. I oby bez przymrozków. Które niestety są możliwe do środy. Później tylko cieplej ale i popada :)
Pozdrawiam ;:136


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witaj Piotrze słyszałam, że od środy ma być cieplej, ale po 25 maja z powrotem przyjdą zimne noce do 7 stopni. Wydaje mi się, że dopiero jak wszystko zniszczy to zimno to zrobi się cieplej. Pomidory też trzeba będzie sadzić a tu leje i zimno. Pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Alicja125
Cześć Alicja. Pogoda zmienna. Bez stabilizacji dłuższej. U mnie wreszcie popadało !!! Takiego deszczu nie było od bardzo dawna. Padało kilkanaście godzin. Bez ulewy ale mocno. Wszystko w oczach poszło do góry.
Ja Alicja nie obawiałbym się ochłodzenia i nocy chłodnych a bardziej możliwości podtopień a nawet powodzi. Opadów było sporo w Europie i Polsce i to jeszcze nie koniec. Jeszcze ma padać solidnie miejscami. Deszcz potrzebny ale też jest jakiś umiar opadów :)
Zobaczymy. Ważne , że ciepło jest. A jak zrobi się chłodno to raczej bez przymrozków :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witajcie :)
Dziś pojechałem na działkę zobaczyć jak wygląda po opadach które wreszcie dotarły do mojego miasta :) I co zastałem ???
Mokrą ale nie zalaną działkę :) Do tego było bardzo przyjemnie i duszno. Roślinki szaleją i prześcigają się która wyżej wyrośnie :;230
Tradycyjnie obskoczyłem działkę i powyrywałem zielsko które również fajnie rośnie.....
Od jakiegoś czasu dużo staram się radować działką a nie tylko wpaść i zasuwać. Teraz muszę mieć czas na posiedzenie, wypicie kawy, pooglądanie roślinek a co najważniejsze na przemyślenia. Człowiek wraca bardzo szczęśliwy do domu.

ZLIKWIDOWAŁEM OBRZEŻE KOŁO BORÓWKI, KTÓRE BYŁO Z POKRYCIA DACHOWEGO BITUMICZNEGO. ZACZĘŁO SIĘ PRZEWRACAĆ BO ZGNIŁO W ZIEMI :
Obrazek

PRZYCIĄŁEM MOJĄ WIERZBĘ :
Obrazek

ZLIKWIDOWAŁEM MOJĄ WĘDZARNIE. BĘDZIE ZA JAKIŚ CZAS NOWA, MOŻE MUROWANA. ZOBACZYMY :
Obrazek

Obrazek

ŚCIĄŁEM GAŁĘZIE HORTENSJI BO W TYM ROKU ZMARZŁY JUŻ 3 RAZY. NIE MIAŁEM SIŁY CZEKAĆ CZY COŚ Z TEGO BĘDZIE MIMO ŻE NA CO 5-6 POJAWIŁ SIĘ LIŚĆ. NOWE IDĄ OD ZIEMI:/PUSTO TERAZ ;:202 /
Obrazek

POZA TYM COŚ TU COŚ TAM POGRZEBAŁEM I CZAS ZLECIAŁ.
POWOLI I DO PRZODU KOCHANI ;:215 ;:215 ;:215




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Piotrek działka coraz ładniejsza, więc nie ma co się dziwić, że siadasz, podziwiasz i rozmyślasz :) Wszystko pięknie kwitnie i się rozrasta, jest co podziwiać. Deszczu teraz u nas nie brakuje, szkoda tylko, że nie możemy czasu spędzać na ogrodzie bo pada i pada ;)
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

maniolek
Oj deszczu nie brakuje teraz u nas :heja Takich ulew dawno nie było w Gorzowie. Dziś słoneczko i od razu lepiej człowiek się czuje. I roślinki też :D Wczoraj byłem na działce , mokro było ale trochę podziałałem. Po południu przeszła ulewa, krótka bo krótka ale solidna i działka stała w wodzie. Na szczęście teraz mniej deszczu i więcej słoneczka. Będzie wszystko fajnie rosło :)

Na drzewach i krzewach owoców na tą chwilę nie brakuje. Oby tylko pogoda nie wariowała za mocno.
W poniedziałek będąc na działce podczas burze, widziałem jak padał grad. Dość spory bo 2-3cm....byłem w szoku ale na szczęście długo nie padał.
Oto moje owoce na drzewach i krzewach :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I kwiatki :


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A także takie okazałe grzyby.....


Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”