Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

:wit :wit :wit Jadziu, ale z Ciebie super expert!!! Pięknie. Mój Main Gold też ma pąki. Cieszę się z niego bardzo.
Straszna zimnica, ale mrozu nie będzie u nas. Pocieszające. Moja czarna koteczka jeszcze nie wróciła mam czarne myśli). Przerażona jestem ilością rozjechanych jeży. Straszne. Pozdrawiam wszystkich znajomych :wit :wit
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2920
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, nie chcę nawet sprawdzać prognozy, bo musiałam zostawić ogród bez opieki. Może to nawet lepiej, bo to niewiadomo co okrywać, a przede wszystkim czym, jak to wszystko takie duże! Po tych deszczowych dniach Twoje letnie zdjęcia bardzo cieszą :D
W ogrodzie też wszystko pięknie Ci rośnie, solidnie podlane. Niedługo będziesz mieć róże na żywo ;:oj
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17022
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Piękne deszczowe fotki .
Fajnie pokazałaś m jak roślinki, listki trzymają kropelki wody . ;:63 ;:63
Lilie wygląda tak wyjątkowo. ;:215
Rodki piękne.Moje dwa przesadzane nie dawno, jeszcze w głębokich pąkach. ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Zimno ,zimno a chwasty będą się cieszyć ,ze ich nie widzimy :wink: .Dobrze ,ze dzisiaj nie padało ,bo tylko parę ślimorów znalazłam w ogródku.Maigold dalej nie pokazał kwiatu ale coraz bardziej rozchyla płatki .Achhh gdyby tylko zrobiło się cieplej rośliny obsypałyby się kwiatami .Jednak tegoroczne tulipany długo sie uchowały dzięki takiej chłodnej pogodzie to samo krokusy.

Czyli wracamy dalej do sierpniowych wspomnień bo świeżych fotek brak

Obrazek

Obrazek

ANIU wiesz ,ze uwielbiam deszczowe kropelki i gna mnie do ogródka ,żeby poszukać tych najcudniejszych kropelek,To uzależnia jak narkotyk :) Przesadzałam jednego Rh ale czy czasem nie pójdzie na śmieci zobaczymy jesienią, bo był mocno zdewastowany .Ewentualnie w to miejsce pójdzie azalia bo tam też powoli wegetuje przez powojnika Polish spirit

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU oczekiwanie na pierwsze różane kwiaty się dłuży tym bardziej ,że z dnia na dzień coraz bardziej rozchylają się płatki i gdyby tak słonko się pokazało to krzewy buchną kwieciem .Pogoda jak jest każdy widzi ale za to kwiaty tulipanów dłużej możemy podziwiać

Obrazek

Obrazek

TOSIA ;:196 wszelki duch,,,,,, gdzieś się podziewała przez ten czas .Czy zostaniesz z nami dłużej czy tylko zaś przelotem . Może kotka znalazła sobie kawalera i poszła w tango .Do Zuzi też przychodzi w konkury śliczny kocurek czarny z białym krawacikiem przystojny kawaler .Jednak ona go toleruje a nawet zauważyłam ,ze sie go boi .Masz rację jeży sporo leży na ulicy a są ogródki w których miałyby wikt i spanie ,a okrążają je z daleka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Oj tak Jadziu i u mnie zimno, buro i ponuro. Jedyne co to to, że faktycznie dziś nie padało. Ogród wydaje się podlany, ale oby dziś nie było przygruntowych przymrozków, bo w nocy ma być tylko plus 1, a okryć się wszystkiego nie da. Z resztą jak napisałaś: niech się dzieje wola nieba..., Moja Winchester Cathedral też jest już gotowa do startu, już, już pączki gotowe do kwitnienia, brakuje tylko odrobiny ciepła, a rozrosła się - niezły krzaczor się robi co mnie bardzo cieszy, bo jestem nią zachwycona :tan

Faktycznie dzięki tej chłodnej pogodzie to jeszcze oczy cieszy część tulipanów.

Dobrej pogody życzę i pozdrawiam ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

No tak Jadziu wszędzie paskudnie zimno, u nas mrozi noc w noc, dziś na noc znowy do -4 st. ;:145 moja działeczka jakoś sobie radzi, ale kilka roslin mrozek złapał, piszesz, że tulipany dłużej się utrzymują, moje to jeszcze do końca się nie rozwinęły ;:oj , ciepełka życzę ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Tak się bałam ,ze moze przymrozić nocą ale obyło się bez tego uffffff. Maigold dalej w przedbiegach teraz już niektóre paki LO pokazują kolorek. Przesadziłam jedną ogrodówkę w inne miejsce,bo tam gdzie rosła nie bardzo chciała kwitnąć a liści mam sporo :wink: W jej miejsce poszła Bletilla striata jestem ciekawa czy zechce zakwitnąć bo jedną mam juz trzeci sezon i jeszcze nie kwitła, a jeszcze dokupiłam druga białą :;230 Teraz będę wyczekiwać kwiatów . Oczywiście pogoda dopisała wiec trzeba było trochę z chwastami sie zaprzyjaźnić a i za ogródkiem musiałam poskromić bambusy [rdest sachaliński] , bo znów w paru miejscach zauważyłam ,że wchodzi mi do ogródka

Obrazek

Obrazek

IWONKO zrobiłam Ci dzisiaj malusią sadzonkę do doniczki tego przetacznika Nie chciałam zbytnio ingerować w sadzonkę ,żeby mi nie padła wiec dałam tylko taki odrost. Kurcze oby Ci nie poniszczyło zbyt wielu roślinek przez te przymrozki. Namyśl się jeszcze co byś chciała zanim wyślę Ci tę sadzonkę ;:196

Obrazek

tawuły też już powoli się zbierają

Obrazek

BEACIU jednak dzisiejszy dzień był w miarę przyzwoity.Dzisiaj nie było przygruntowego w każdym razie u mnie ,ale przezornie wrażliwsze dałam do altanki i jeszcze ponakrywałam butelkami.Winchester jak zakwitnie będzie wyglądał jak królowa w bieli ;:167 już to widzę oczami wyobraźni achhhh Mój Maigoldzik tez się zbiera juz na pół gwizdka szaleje :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17022
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

O ;:224 ;:224 ;:224
ale masz już róże zapączkowane.
ciekawy ten przetacznik.Taki inny.
U ciebie Jadziu zawsze sporo ciekawych, innych roślinek.
Orliki na dobre już ci kwitną.U mnie jeszcze nie.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Dzień dobry Jadziu. U mnie kolejna bardzo zimna noc. Mam tylko nadzieję, że nie przymrozilo. Wczoraj nie byłam, ale dziś po pracy jadę na działkę zlustrować sytuację.
Twój Maigoldzik przepięknie się szykuje do kwitnienia, będzie niesamowity spektakl. No nie ukrywam, że szczególnie czekam na kwitnienie mojej Winchesterki, bo jest ona naprawdę niesamowita. Ale i z niecierpliwością czekam na pozostałe róże.
Dobrego dnia życzę ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Dzięki Jadziu za poradę w sprawie mrówek na piwoniach- a już swędziały mnie ręce aby je unicestwić :wink: Moje róże jeszcze się nie otwierają jak u Ciebie. Ta zimnica jest akurat dla mnie nie znoszę upałów natomiast z powodu deszczy chyba nie będzie pomidorów w tym roku. Sadzisz w gruncie pomidorki?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Dzisiaj calutki dzień pada z minimalnymi przerwami, ale jest ciepło to ślimaki wyruszą na podbój moich roślin ;:222 Gdyby choć na chwilkę chciało przestać to poleciałbym sprawdzić co tam słychać, a może i parę ciekawych fotek strzelić. Na pogodzie najpierw było ,ze do 18 ma padać, a teraz patrzę ,ze do 21,00 ma spaść 0,6 mm deszczu ;:222

Obrazek

Obrazek

EWCIA [/b]zawsze do usług ;:196 cieszę sie ,ze rozwiałam Twoje zapędy w sprawie mrówek . Sok który wydzielają piwonie jest zabójczy dla mrówek jednak one i tak tam ciągną to tak jak z używkami trują a i tak nas do nich ciągnie :;230 Z pewnością parę pomidorów dam do doniczek ,ale reszta pójdzie do gruntu bo też nie mam foliaka. Cóż obadamy co w tego wyjdzie na pewno będę podlewać i pryskać Astvitem

Obrazek

a to siewka primuli japonica Miller Crimson całkiem niepodobna do mamy

Obrazek

BEATKO cieszę się ,ze i u Ciebie mrozy nie wyrządziły szkód, Też będę czekać na cudna Winchesterkę będzie jak panna młoda.Każda z nas czeka na kwitnienie tej swojej jednej jedynej królowej Tobie też życzę udanego dzionka bo z pewnością z ogrodowania dzisiaj nici ;:222

Obrazek

Obrazek

ANIU u mnie widocznie trochę cieplej, jednak u Ciebie będą dłużej cieszyć kwiatami .Oby tylko nie padały wciąż deszcze bo nie nacieszymy się naszymi różami. Ten przetacznik jest płożący mam więcej tych płożących przetaczników zamiast masy floksików chciałam ,żeby zadarniły mi rabatki ,ale wciąż mam rozterki czy na po pozwolić czy inne rośliny na tym nie ucierpią.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu masz rację, dzisiaj z ogrodowania nici bo tak jak i u Ciebie pada i pada. Też jestem ciekawa jak tam te wstrętne ślimory, pewnie mają używanie ;:223

Piękny ma odcień ta biała azalia ;:215

O tych mrówkach na piwonii to powiem szczerze, że pierwszy raz u Ciebie czytam, więc chyba muszę uzupełnić wiedzę w tym temacie.

Miłego wieczoru i dobrej pogody, bo już by się przydało trochę ciepełka ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

:wit Jadziu, widzę że u ciebie już Schneeperle kwitnie, u mnie ona zwykle jako ostatnia, i w tym roku będzie podobnie, bo ma mniej nabrzmiałe pąki niż np. Babushka, która lada moment powinna otworzyć kwiaty. U mnie też pada cały dzień, mam dość tej okropnej pogody :( Kali ma piękny ciemny kolorek, ja się cieszę :tan bo upolowałam Calsapa, bardzo chciałam go mieć, myślę,że będzie zgodny z tym co na plakietce, kupiłam w szkółce po drodze z pracy,pani mnie zna,więc myślę że będzie, ma pąki więc niedługo się przekonam. Wydaje mi się,że Kali też tam był :) Orliki już jakieś ekspresowe, u mnie na razie sałata. Pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”